Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa koncepcja przeciwwagi, czyli co to ludzie nie wymyślą...
heh, już jakieś 2 lata temu zastosowałem podobne rozwiązanie, gdy wieszałem ATM-owego 10" newtona na EQ6 i namiałem lekką "niedowagę" przeciwwagi  :Smile . Dopiąłem wtedy 1,5 litrową butlę z wodą napełnioną do końca i było OK. Szkoda, że nie wiedziałem, że to taki nowatorski pomysł  ;D

KK
Odpowiedz
(13.02.12, 01:45)Predator link napisał(a): Czemu?

Jak dla mnie pomysł genialny w swej prostocie.  8)

Bo moim zdaniem ATM jest wtedy,gdy robi się coś samemu,czyli z poszczególnych materiałów.Wycinamy,dopasowujemy i skręcamy aby powstało z tego coś,co jest naszym założeniem.

Tutaj użyto gotowych surowców,butelek,bidonu i nie wiem czego tam jeszcze aby osiągnąć cel.

Pomysł owszem,genialny.Ale to jest raczej survival,niż ATM.Czyli wykorzystanie tego,co mamy pod ręką do różnych celów.

A więc,to nie ATM bo tak naprawdę Autor nie kiwnął sam nawet palcem aby coś zbudować. 8)
Odpowiedz
TOM ma rację, pokazujemy gotowe rozwiązanie więc wątek przesunąłem. Oczywiście po obejrzeniu tych rozwiązań każdy może wpaść na swój pomysł i wykonać coś na wzór pokazanych uchwytów.

Ponieważ wielu z nas coraz częściej wybiera się w różne strony świata i przy okazji (lub celowo) planuje zabrać sprzęt i porobić trochę zdjęć, przedstawione rozwiązanie jest świetnym rozwiązaniem problemu transportu przeciwwag a przy okazji pozwala zaoszczędzić trochę kasy Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
    Witam Panowie..

Nie nie,  niepasi mi, ogólnie po co mamy nosić 3kg. wody we flachach ?  Big Grin  będzie i może kałapućkać w statywie.
  Stara zasada to: 
o przeciwwagach metalowych, " lepiej nosic niż się prosić "
  Ewentualnie można mieć  z oryginału podzielone  na dwie części nierówne jako 1/3 + 2/3 -cie łącznie .
  A może się nudziło gostkowi ?  ;D

Pozdrawiam, Dziadek.

PS. acha proponuję zabrać kilka woreczków foliowych i przydadzą się do nabrania ziemi na przeciwagi, łapki się otrzepie i będzie cool  Big Grin  ;D  i niebędzie się kałapućkać
Odpowiedz
Ależ  Dziadku, na Wyspach Kanaryjskich wody jest dość, nie trzeba wozić  Wink Big Grin Słona, słodka...
Zeby nie chlupało, można piasek ( suchy, mokry - do wyboru ), też pod dostatkiem a wtedy wystarczą mniejsze buteleczki .

Co do rozważań, czy to podpada pod ATM, czy nie - składam votum separatum w stosunku do Toma i Papatki  Wink .
Gdyby przyjąć, że ATM to projekt racjonalizatorski ( bo przecież nie wynalazek ), to jest to nowe rozwiązanie powstałe ze znanych komponentów, materiałów, technologii a nadające się do stosowania

http://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_racjonalizatorski

Natomiast wynalazek, to inna bajka i już nie odsyłam do wikipedii, bo za dużo czytania  Big Grin

Odpowiedz
ATM jak najbardziej według mnie  8)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości