Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lornetka Nikon Action VII 8X40
Witam jestem tu nowy i mam pytanie co do lornetki  napisanej w Temacie, dobra jest czy coś przez nią zobaczę mam na myśli głównie obserwacje astronomiczne czy tą lornetką zobaczę Księżyc,obiekty Messiera i gwiazdy? czy się nie nadaje do tego bo już ją zamówiłem w sklepie internetowym więc nie wiem czy to był dobry wybór proszę o pomoc!!!
Odpowiedz
Witamy!.
Pewnie że zobaczysz przez tę lornetkę gwiazdy,Księżyc i niektóre obiekty mgławicowe,zwłaszcza te większe.

Ale lepszym wyborem byłaby 10x50. Wink
Odpowiedz
Witam Smile
Ja mam lornetę 10x50, jednak uważam, że ta 8x40 również jest dobra na początek Smile
Odpowiedz
Aha to nie żałuje teraz że ją kupiłem dzięki za odpowiedzi i czekam na następne ;D
Odpowiedz
Coś tam zobaczysz. Model wspomniany przez Toma miałby większe pole do popisu w astronomii, ale teraz to już mudztarda po obiedzie.

Na przyszłość: lepiej pytaj na forach nim klikniesz  gdzieś ,,zamawiam'', a uchronisz się przed wydaniem kasy w błoto. Zakupiona lornetka nie jest zła, ale pewnie byśmy Cię tu inaczej pokierowali.

Sprzęt jednak już w drodze do Ciebie, więc pogodonych nocy życzę! Lornetka da Tobie wiele frajdy Smile
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
No tak bo pytałem się w sklepach internetowych i napisano mi że jest to dobra lornetka astronomiczna a w opisie pisało że jeśli chodzi o astronomie to ma 5/5 gwiazdek więc myślę że spełni moje wymagania tym bardziej że dopiero zaczynam przygodę z astronomią i dziękuję wam za odpowiedzi i czekam na następneSmile
Odpowiedz
Ja mam Nikona 7 x 50. Różnica między powiększeniem 7 czy 8 jest prawie niezauważalna. Za to różnica apertury 40 czy 50 już tak.
40 do kwadratu to 160, 50 do kwadratu to 250.  Taka będzie więc różnica.
Obraz w mojej będzie jaśniejszy, zasięg gwiazdowy również.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Jak pisze Alferek,tak i ja myślę. Wink

Na twoim miejscu,oczywiście gdyby były na to fundusze,napisał albo jeszcze lepiej zadzwonił do sklepu,i poprosił o zamianę na 10x50.

A różnicę w cenie i przesyłkę bym dopłacił.

Tylko nie tę 7x50,bo ma za szeroką źrenicę. Wink
Odpowiedz
(31.12.11, 18:15)Alferek link napisał(a):40 do kwadratu to 160, 50 do kwadratu to 250.  Taka będzie więc różnica.

Alferkuuuu ! Coś nie tak z Twoją matmą ... Big Grin  Ale prawdą jest, że 250:160 to jest to samo, co 19,625:12,560... Wink  Natomiast nieprawdą jest, że Twoja różnica 250-160 to jest to samo, co 19,625-12,560

Smile

Odpowiedz
Zbigniewie dziś Sylwester, więc to wina % !
Jedno zero obciąłem Smile 1600 i 2500 miało być, ale iloraz i tak ten sam Tongue. A właśnie ten iloraz należało porównać. A "różnica" to nie matematyczna tylko "robić różnicę".
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości