Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznańska filia PTMA Warszawa –zapisy

W celu budowania oddziału  PTMA w Polsce Północno-zach  odbyłem  kilka rozmów z powiedzmy liderami lokalnych mikro-grupek  na zlocie w Zatomiu.  Jak się pewnie domyślacie nic nie osiągnąłem. Nie ma szans stworzenia drugiego oddziału PTMA Poznań bo taki już  istnieje. O działaniu tego oddziału już pisaliśmy, bo zrobiliśmy z Polarisem wywiad lokalny (zresztą na prośbę Janusza Wilanda)….
Dlatego powiedzmy w związku brakiem przepływu informacji między odziałem poznańskim a ZG PTMA, Zarząd ma dla nas inną propozycję: 
Powierzono mi tworzenie filii Warszawskiego oddziału PTMA w Poznaniu. Zostałem  tym samym  mianowanym przewodniczącym filii  i dano mi zadanie zbudowania nowej struktury PTMA w Wielkopolsce!
Jeśli chcecie wstąpić w szeregi PTMA i budować od podstaw nową prężną społeczność  lokalną zapraszam do wysłania deklaracji przystąpienia którą można pobrać ze strony PTMA, należy  wypełnić 2 kartki z lewej strony, sygnowane 4 podpisami i wysłać na ręce Prezesa Janusza Wilanda na, adres Warszawski.
http://www.ptma.pl/czlonkowstwo.htm
Ważne by wpisać Oddział PTMA Warszawa filia Poznań! Ja już wysłałem!
Na razie nie wpłacamy nic!
Janusz obiecał nam, że będziemy filią na statusie oddziału tzn. dysponować będziemy własnymi składkami. Z których realizować będziemy zamierzone cele!
Jest w najbliższym czasie  np. kilka imprez astronomicznych, które możemy wspomóc w regionie jako poznańskie PTMA !
Mam też kilka pomysłów na miejsce spotkań  filii.. poza Poznaniem ale w odległości nie przysparzającej problemów z dojazdem (promień 30km)
Informację wrzucę na fora internetowe!
Zachęcam tych którzy lubią działać społecznie!
Odpowiedz
Pragnę poinformować wszystkich miłośników astronomii z terenu Wielkopolski i (oczywiście też  z poza jej granic) o pierwszym zebraniu Poznańskiej filii PTMA Warszawa które odbędzie się w przyszły piątek dnia 27.04.2012r.  o gody 18.00. w  Gimnazjum nr 1 Im . Polskich Olimpijczyków w Skokach
Za miejsce spotkań filii obraliśmy miejscowość Skoki!
Dlaczego tam:
- Działa tam już  prężnie kółko astronomiczne prowadzone przez koleżankę Gośkę
Nauczycielkę w  Gimnazjum nr 1 Im . Polskich Olimpijczyków w Skokach w tej że szkole odbędą się na razie miesięczne spotkania Filii. Gośka odbyła już rozmowę z Panem Dyrektorem, który jest za funkcjonowaniem takiej organizacji w szkole w Skokach. 
-Szkołę tą obierzemy jako siedzibę filii gdyż stanowić będzie  dla nas dogodną bazę logistyczno-dydaktyczną. 
Skoki to niewielkie miasteczko między Murowaną Gośliną a Wągrowcem. Szkoła leży zupełnie na jej peryferiach, stąd możemy liczyć też na niebo wiejsko -miejskie na boisku szkolnym. Miasteczko położone w akceptowalnej odległości od Poznania promień ok 40km  od Poznania co dla zmotoryzowanych myślę nie będzie stanowiło problemu . Istnieje też bezpośrednie połącznie PKP z Poznaniem.
-Wykorzystamy młodzież gimnazjalną posiadającą już pewne doświadczanie w astronomii amatorskiej włączając ich do gry, oraz salę wyposażoną w multimedia.
-W  zamian oddamy młodzieży do dyspozycji swój czas prywatny, wiedzę zaangażowanie  (może i użyczymy prywatny  sprzęt w ramach spotkań)  dla popularyzacji Astronomii Amatorskiej przez włączenie młodych w szeregi PTMA i możliwość praktycznej i teoretycznej edukacji w ramach zebrań warsztatów  i imprez które będziemy wspomagać. 
Na zebraniu:
- Poznamy się, przedstawimy, opowiemy coś  o sobie.
- Przedstawię zebranym moje upoważnienie otrzymane od Prezesa PTMA O/ Warszawa do tworzenia filii na terenie Poznania i Wielkopolski,
-Wygłoszę  krótką prezentację multimedialną czym jest  PTMA,
-  Określimy przybliżoną strategię działania - jakie zadania postawimy przed sobą do zrealizowania. W jakim stopniu będziemy się angażować w naszej nowej  działalności społeczno-dydaktycznej.
- Będę miał przy sobie druki deklaracji przystąpienia do organizacji. Będę też pobierać wpisowe oraz składkę roczną zgodnie ze statutem PTMA.
-Będzie też, myślę czas na wolne obserwacje plenerowe.
Na koniec dodam że uczestnictwo w PTMA ma charakter społeczny. Poświęcamy nasz wolny czas i energię  dla popularyzacji astronomii amatorskiej –dajemy nic w zamian nie żądając! To tak jakby astronomiczne harcerstwo.
Jeśli czujesz się społecznikiem i masz chęć uczestniczyć w czymś takim –zapraszam !
Odpowiedz
Halo.

Jak sytuacja. Nie zapisalem sie tych pare miesiecy temu, ale jestem zainteresowany. Odbyly sie jakies spotkania? Ile? Kiedy? Gdzie i kiedy najblizsze? Jak z działalnością jest? Dobrze, zle? Jakas strona jest, która zyje i jest aktualizowana?

Howgh!
Nikon 8x40 & 12x50 + statyw
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości