Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwania meteorytów.
Witam,jestem nowym członkiem tego forum. I jestem pod wrażeniem wiedzy jaka tu jest zawarta. Osobiście zajmuję się poszukiwaniem meteorytów.  W związku z tym że stali forumowicze mają o wiele większą wiedzę w tych tematach to mam prośbę. Poszukuję wszelkich informacji na temat spadłych, domniemanych,nieodnalezionych meteorytach. Posiadam wiedzę o najważniejszych spadkach, lecz o mniej znanych itp. nic nie wiem. Czy ktoś z forumowiczów ma taki spis i mógłby mi go przekazać, lub przynajmniej podpowiedzieć miejsca www czy inne aby takie informacje uzyskać.  Interesują mnie wszelkie informacje, nawet nie potwierdzone. Planuję sukcesywnie przeszukiwać takie miejsca.  Mam kilka pomysłów jak to zrobić dość szybko i w miarę szczegółowo. Za wszelka pomoc i wskazówki w tym temacie będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Janusz. Smile
Odpowiedz
Na forum jest zapalony poszukiwacz "kamieni z nieba": astrokosmo. Na dodatek to Twój imiennik. Pewnie prędzej czy później coś tu skrobnie Wink
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Tutaj masz taką mapę http://www.astroblemy.pl/msmk/msmk_2011_PL01.gif
Są na niej również spadki bez znalezisk.Mam nadzieje że link się przyda. 
,,Cóż piękniejszego nad niebo,które otacza wszystko co piękne'' Mikołaj Kopernik
Odpowiedz
Dzięki i za to. Znam tę mapkę od dawna, łącznie z elipsami rozrzutu i opisami. W niektórych miejscach już byłem- rekonesans. Jednak ograniczony czas nie pozwolił mi na badanie terenu. Przygotowuję sobie materiały na rok przyszły. Mieszkam w Kujawskim więc w miarę mam blisko do pułtuskiego,łowicza, czy do moraska.  Sądzę że może coś wyjdzie na moim terenie.
Odpowiedz
Do Moraska też mam blisko,bo mieszkam nie całe  30km od Poznania.Byłem tam dwa razy i muszę powiedzieć że jest to wspaniały rezerwat.Podobno teren jest mocno przetrzebiony,jeżeli chodzi o meteoryty,ale powodzenia w poszukiwaniach ,,kosmicznych skarbów'' Wink     
,,Cóż piękniejszego nad niebo,które otacza wszystko co piękne'' Mikołaj Kopernik
Odpowiedz
Dzięki. Morasko to jak skarbnica bez dna, powodem tego ogromna elipsa rozrzutu . Tak że tego meteorytu można szukać do 40 km. w każdą stronę i prawdopodobnie zawsze coś wyjdzie. Ostatnio rekordowy znaleziony przez p. Sochę. Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości