Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator 2.0 BETA - Duże zmiany
(17.04.12, 10:29)Alferek link napisał(a): Chodzi o to co w załączniku widać. Owszem można włączyć pokazywanie jasności poszczególnych obiektów, ale na przebiegu czasowym (to co na czerwono) te jasności się nie wyświetlają, bo nie ma takiej opcji.
Przydatne by to było tak jak napisałem wcześniej do wyznaczania optymalnych czasów obserwacji. I wręcz dobrze by było, by to chodziło niezależnie od włączenia pokazywania wartości gwiazd. Lepiej by było jako osobną opcję to zrobić, obok wyświetlania daty, by móc taki przebieg zrobić bez pokazywania pozostałych jasności obiektów.

Teraz już wiem o co Ci chodzi.
W efemerydach planetoid i komet wkrótce pojawi się taka opcja.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
A mogę kując żelazo póki gorące prosić o dokładność do 2 miejsc po przecinku czyli 9,53 zamiast 9,5 dla analizowanego obiektu? Co do reszty obiektów wystarczy tak jak jest.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(17.04.12, 12:35)Alferek link napisał(a): A mogę kując żelazo póki gorące prosić o dokładność do 2 miejsc po przecinku czyli 9,53 zamiast 9,5 dla analizowanego obiektu? Co do reszty obiektów wystarczy tak jak jest.

Oczywiście, że mogę podawać wynik z taką dokładnością, ale w przypadku komet dokładność efemerydalna i rzeczywista często znacznie się różni i taka dokładność jest trochę bez sensu. Jedyny sens to będzie widoczna tendencja wzrostu czy zmniejszania się jasności obiektu.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Polecam wersję 2.11, a w niej:

- na prośbę Alferka opis jasności komet i asteroid na efemerydzie
- na prośbę Lecha Buczyńskiego możliwość wyboru innego miejsca na panel MENU i innych roboczych panel - nie na środku ekranu
- klawisz funkcyjny F3 - zamienia obraz odwrocony na prosty i odwrotnie.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Informuję uzytkowników programu Nocny Obserwator, że jest już dostępna wersja 2.14, w której dokonałem kilkunastu kosmetycznych poprawek w grafice i funkcjonalności. Zapraszam.
Odpowiedz
Do wersji 2.15 proponuję dodać księżyce Jowisza by się wyświetlały podczas zakrycia przez Księżyc (przy dużym powiększeniu). Ewentualnie jeśli się to da ustawić już to proszę o poradę.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(10.06.12, 10:40)Alferek link napisał(a): Do wersji 2.15 proponuję dodać księżyce Jowisza by się wyświetlały podczas zakrycia przez Księżyc (przy dużym powiększeniu). Ewentualnie jeśli się to da ustawić już to proszę o poradę.

W wersji obecnej ustawiasz sobie dokładny moment zakrycia (odkrycia) (w funkcji OCCULT) i przechodzisz w funkcjach na księżyce Jowisza. Wtedy widzisz precyzyjnie jaki jest układ satelitów Jowisza w danym momencie.

Odpowiedz
Informuję, że jest już nowa wersja programu 2.15 
Można zrobić update od wersji 2.14.

Wstawiłem nowy plik ze współrzędnymi planetoid (50 000) ważnymi w najbliższych miesiącach.
Odpowiedz
Zapraszam do nowej wersji programu 2.17.
Jest tam nowa funkcja planowania nocy obserwacyjnych z położeniami Księżyca.
Zapraszam.

http://www.astrojawil.pl/foto29/no_217.jpg
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości