Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualnie na Słońcu - II kw. 2012
Cześć Warpal
  Czy te zdjątka robiłeś jedną klatką tak jak ja Luntem 60m?? Barlow czy bez? Opisz bo mi sie  podobają
(22.04.12, 20:09)papatki link napisał(a):Renims fajnie, ale czy na pewno dobrze ustawiłeś ostrość?

Cześć Myśle ze dobrze ale było ogromne falowanie ciepłego powietrza. Obraz latał na boki Myśle że i tak wyszło fajowo. Ale jak Warpal zrobił foty że są takie zbliżenia Tylko Barlow. Prawda? Ale jakiej firmy?  Ja trzaskałem kamerką Point Grey Chameleon
Dzięki!
Zdjęcie w H-alfa barlow x2,5, Lunt, zdjęcia prze Solar Continuum z barlow'em x2.

Jedna klatka to jest zdecydowanie za mało - kamerka jest po to, żeby zrobić takich klatek z tysiąc i zestakować najlepsze.
(23.04.12, 23:19)warpal link napisał(a):Dzięki!
Zdjęcie w H-alfa barlow x2,5, Lunt, zdjęcia prze Solar Continuum z barlow'em x2.

Jedna klatka to jest zdecydowanie za mało - kamerka jest po to, żeby zrobić takich klatek z tysiąc i zestakować najlepsze.

Cześć Panie Moderatorze Warpal. Powiedz mi co najlepiej do mojego Lunta 60mm można dokupić by obrazy były jeszcze lepsze?
Chce kupić Barlował do niego na mocowanie 1,25" jednak mieszam się z wyborem firmy Bardziej jestem za TeleVue ale mają tam 2 rodzaje. Jeden zwykły x 2 i Powermate  x2,5 Który wybrać Mam zestaw okularów TeleVue Ethos i obrazy są rewelacyjne i szerokie Jednak co Lunta to inna bajka. Co proponujesz ? Jakie filtry dodatkowe ( Solar Continuum? )
(24.04.12, 19:13)renims link napisał(a):Cześć Panie Moderatorze Warpal. Powiedz mi co najlepiej do mojego Lunta 60mm można dokupić by obrazy były jeszcze lepsze?
Chce kupić Barlował do niego na mocowanie 1,25" jednak mieszam się z wyborem firmy Bardziej jestem za TeleVue ale mają tam 2 rodzaje. Jeden zwykły x 2 i Powermate  x2,5 Który wybrać Mam zestaw okularów TeleVue Ethos i obrazy są rewelacyjne i szerokie Jednak co Lunta to inna bajka. Co proponujesz ? Jakie filtry dodatkowe ( Solar Continuum? )

Do obserwacji Ethos'y to aż za dość. Trzeba sobie dokupić przejściówkę z T2 na 2 cale. Barlow'a używam tylko do fotografowania.
Lunt już ma wszystkie filtry jakie trzeba Wink. Solar Continuum służy do obserwacji/fotografii w paśmie widzialnym.
(25.04.12, 14:06)warpal link napisał(a):Trzeba sobie dokupić przejściówkę z T2 na 2 cale.

Wiem że w Luncie mamy filtry Ale mnie zainteresował ten filtr Solar Continuum.  Ale dziś kupiłem w Delta Optical. Piszesz o przejściówce T2 na 2"  Ale na Luncie mamy kontówkę z B1200 i mocowanie 1,25" Więc 2" ???? Dzięki za uprzejmą pomoc
Dokręcanie Solar Continuum do Lunta nie ma grama sensu. To filtr do obserwacji w paśmie wizualnym w połączeniu z folią baadera, co zresztą Warpal pisze powyżej. Jeżeli chcesz coś poprawić w obrazie musisz kupić.... większego Lunta.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
(25.04.12, 16:01)renims link napisał(a):Wiem że w Luncie mamy filtry Ale mnie zainteresował ten filtr Solar Continuum.  Ale dziś kupiłem w Delta Optical. Piszesz o przejściówce T2 na 2"  Ale na Luncie mamy kontówkę z B1200 i mocowanie 1,25" Więc 2" ???? Dzięki za uprzejmą pomoc

Łel...
Czasem lepiej coś poczytać zanim się kupi. Możnan nawet znaleźć coś na tym forum:
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,10079.25.html
Warto też pooglądać sprzęt jaki się ma i przeczytać specyfikację.
Końcówka 1,25 z kątówki w Luncie jest nagwintowana - gwint T2. Można ją również odkręcić i też mamy gwint T2. Można więc dokręcić tam przejściówkę na 2 cale. Takie coś robi znana i lubiana Wink firma Astrokrak.
(25.04.12, 17:35)papatki link napisał(a):Dokręcanie Solar Continuum do Lunta nie ma grama sensu. To filtr do obserwacji w paśmie wizualnym w połączeniu z folią baadera, co zresztą Warpal pisze powyżej. Jeżeli chcesz coś poprawić w obrazie musisz kupić.... większego Lunta.

Pozdrawiam!

No racja że ten filtr Solar Continuum będzie zbędny do Lunta. Przecież lunt ma swoje odpowiednie filtrowanie. Z obserwacji nim jestem bardzo zadowolony. Przez okular zoom Lunta można niezłe rzeczy zobaczyć. Obraz żyleta.  Kupiłem filtr słoneczny do mojego Omegona  150mm  o średnicy  Fi 21cm. Ten filtr wówczas zrobi robotę. Podejrzewam że efekty bedą lepsze jak z Lunta.
Czy lepszy? Raczej inny bo to zupełnie inne pasmo.... Swoją drogą dlaczego kupiłeś filtr 210mm do teleskopu 150mm?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości