Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prośba o korektę spisu emisji TVP Historia
Uprzejmie proszę o korektę w:
- Liście odcinków wyemitowanych w TVP Historia (na Wikipedii)
oraz w
- Aktualizowanym na bieżąco wykazie programów SONDA,
ponieważ wkradła się drobna nieścisłość.

Odcinek ten nie ma tytułu w programie, a w programie TVP Historia występował jako Sonda-magazyn.

Nazwa odcinka wyemitowanego 02.05.2012
to nie:
Symulacje (Imitacje - badania modelowe)
lecz
"Życie na niby" odc. 087 z 1979-07-17

Sprawdziłem z opisem, z zeszytu:
eksponaty w studiu, wyeimtowane filmy, zgadza się też faktyczny czas odcinka 24min50sek.

Pozdrowienia

Odpowiedz
Ale wejście na forum Smile

Wygląda na to, że masz rację! Z tym odcinkiem był problem już wcześniej, chyba Cyberas przyporządkował go do 41 - Imitacje. A tu - też już sprawdziłem - to zdecydowanie odcinek 87 - "Życie na niby".
Odszukam ten wątek później, teraz napiszę tylko, że nie chodzi tylko o nadany w maju odcinek, ale o pomyłkę w tytule w całym spisie.
W związku z tym nie ma dostępnego odcinka 41, a mamy odcinek 87.

----------------------------------
Najprawdopodobniej błąd powstał dokładnie 6 lat temu:
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topi...#msg125387
A tu już jest po korekcie w spisie:
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topi...#msg137631

Odpowiedz
(16.06.12, 00:28)Radek68 link napisał(a):Ale wejście na forum Smile

Wygląda na to, że masz rację! Z tym odcinkiem był problem już wcześniej, chyba Cyberas przyporządkował go do 41 - Imitacje. A tu - też już sprawdziłem - to zdecydowanie odcinek 87 - "Życie na niby".
Odszukam ten wątek później, teraz napiszę tylko, że nie chodzi tylko o nadany w maju odcinek, ale o pomyłkę w tytule w całym spisie.
W związku z tym nie ma dostępnego odcinka 41, a mamy odcinek 87.
[...]

Tak, wszystko wskazuje na to, że Busiek ma rację. Gratuluję! Mamy bacznego obserwatora, który dopiero teraz ujawnił się na forum Smile. Daje to nadzieję,  że są inni, którzy śledzą temat Sondy, tylko nie ujawniają się - nadzieję,  że "aktywnych sympatyków" Sondy jest więcej niż na forum! Zatem, to co mieliśmy kiedyś na P2P, czyli "004.Sonda_Symulacje", to tak naprawdę nie "Imitaje - badania modelowe" tylko "Życie na niby". Swój spis poprawiłem i udostępnię na forum.  Dodatkowo odcinek 41 miał być przecież skasowany, a 87 w archiwum i to też się teraz zgadza!
Trzeba by było zmienić tytuł na P2P, ale to już się rozeszło... W każdym razie ja w swoich zbiorach zmieniam.
Busiek, Wielkie Dzięki! Smile
Radek, Tobie też dziękuję za nieustanne monitorowanie postów! Smile

Odpowiedz
Poprawiłem tytuł i datę na Wikipedii, ale Radek cofnął moje poprawki.  ???
Jeżeli uważacie, że odcinek, o którym mowa ma występować pod nazwą Symulacje - OK, niech wam będzie.
Ale przynajmniej niech ma poprawną datę pierwszej emisji.
Odpowiedz
(16.06.12, 12:58)bobobobo link napisał(a):Poprawiłem tytuł i datę na Wikipedii, ale Radek cofnął moje poprawki.  ???
Jeżeli uważacie, że odcinek, o którym mowa ma występować pod nazwą Symulacje - OK, niech wam będzie.
Ale przynajmniej niech ma poprawną datę pierwszej emisji.
Dlaczego ma zostać nieprawidłowy? Nich tytuł będzie prawidłowy, tzn. "Życie na niby", a najwyżej w komentarzu można podać, że wcześniej był błędny, tzn. "Symulacje".
Odpowiedz
Tak cofnąłem, ponieważ tak jest prawie* lub chyba dobrze. I nie korzystam tu z żadnych przywilejów - po prostu akceptując tę poprawkę zaraz pewnie wprowadziłbym swoją - odwrotną, a to po prostu nie ma sensu, więc wolałem Twojej (swoją drogą wtedy nie wiedziałem, że ta poprawka jest Twoja!) nie akceptować.
Oczywiście wyjaśnię dlaczego.

Ale najpierw wyjaśnienie gwiazdki:
* - oczywiście masz rację - data została zła, Ty podałeś dobrą, więc zmieniam na dobrą. Moje przeoczenie.
A co do meritum - tak jak przed chwilą napisał Cyberas:

Cytat:Trzeba by było zmienić tytuł na P2P, ale to już się rozeszło...

Twoja edycja to zmiana właśnie w odcinkach P2P, w głównym spisie odcinków już poprawiłem i tam jest dobrze.
A tytuł odcinka "Życie na niby" w P2P to nieustannie Symulacje. Tak samo, jak do tej pory pod tą nazwą występował odcinek "Imitacje". Mimo znanej nazwy w P2P nadal występował jako "Symulacje".
Teraz zmieniła się nazwa znanego odcinka (to nie "Imitacje" a "Życie na niby"), ale w P2P nadal funkcjonuje jako "Symulacje".
Odpowiedz
Zapomniałem zapytać - czy taka koncepcja Wam odpowiada?
Czy może jednak zmienić nazwę odcinka w P2P, bo przecież tamta, jak by nie patrzeć, jest nieprawidłowa. A to, że latami tak funkcjonowało może jednak nie jest argumentem?
Odpowiedz
(17.06.12, 11:46)Radek68 link napisał(a):Zapomniałem zapytać - czy taka koncepcja Wam odpowiada?
Czy może jednak zmienić nazwę odcinka w P2P, bo przecież tamta, jak by nie patrzeć, jest nieprawidłowa. A to, że latami tak funkcjonowało może jednak nie jest argumentem?
Wprawdzie nigdy nie zmienialiśmy na P2P Symulacji na Imitacje, ale generalnie jestem zwolennikiem przedstawiania rzeczy takimi jakimi są, a nie pozostawiania czegoś, bo "tak się utarło". Nie zawsze to ma sens, ale w tym przypadku proponuję na P2P zamienić "004.Sonda_Symulacje.avi" na "004.Sonda_Zycie_na_niby.avi" (z dokładnością do podkreślnika, myślnika czy polskich liter). Numer "004" pozostanie ten sam. Gdyby ktoś miał wątpliwości to przecież zorientuje się, że to jest ten sam odcinek.
Odpowiedz
Cyberas
Nie rozumię skąd nagle pojawił się tytuł:

"004.Sonda_Liczyc_aby_zyc.avi"

Pozdrowienia

Odpowiedz
No właśnie, przecież to nie ten odcinek!
Jeśli już zmieniamy (OK, może być) to na:

004.Sonda_Zycie_na_niby.avi
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości