Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz 2012
Kożystając z uprzejmości pogody trochę się pobawiłem z Jowiszem  Wink Wszystko kręcone ED100 na f36 i to był chyba błąd-obraz był bardzo ciemny i mocno zaszumiony. Najpierw w ruch poszła Point Grey i wyszło tak:

[Obrazek: jowiszrgb.jpg]

Potem trochę pomęczyłem jeszcze MS Lifecam

bez filtrów
[Obrazek: msrgb.jpg]

IR cut
[Obrazek: msirq.jpg]

IR Pass
[Obrazek: msirpass.png]

Witam.
Kolejne podejście do Jowisza z ED100 na f18. Powoli zaczynam kumać registaxa  Wink

avi canon 600D-ok 2000 klatek

[Obrazek: jowiszcanon100ed1812201.jpg]

PointGrey Firefly bez filtra - 3000klatek

[Obrazek: jowiszpgfir100ed1812201.jpg]

PointGrey Firefly IRcut - 3000klatek

[Obrazek: jowiszpgfclean100ed1812.jpg]

PointGrey Firefly IRPass - 3000klatek

[Obrazek: jowiszpgfpass100ed18122.jpg]

Ponieważ kończy się rok 2012, to chciałbym w tym dziale "Jowisz 2012" zamieścić ciekawy eksperyment. Otóż w połowie sierpnia tego roku, blisko południa (Słońce dawało w najlepsze ile tylko mogło) oglądałem Wenus - piękna równiutka połówka. Kiedy już ją wyoglądałem na wszystkie strony i wyfotografowałem, trzymając w ręku pilot GOTO, wybrałem z listy Jowisza, z ciekawości, czy coś zobaczę... i okazało się że był! Pięknie widoczny w okularze 5mm wraz z 2 głównymi pasami. Zrobiłem też filmik (niestety lustrzanką jeszcze wtedy - myślę, że kompaktem wyszłoby jeszcze lepiej).
Poniżej dowód na to, że (przynajmniej wtedy) jasność Jowisza była większa od nieba - w okolicach południa!

Załączone pliki Miniatury

Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Wczorajsza nocka.
SCT8" , Barlow 5x TV, RGB Lumenera seeing 4-5/10.

Załączone pliki Miniatury

Witam.
A więc stałem się posiadaczem SCT8,choć miałem już w ręku Maka 180,coś mnie podkusiło i wziąłem SCT  Big Grin No i w porównaniu do 100ED to przepaść.

Pogoda jest,więc od razu chciałem zobaczyć z czym to się je. A więc to takie first light tego sprzętu. Kręcone przez Point Grey Firefly,SCT 8"-f20,każdy po około 3000katek,z filtrem IRPass,IRCut i bez filtra.Wszystkie to resize 150%,natomiast f40 to 100%.

[Obrazek: pass150.jpg]

[Obrazek: ircut.jpg]

[Obrazek: czysty2.jpg]

[Obrazek: czystyi.jpg]

i jeszcze srpróbowałem f40 bez filtra

[Obrazek: max2y8castr.jpg]

a tak się prezentuje nowy nabytek  Big Grin

[Obrazek: 8sct2.jpg]

[Obrazek: 8sct1.jpg]

Choroba postępuje a Jowisze bardzo sympatyczne Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
(10.01.13, 10:34)papatki link napisał(a): Choroba postępuje a Jowisze bardzo sympatyczne Smile

Apetyt rośnie w miarę jedzenia  Wink Jak wczoraj porównałem Jupka w 100ED,a SCT 8 to mi szczena opadła.Ale do tematu.

Teraz podszedłem do tematu inaczej. Kanał L zbierany przez PGF,SCT 8" f 20-3000klatek,RGB przez Canona 600D-około 1700klatek

[Obrazek: jowiszlrgb.jpg]

Jeszcze jakiś taki mi się uchował. Wszystko jak wyżej,tylko na f10 i filtr IRPass

[Obrazek: jowiszpassrgbf20.jpg]

Konkurencja rośnie  ;D
Kolejne podejście do Jupka. Kanał L-PGF,około 2500kl,RGB-Canon 600D,około 1500kl, SCT8 f 20

[Obrazek: jowiszlrgbsct8.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości