Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lornetka Nikon Action VII 8X40
Wielkie dzięki Tom , ale myślałem , że nie jest o wiele jaśniejsza od M41 , bo ma 4 mag , a M41 ma 4,5 mag, bynajmniej tak pokazuje StellariumSmile
Odpowiedz
TOM,

M41 też w dobrych warunkach widać gołym okiem.

KrzychuXD,

A na tę M42 też patrzyłeś dziś, czy kilka dni temu? Bo dziś to Księżyc już mocno świeci i mocno podnosi jasność tła nieba, przez co obiekty mgławicowe są widoczne gorzej. Dodatkowo M41 znajduje się trochę niżej i zwłaszcza w obecności zamgleń będzie ją zdecydowanie gorzej widać.
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz
Mogę powiedzieć, że M42 jak jest pogodne niebo to obserwuje codziennie, wczoraj też obserwowałem, ale rzeczywiście przez mocno jasny księżyc była gorzej widoczna niż zazwyczaj, ale każda noc obserwacji jest bardzo cennaSmile
Teraz zacznę polować na M35 i M31Smile
Odpowiedz
(02.03.12, 23:13)PiotrGuzik link napisał(a):TOM,

M41 też w dobrych warunkach widać gołym okiem.

Racja,dzięki za poprawienie. Wink

Odpowiedz
zdobyłem też M47Wink
Odpowiedz
tu trochę pożytecznych linków dla miłośników astronomii lornetkowej: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=5926
refraktor Soligor RT-1000 / 3.7" E, lornetki Nikon AEx 10x50, Soligor ANV 10x50, Prinz 10x50, Nikon AVII 7x35, Nikon Sportstar Ex 8x25
Odpowiedz
M42rzeczywiście widać gołym okiem nawet pod miastem , natomiast co do lornetek , kupiłem kiedyś w Lidlu lornetką za 75 zł chyba Breser , dawała całkiem przyzwoite obrazy , natomiast po kolimacji w Delta Optical dawała obrazy ja Szwarowsky Smile
Odpowiedz
A powiedzcie mi czy Nikon Action 8x40 jest lepszy od Lidletki czy są sobie równe?
Odpowiedz
Witam ponownie, już od dłuższego czasu tutaj nie pisałem, również nie prowadziłem obserwacji, ale dziś udało mi się zaliczyć, mimo tego , że niebo było zamglone M67 oraz HP41325 Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości