Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka poszukiwana (spoza Sondy)
(17.09.14, 11:01)Bartholomew link napisał(a): Biorąc pod uwagę okoliczności, na 99% skrojona z zagranicy. Sam jej szukam od dawna, w razie czego chętnie poznam źródło.

A mnie te Hammondy brzmią jak Wiktor Kolankowski, ale to bardzo luźny strzał. Szukam tego w Fonotece TVP - jak wreszcie znajdziemy to dam znać Smile
Odpowiedz
Byłoby super. Dla mnie w tym nagraniu charakterystyczniejszymi od Hammondów elementami są gitara elektryczna i  wibrafon - należałoby szukać źródeł gdzie ew. Kolankowski współpracował z takim składem. Na jedynej płycie WK jaką słyszałem (i to pobieżnie) takiego instrumentarium się niedosłuchałem. Życzę owocnych poszukiwań - sukces będzie niemal na miarę Visitation Smile
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Problem polega na tym, że łatwiej coś znaleźć tam po tytule kompozycji niż po jej wykorzystaniu w programach TV. Ale nie poddajemy się Smile Kolankowski prowadził swój zespół radiowy, składy się zmieniały - gitarzysta też tam bywał.
Odpowiedz
Kolejny fragment utworu ,którego poszukuję.
Często słyszałem go na National Geographic i Discovery.
Kto jest kompozytorem ? Jaki ma tytuł ?
http://w986.wrzuta.pl/audio/8gpe9DSD5ah/...wany_utwor
Odpowiedz
(11.10.14, 11:42)kato7611 link napisał(a): Kolejny fragment utworu ,którego poszukuję.
Często słyszałem go na National Geographic i Discovery.
Kto jest kompozytorem ? Jaki ma tytuł ?

Ha, brzmi trochę jak coś Cliffa Martineza Smile Ostatnio w The Knick można usłyszeć jego kompozycje w bardzo podobnym stylu.

Kiedyś - jakieś 10 lat temu, DC emitował shorty między programami - krótkie filmiki na temat lub bez tematu (chłopiec napełnia wannę lodem i czeka na pingwina; facet siedzi na leżaku na trawniku przed jakimś oczkiem wodnym, w którym pojawia się krokodyl; jakiś profesor opowiada o ludzkiej psychice). Wszystkie te filmy miały absolutnie niesamowitą oprawę muzyczną. Pamiętam że szukałem ich zawzięcie - bezskutecznie. Żadnego śladu w sieci, ludzie z DC, do których pisałem, nie mają bladego pojęcia o co mi może chodzić... :/ 

Może rok później DC emitowało na podobnych zasadach krótkie filmy z serii "Pionierzy Lotnictwa", wśród których był film o Elsie Andersson z pięknym utworem w tle. Tym razem nie byłem sam, na forum DC pojawił się wątek dotyczący tego filmu. Ludzie szukali go pisząc do centrali DC, do Szwedzkiego oddziału, który wydawał się bezpośrednim producentem (nawet do oddziałów z innych państw) - znów bezskutecznie. DC albo milczał albo (jak mi się udało ustalić) wydawał się kompletnie nie mieć pojęcia o tym skąd się bierze muzyka w filmach robionych na ich zlecenie lub nawet kto odpowiada za te produkcje. Nic nie udało się ustalić przez kolejne 2 lata aż pewnego dnia napisał do mnie niejaki Flemming Fynsk, który natknął się na ślady moich poszukiwań w sieci i postanowił napisać. Jak się okazało był on reżyserem tego klipu Smile i nie dość, że podał autorów muzyki do niego, to później jeszcze udostępnił mi ścieżkę dźwiękową z wieloma innymi utworami przez nich stworzonymi Smile Dziś w sieci można znaleźć tak sam utwór oddzielnie jak i sam klip - bez problemu. No, ale bez tego maila od autora pewnie nie udałoby się niczego ustalić wobec bezwładu Discovery Channel.

http://root.wrzuta.pl/audio/0L35mUMJywU/..._discovery

Więc zdarzają się takie cuda. Powodzenia w szukaniu.

oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
A ja poszukuję nie tyle wykonawcy do znalezionego utworu, co oryginału utworów które są dobrze znane. Pytanie jest skierowane do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem Gadrecords: czy jest gdzieś dostępna muzyka z filmu "Lata dwudzieste... lata trzydzieste..."? Muzyka nie zgrana z filmu, z telewizora etc. ale z oryginałów nagrań. Ewentualnie czy są gdzieś dostępne oryginały. Może warto by się tym zainteresować, taka płyta CD z tą muzyką mogłaby mieć wzięcie.
Odpowiedz
Nie wiem czy nagrania się zachowały, ale to rzeczywiście bardzo fajny pomysł - sprawdzę. Tym bardziej, że teraz wchodzimy w świat muzyki filmowej głębiej, zaczęliśmy cała serię płyt z soundtrackami. Na początek poleciał Włodzimierz Nahorny z "Zapachu psiej sierści":

http://gadrecords.pl/katalog/nahorny-zap...ej-siersci

...a kolejne tytuły już w przygotowaniu. "Lata dwudzieste... Lata trzydzieste" dopisuję do listy rzeczy do sprawdzenia Smile
Odpowiedz
Znalazłem dosyć ciekawą kompilację utworów niestety nie znam autora i ich tytułów
http://w886.wrzuta.pl/audio/0yu4jGCMdPr/...ja_utworow
Odpowiedz
Wlasnie odsluchalem i wszystkim milosnikom wrazen dzwiekowych goraco polecam stara nowosc.
Jest to soundtrack z filmu "Blade Runner" w formacie Super Audio CD (SACD).

Niby to nic takiego bo akurat Blade Runner-rowe kawalki Vangelisa sa oklepane jak geba boksera.
Jednak to samo w super audio na wielokanalowym zestawie odbiera sie zupelnie inaczej. Po prostu znane utwory, w ktorych praktycznie wiemy kazda kolejna nute albo akord, ozywaja nowym bogactwem dzwiekow. Zwykle sa to drobne szczegoly,  ktorych w innych wydaniach nie slychac albo jakos nie docieraja do swiadomosci sluchajacego. Wszystko razem sprawia wrazenie pelniejszej, nowej aranzacji w ktorej my znajdujemy sie w blizej nie okreslonej przestrzeni bedacej centrum sceny odtwarzanego utworu. Bardzo trudno jest mi wskazac, ktory utwor najbardziej mi sie podoba bo w kazdym jest cos szczegolnego.  Na przyklad saksosfon w "Love Theme" to nie ten sam, ktory mialem dotad w pamieci. Ten w SACD brzmi ostrzej ale tym samym przydymionym i lekko zachrypnietym brzemieniem. "One More Kiss Dear" nie brzmi juz jak ze starej plyty 78rpm zato klimatem oddaje atmosfere wieczornej kafejki z lat 40tych. Syntezator i towarzyszace mu dzwieki w " Blade Runner blues" to po zamknieciu oczu lot w niewazkosci bez wstawania z fotela. Glos w "Tales of the future" jest tak przenikliwy ze az wywoluje dreszcze  ... ah,  duzo by pisac jak dziala wyobraznia i pewnie nigdy celnie nie oddam tego co chcialbym powiedziec ! Smile. Nie mam wstarczajacych zdolosci do zobrazowania slowami swoich przezyc. Licze na wyobraznie czytajacych tego posta.

Jeszcze raz goraco polecem.

Dla zaineresowanych:
Krazek zakupiony akurat w audiofidelity: http://www.audiofidelity.net/content/van...e-runner-0
ale jest tego tez pelno na ebayu i amazonie.

Odpowiedz
Mam pytanie do Gadrecords: czemu w przeglądarce Firefox nie mogę odtworzyć żadnego kawałka utworu udostępnionego na waszej stronie? W Chrome działa, w Firefoxie nie. Widać tylko to, co w załączniku i nic z tym nie można zrobić.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości