Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lornetka Nikon Action VII 8X40
Pytanie o to ile obiektów Messiera można zobaczyć danym sprzętem jest mało ambitne. Przecież to głównie zależy od nieba pod jakim się obserwuje i od woli obserwatora.  :Smile

Ciekawe czy jakby ktoś się spytał czy przez swój sprzęt zobaczy Księżyc i dostałby odpowiedź, że nie. To czy by ta osoba zrezygnowałaby z podejścia do tego obiektu... wszystko ku temu dąży.  :Smile
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Tak,wszystko zależy od nieba pod jakim się obserwuje i samozaparcia obserwatora.

Z ambicją w astro jest jak w pewnym przysłowiu-apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Myślę że Krzychuxd sam do tego dojdzie i będzie chciał zobaczyć coraz więcej przez tę lornetkę.

Odpowiedz
Bardzo dziękuję Wam za pomoc i przydatne komentarze mam nadzieje że zaobserwuję tą lornetką sporo obiektówSmile
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam ponownie właśnie przed chwilą odebrałem swoją lornetkę od kuriera i wieczorem zacznę moje pierwsze obserwacje ;D
Odpowiedz
Witam wszystkich ponownie za mną już 1 dzień obserwacji i zbyt dużo nie zobaczyłem ale już coś jak na razie zobaczyłem:
Księżyc i jego kratery,Jowisza jako taką większą gwiazdę,Siriusa i wiele innych i mam jeszcze jedno pytanie bo korzystałem z programu Stellarium i widziałem że można było zobaczyć obiekty Messiera i moje pytanie to jak one wyglądają czy tak kolorowo jak na zdjęciach? czy jak zwykłe gwiazdy? jak je zobaczyć? Pozdrawiam Wink
Odpowiedz
(03.01.12, 19:46)KRZYCHUXD link napisał(a):[..] i mam jeszcze jedno pytanie bo korzystałem z programu Stellarium i widziałem że można było zobaczyć obiekty Messiera i moje pytanie to jak one wyglądają czy tak kolorowo jak na zdjęciach? czy jak zwykłe gwiazdy? jak je zobaczyć? Pozdrawiam Wink

Nosz kurka... ręce opadają.

____

BTW. To jest dział "SPRZęT ASTRONOMICZNY"... To tak tylko jeśli by moderatorowi uwadze uszło.  Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Predator ty lepiej wogóle nie komentuj bo twoje komentarze są zbędne to forum jest do pomocy a nie do pisania że ,,ręce opadają,, a czy o 22-23 będę mógł coś zobaczyć z obiektów czy nie za bardzo? to pytanie do innych
Odpowiedz
Po pierwsze primo: google, mówi to coś panu?
po drugie primo: masz pan stellarium... prawda? Tak więc pytanie: "a czy o 22-23 będę mógł coś zobaczyć z obiektów czy nie za bardzo? To pytanie do innych" jest szczytem ignorancji i lenistwa w jednym.  :o
Po trzecie primo
(03.01.12, 20:26)KRZYCHUXD link napisał(a):Predator ty lepiej wogóle nie komentuj bo twoje komentarze są zbędne to forum jest do pomocy a nie do pisania że ,,ręce opadają,,
Wogóle to popracuj nad pisownią i interpunkcją.
Po czwarte primo: To jest dział "SPRZęT OBSERWACYJNY". Przejrzyj wiadomości w tym dziale i powiedz co widzisz.

A ręce opadają... I to do samej ziemi.

Śmietnik się robi.  :-\
Odpowiedz
(03.01.12, 20:26)KRZYCHUXD link napisał(a):a czy o 22-23 będę mógł coś zobaczyć z obiektów czy nie za bardzo? to pytanie do innych
Nie, od 23:00 obiekty będą spać Tongue

A na poważnie: kiedy odrobisz już lekcje, będziesz 'naumiany' na następne sprawdziany, a niebo będzie zachmurzone, to bierz się za czytanie podstaw teorii z zakresu obserwacji astronomicznych, bo pytając tylko na forum utkwisz w jednym miejscu i nie zrobisz nawet małego kroku na przód. Wybacz, ale i ja zaczynam odnosić wrażenie, że tylko tak chcesz zdobywać wiedzę. Immposible! Wink

Co do widoków: było to już napisane wiele razy, ale trudno, jeszcze raz nie zaszkodzi - obserwacja wizualna nie równa się astrofotografia! Obserwując wszelkie mgławice czy galaktyki (nawet teleskopem) pamiętaj, że będą to albo bardziej albo mniej wyraźne szare mgiełki. Otwórz dział "Szkice astronomiczne" na tym forum to będziesz wiedział czego się spodziewać, choć większość pochodzi z obserwacji teleskopowych.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Wierz mi, to dobra życzliwa rada bez krzty złośliwości.
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
Witam dzięki za odpowiedż Hawke chyba chyba źle mnie zrozumiałeś ja tylko liczyłem na pomoc nie na czystą zgapę przecież to forum jest do pomocy musiecie o tym z Predatorem wiedzieć bo jak narazie wy dwaj to tylko obrażanie innych proszę o więcej tolerancjiSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości