Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeloty ISS i innych Satelitów przez Tarcze Słońca i Księzyca w 2012
Witam serdecznie Smile

Dyskusja jak i zdjecia na temat sztucznych obiektów okołoziemskich zamieszczamy tutaj.

Wątek z poprzedniego roku znajdziecie pod linkiem

http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,18715.0.html

Udanych obserwacji Wink

Pozdrawiam
Tomek
Newton Messier 203/1000 montaz MON-2 Canon 350D+kitowy obiektyw 18-55mm, Tamron 55-200mm
(18.03.12, 17:38)zbignieww link napisał(a): Podziwiam Kamil i zazdroszczę !

(18.03.12, 17:33)papatki link napisał(a): Gratuluje Kamil!

Bardzo fajne ujęcie.

(18.03.12, 16:45)warpal link napisał(a): Się podpisuję obiema rękami!!

(17.03.12, 11:25)KRZYSZTOF_M. link napisał(a): BRAWO! Gratuluje udanych obserwacji i kapitalnych fotek, oplacalo sie powalczyc troche z pogoda...  8)

(17.03.12, 10:52)Kamil link napisał(a): W piątek miałem tranzyt ok. 12 km od mojego przytulnego balkonu. Nieźle, nie mogłem tego przegapić. Ale nie było łatwo. Była to walka z przeciwnościami losu - kiepski seeing, silny wiatr, dokuczliwy brak cienia w miejscówce jaką obrałem przez co na monitorze nic nie było dosłownie nic widać. Cudem udało mi się zdobyć parę kartonów, które ciągle rozpadały się pod wpływem wiatru, czułem się jak Adaś z Nic Śmiesznego w swoim rozpadającym się maluchu. Całość dopełniał wytargany z domu PeCet z monitorem LCD i wszystkim co konieczne aby go uruchomić w pięknej plątaninie kabli. A wszystko to dla 0,9s przelotu. Na szczęście byłem w pasie i nie było chmur, bo inaczej nawet nie chcę myśleć chyba ze złości świeciłbym jaśniej jak Słońce. Czego się nie robi dla pasji.

Załączone pliki Miniatury

Dzisiejszy przelot ISS przez tarczę Księżyca.
[Obrazek: mooniss800day.jpg]
Świetnie!!
...no tak, Lucek niedaleko Ostravy i może ja też byłem w pasie! Byłem w terenie, ale gdyby mi coś przeleciało przez tarczę, myślał bym że to hmyz ( po "naszemu" owady)...

Smile

(27.04.12, 08:10)zbignieww link napisał(a):...no tak, Lucek niedaleko Ostravy i może ja też byłem w pasie! Byłem w terenie, ale gdyby mi coś przeleciało przez tarczę, myślał bym że to hmyz ( po "naszemu" owady)...

Smile
w pasie nie byłeś, bo układał się z południowego zachodu na północny wschód, a Ostrava jest prawie dokładnie na południe. Poza tym pas miał niecałe 5 km szerokości. Smile
witam. ISS na tle tarczy Slonca z 30.06.2012r. zdjecie zrobil moj kolega Andrzej.
uzyty sprzet; GSO 203/1000mm, LXD75 t=1/3200 Sony Alfa350. miejsce; Boguchwala kolo Rzeszowa. [Obrazek: a582accbcc2b3650gen.jpg]
Bardzo fajne!
06 sierpnia o3:31 zapolowałem na kolejny księżycowy tranzyt. Cirrus trochę przeszkadzał, więc jakość taka sobie.
Tym razem było nietypowo, bo w trakcie widocznego przelotu Smile
[Obrazek: issmoon.gif]
Gratulacje!!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości