Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 7023
Witam.
Dawno nie zdażyły się dwie pogodne noce pod rząd,więc chciałem to wykorzystać;no i wykorzystałem. Zawsze chciałem ustrzelić Irysa i też tak uczyniłem. I mam takie pytanie do wyjadaczy-czy to jest naprawdę taki trudny obiekt,czy po prostu nie ma sensu zasadzać się na niego z lustrzanką,tym bardziej z miasta? Sądziłem,że wyciągnę więcej,a wyszło beznadziejnie. Jakbym nie podchodził do obróbki zawsze kończy się jak poniżej. Odrzuciłem kilkanaście klatek i zostawiłem 99 klatek każda po 240sek. na ISO1000 Canonem 30D podpiętym do ED80. W sumie wyszło około 6,5 godziny materiału co w mojej karierze "astrofotografa" zdażyło się po raz pierwszy,żeby smażyć przez dwie noce.

[Obrazek: 7651774654_9686b8088c_b.jpg]

Odpowiedz
Patryk - to bardzo trudny obiekt, który wymaga ciemnego nieba. Popatrz na to z innej strony - spędziłeś dwie nocki pod niebem Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości