Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astrofoto - zestaw
No niestety dylematy mam straszne ale myślę, że zostanę przy 8''. Po prostu wiem, że prędzej będzie mi się chciało ją nosić niż 10''. Poza tym z tego co czytałem 10'' wymaga lepszych okularów bo ma większą światłosiłę. Przykrywka na lustro i osłona tubusu są w komplecie.

Co do okularów to ten jeden w komplecie jest szerokokątny i podobno przyzwoitej jakości także z namierzaniem nie powinno być problemów a zawsze trochę lżej Wink Kolimacja przy rozkładanym teleskopie jest na pewno problemem ale czytałem też że niedużym i generalnie zajmuje parę minut albo w ogóle nie jest konieczna jak się ponumeruje elementy i zakłada w ten sam sposób.

Narazie jeszcze nie dostałem odpowiedzi czy ta promocja na pewno obowiązuje bo na stronie niemieckiej Meade znalazłem niepokojącą informację... wszystko się okaże.

Tak czy inaczej pewnie nie wytrzymam z jednym okularem do otrzymania prezentu od Meade bo oni to wysyłają w terminie styczeń-czerwiec :Smile

Jaki okular powinienem kupić jako drugi do tego szerokokątnego 26mm?
Prosił bym o jakieś konkretne modele. Planuję na niego zapolować na początek na giełdzie.

PS. Mam jeszcze "okulary" z mojego refraktorka 60/800 bressera ale jak na nie patrzę to mi się śmiać chce...takiej tandety w życiu nie widziałem, a szkiełka mają "bezbarwne" jak od zegarka i nie mają w ogóle muszli tylko czarny "plastik". Ogniskowe H12.5 mm, H20 mm, SR4 mm. Mam też "barlowa" 2x, który składa się ze słownie jednej "bezbarwnej" soczewkiBig Grin
Z takim badziewiem to raczej nie wytrzymam zamiast kupienia porządnego okularu no nie?

BTW. Mam nadzieję, że po obrazach z mojego poprzedniego sprzętu, teraz przy 8'' lustrze i normalnych okularach po prostu zostanę porażony.... 
Odpowiedz
(20.11.11, 20:50)zbuffer link napisał(a): BTW. Mam nadzieję, że po obrazach z mojego poprzedniego sprzętu, teraz przy 8'' lustrze i normalnych okularach po prostu zostanę porażony....

Jeśli pojedziesz pod ciemne niebo to jest na to nadzieja Wink
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości