Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lornetka Celestron SkyMaster 25x70
Nie znalazłem na forum zbyt wiele o tej lornetce. Dlatego postanowiłem założyć nowy wątek ciekawym bedąc co o niej wiecie i powiecie.
Z pewną taką nieśmiałością planuję zakup drugiej, większej lornetki (na statyw). Cenowo 25x70 wygląda atrakcyjnie.
Ktoś może o niej powiedzieć co nieco? Ewentualnie porównać z  SkyMaster 20x80?
Odpowiedz
...jak na mój gust, trochę za ciemna ( źrenica wyjściowa: 70:25= niecałe 3mm ), mała odległość źrenicy wyjściowej 13mm a w konsekwencji dużego powiększenia - relatywnie małe pole widzenia 2,7 st.

To już lepiej 20x80 !

Smile

...a kto wie czy jeszcze nie lepiej 15x70, cena też atrakcyjna a od biedy można i z ręki w dziennych obserwacjach!

Odpowiedz
(15.06.12, 11:19)zbignieww link napisał(a):...a kto wie czy jeszcze nie lepiej 15x70, cena też atrakcyjna a od biedy można i z ręki w dziennych obserwacjach!
Zakup 15x70 jako drugiej, posiadając 10x50 będzie miał sens?
Odpowiedz
...jeśli taka sytuacja, to albo 20x80, albo 25x100. Mam tę drugą i sama radość robić sobie nią przeglądy nieba, gromady otwarte...Ale one wymagają już statywu a jeszcze lepiej - żurawia, by lepiej wykorzystać ich możliwości ( ISS, samoloty i inne obiekty szybko poruszające się po niebie).

Ale tą 25x70 zdecydowanie odradzam! Urokiem lornetek jest duze pole. Wprawdzie w 25x100 nie jest imponujące, bo tylko cca 2,5st ( chociaż dystrybutorzy wprowadzają w błąd, podając zawyżone pole), ale za to mamy znacznie większy zasięg a np. na Jowiszu widać już nieźle pasy, na Saturnie oddzielony pierścień od "kuleczki"...

Smile

Odpowiedz
O lornetce 25x70 nie mogłeś nic znaleźć bo prawie nikt jej nie kupuje.
15x70 będzie dużo lepsza. A jeśli masz kase kup 20x80 lub 25x100
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości