Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygaszacz ekranu SONDA
Zrobiłem wstępną wersję wygaszacza i mogę Wam pokazać.

[Obrazek: prev_1.png][Obrazek: prev_2.jpg]
[Obrazek: prev_3.jpg][Obrazek: prev_4.jpg]
[Obrazek: prev_5.jpg]

[Obrazek: config.png]

W załączniku jest plik zip, który zawiera katalog z wygaszaczem i obrazki, które on wyświetla. Należy rozpakować w jakieś dogodne miejsce, i potem można uruchomić wygaszacz przez podwójne kliknięcie, albo kliknąć prawym przyciskiem i wybrać z menu polecenie Konfiguruj lub Zainstaluj.

UWAGA: jest to wersja testowo-eksperymentalna i na pewno zawiera mnóstwo błędów. Testowałem to tylko w Windows XP.

Załączone pliki
.zip   Sonda.zip (Rozmiar: 1,015.62 KB / Pobrań: 90)
Odpowiedz
Moje gratulacje bobobobo. Wspaniała robota, wygaszacz działa rewelacyjnie i ma niezłe możliwości konfiguracyjne. Testowalem na Windows XP. Jestem pod wrażeniem.
Odpowiedz
bobobobo - Twój wygaszacz jest już u mnie, po kilku minutach niedotykania komputera włącza mi się SONDA... Smile
Super! Smile
Piszesz, że jest to "wersja testowo-eksperymentalna", czy przewidujesz jakieś ulepszenia, etc? Innymi słowy, czy jest ot wersja "alfa", "beta", czy już gotowy wygaszacz?
Jeśli chodzi o system, to też mam XP (SP3).
Odpowiedz
Na Windows 7 też działa i to bardzo ładnie. Super robota!
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
Cieszę się, że Wam działa.

Można wprowadzić parę poprawek.

1. Logo zawsze rysuje się 4 razy większe niz na ZX Spectrum - czyli jak ktoś ma mały telewizor, to mu logo wyjdzie poza ekran, a jak telewizor jest duży to będzie za małe. Należy dostosować współczynnik skalowania do rozdzielczości ekranu, ale jeszcze nie wymyśliłem jak.

2. Należy zmierzyć czasy trwania animacji w Sondzie i spróbować je naśladować.

3. Być może zrobić instalator, który kopiowałby wygaszacz do katalogu systemowego.

4. Sprawdzić czy animacja będzie płynniejsza jeśli użyć Multimedia Timer zamiast WM_TIMER, (taki windowsowy szczegół techniczny).

5. Obrazki zamiast pojawiać się nagle i nagle znikać, mogły by się płynnie rozjaśniać i ściemniać. (ale to obciąży procesor).

6. Obrazek w tle mógł by się stopniowo powiększać - to by wniosło trochę życia w martwy świat zrzutów ekranu z Sondy. (to już naprawdę dało by popalić procesorowi).
Odpowiedz
Ja podszedłem do tematu w inny sposób. Najpierw zainstalowałem gotowy, darmowy wygaszacz ekranu odtwarzający pliki AVI pod nazwą: AVI Screen Saver 4.22 Można go pobrać tutaj. Następnie zarejestrowałem całą sekwencję animacji i zapisałem ją w postaci pliku AVI. Gotowy plik można pobrać stąd. Niestety animacja nie jest płynna, gdyż z powodu awarii laptopa robiłem ją na komputerze staruszku, który nie radził sobie dobrze z transferem danych. W animacji zastosowałem symulację "scanlines", co daje efekt ekranu telewizora kineskopowego. Bobobobo może uda Ci się, jak znajdziesz chwilkę, dodać taką opcję do wygaszacza.
Odpowiedz
Zrobiłem animacje na szybszym komputerze i zamieszczam jako pliki AVI:
wersja z "scanlines sylulation" jest tutaj
wersja bez "scanlines symulation" jest tutaj
Efekt wizualny jest inny niż przy wygaszaczu bobobobo, ponieważ bardziej naśladuje działanie ZX Spectrum.
Odpowiedz
A czemu u mnie oba filmiki odtwarzają się pod skosem ?! jakby kursywa Wink

--
Piotr
Odpowiedz
(09.07.12, 13:32)Piotr link napisał(a): A czemu u mnie oba filmiki odtwarzają się pod skosem ?! jakby kursywa Wink
Filmiki odtwarzane za pomocą Windows Media Player odtwarzają się prosto, ale przy pomocy BS.Player faktycznie są ze skosa  Smile Niestety nie wiem dlaczego. W AVI Screen Saver też odtwarzają się prosto (przynajmniej u mnie).
Odpowiedz
Mi WMP nie odtworzył, pewnie brak kodeka, ale na VLC świetnie śmiga. Bardzo dobra robota! Nie tylko wierne logo, ale też i animacje znane z odcinków
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości