Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starwave 80 ED
Witam.
Ostatnimi czasy mój newton doprowadzal mnie do szału. Ani za bardzo do wizuala się nie nadaje,do focenia też nie tak do konca(pewnie zostane za to stwierdzenie  skarcony),więc
zacząłem rozglądać się za jakimś małym ED,tak żeby EQ5 pociągnał ten reftraktor bez problemu. Miał to być mały,lekki teleskop o aperturze max. 80mm.
Znalazłem ofertę,która wydała mi sie interesująca,więc bez wachania użyłem mojej karty kredytowej Wink Teleskop Astrowave ED 80mm kupiłem razem z dedykowanym flatenerem.
Jeżeli chodzi o dane tego EDka to odsyłam na strone sklepu w którym kupiłem http://www.altairastro.com/product.php?p...270&page=1. Nawiasem mówiąc,szybka,bezproblemowa wysyłka(w niedziele zamówiony,wtorek 8 rano kurier puka do drzwi z przesyłką).

Kilka słów wstępu:
Niewiele znalazlem o nim w sieci,stad też moja recenzja.
Teleskop zapakowany w kufer wyłożony gąbką,który wydaje sie dobrze zabezpieczyć go podczas transportu.Posiada wysuwany odrośnik blokowany śrubką. Wyciąg 2 calowy z redukcją na 1,25 chodzi bardzo płynnie,
ale z lekkim oporem. Waga-2,7 kg,choć jak trzymam go w ręku wydaje sie dużo cięższy.W porównaniu z ED80 SkyWatchera,którego użytkowalem rok czy dwa,mogę śmialo powidzieć,że "konstrukcja" jest bardziej solidna
na korzysc Astrowave.

Niestety jak to bywa gdy się zakupi nowy sprzęt,czystego nieba jak na lekarstwo. Dzisiaj byłem przekonany,że chociaż na księżyc rzucę okiem,ale chmury przeszkadzaly bardziej niż się tego spodziewałem.
W prześwitach obejrzalem ksiezyc,marsa i tak ogólnie "przelecialem" niebo Wink Nie ma co się czarować;jak wizual to tylko ED. Wiem,że apertura robi swoje i nie ma co porównywac go np.z Synta 8 calową,
ale ja wolę obraz ostry jak żyleta,co daje wlasnie np.takie maleństwo jak ten teleskop. Użylem Baader Hyperion 21mm i William Optics UWAN 7mm.

Tyle tytułem wstepu. Kupiłem go z myślą o astrofotografii,więc jak pogoda dopisze,mam zamiar sprawdzic go. Na razie zamieszczam kilka zdjec z ogrodowej sesji

[Obrazek: dpp3454.jpg]

[Obrazek: dpp3453.jpg]

[Obrazek: dpp3456.jpg]

[Obrazek: dpp3457.jpg]

[Obrazek: dpp3458.jpg]

[Obrazek: dpp3459.jpg]

[Obrazek: dpp3460.jpg]

[Obrazek: dpp3452.jpg]

[Obrazek: dpp3461.jpg]

Odpowiedz
gratulacje zakupu  Big Grin

a teraz kilka pytań

jaki był całkowity koszt zakupu??
czy "wylot" teleszkopa ma rotator??
czy koniec wyciągu ma jakiś gwint w który się można wkręcić z photo staffem ??

AstroPozdro

hmmmmm...
Odpowiedz
Więc tak:za calość zapłaciłem dokładnie Ł374.99, w tym Ł5 przesyka. Teleskop posiada rotator,zapomniaem o tym napisać,a jest to istotny element.Jeżeli chodzi o ostatnie pytanie,to sprawa wygląda następująco:jedyny gwint to koniec wyciągu,gdzie wkręca się przejściówkę 2" lub flatener,który z kolei posiada gwint M48. Dlatego musiałem domówić przejściówkę,żeby dało się podłączyć Canona. Jeżeli chodzi o kamerkę to wygląda to tak jak na zdjęciu.

[Obrazek: dpp3494.jpg]

Odpowiedz
wyśmienicie
Big Grin

dziękuję - czekamy na dalszy ciąg - zwłaszcza "pełną klatkę" z Canona z jakimiś kropkami - może być jakiś kłak na fotce
w drodze ewentualności

Wink
hmmmmm...
Odpowiedz
Miało być tego więcej,a na paru testowych klatkach się skończyło. Chiałem zobaczyć jak sobie poradzi owy EDek z flattenerem i matrycą APS-C. Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych złączek,mogłem przystąpić do testów. Dla przypomnienia podam,iż ten teleskop posiada gwint M48 i konieczne jest zaopatrzenie się w "niestandartowe" adaptery łączące aparat z teleskopem.

No to jazda. Pełna klatka pomniejszona,z lekko zbalansowanym tłem. ED80 x0,8-czyli wychodzi ~450mm ogniskowej przy świetle f5,6,jako detektor został użyty Canon 30D.

[Obrazek: m13nc.jpg]

I wycinki narożników w 100%:

1. prawie środek

[Obrazek: srodeka.jpg]

2. lewa górna

[Obrazek: lewagora.jpg]

3.lewy dół

[Obrazek: lewydol.jpg]

4.prawa góra

[Obrazek: prawagora.jpg]

5.prawy dół

[Obrazek: prawydol.jpg]

Odpowiedz
O ile mnie pamięć nie myli to nie jest pełna klatka tylko ASP ?
Za takie pieniądze całkiem niezły sprzęt... Gratuluję zakupu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości