Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teleskop Sky-Watcher N-200 200/1000 EQ-5 czy warto?
Jan - kurczaki - pokazujesz zestaw z gorszym montażem który nie uciągnie newtona 8" HEQ5, jeżeli kolega chce iść w tą stronę to jednak lepiej nabyć EQ6. Jeżeli jest na to budżet i chce zaczynać od tuby która da jednocześnie trochę satysfakcji w obserwacjach to dlaczego by nie?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
ok, to juz mniej wiecej wiem na czym stojeSmile Ale zakup planuje w przyszłości i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
Wiem, że jest to dużo gorszy montaż. Ale chciałem uświadomić koledze, że z 4tyś zrobi mu się w porywach 6,5. A kasa też ma znaczenie niestety.
Celestron C8-SGT XLT Schmidt-Cassegrain
Odpowiedz
Do zestawu za 5600 ma dwa okulary SPL (25 i 10mm) które na początek wystarczą. Jest barlow x2, pewnie lichy ale do wizuala też wystarczający. Będzie potrzebował zasilania ew. filtra słonecznego a jeżeli chce fotografować to korektora komy. Całość wydatków na tym poziomie nie przekroczy tysiąca złotych. Może nabyć sam filtr słoneczny i zasilać z gniazda zapalniczki i używać tego co ma w zestawie a resztę sukcesywnie dokupować. Owszem wydatek jest spory i co podkreślam zakłada obserwacje wizualne + fotografowanie. Tak jak pokazałem w linku z AE można robić tą tubą fajne planetki, nawet na montażu EQ5, ale to będzie mordęga. Jeżeli już wydawać więcej to jednak najsensowniej założyć montaż EQ6 (o ile budżet da radę).

UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości