Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ MARSJAŃSKI W TV1
Generalnie Panowie jak to ja mówię - ŻENADA. :-X :'( :'( :-X

Jacek Pała trafnie swierdził i zgadzam się z nim w całej rozciągłości, żę telewizja jest dla ciemnych mas a nie dla amatorów takich jak my. Audycja była poprostu nudna pomimo tytularnych znakomitości zgromadzonych w sudiu. Oglądaliśmy tą audycje tylko dlatego bo działo się na niebie coś ważnego dla nas i ładnie ze strony telewizji, że potraktowli Marsa jako temat dnia. Ale ogólnie audycja mogła zaciekawić tylko przeczkolaka. Wielu z nas poprostu mogła patrzeć tylko w ekran. Pogoda ogólnie w Polsce nie dopisała. Jednak zaciekawiony byłem bardzo obrazem z U przez CCD.

U mnie we Włocławku pogoda naprawde dopisała (7C) Kilkusekundowe uspokojenia atmosfery pokazały dużego Marsa jak na dłoni. Było fajnie. Sąsiedzi zdecydowanie woleli spoglądać przez moją rurę niż tępo patrzeć na TV w pokoju. A jednak masy też pragną konkretnych emocji.
[center]Tuba optyczna TAL 100 RS na montażu MEADE LXD 500. Lornetki: William Optics 7x50 ED, BPC 10x50, Kronos 26x70 na statywie "Porucznika", CANON PS A 70 Włocławek 52[sup]o[/sup]35'N 19[sup]o[/sup]00'E        tel.+48 694 04 80 05 http://www.mosty-plock.pl/martel[/center]
Odpowiedz
A jednak TVP powidziała prawdę....
...ale tylko dla moich współrzędnych !!!!

Rzeczywiście u mnie Mars był najbliżej równo o 23:00 CWE, co do minut się zgodzę, z tymi sekundami to juz przegieli.

Jego odległość "do mnie" to 55758329,01 km (podstawione moje dokładne współrzędne + wysokośc npm, te co w stopce). Super, co ? ;D

Na WWPKF ogłaszam konkurs - kto otrzyma najbliższą odległość Marsa "do siebie" ten wygrywa browca !!
Odpowiedz
Cytat:zastanawia mnie co byśmy zobaczyli gdyby doszło do tej transmisji 'live'

dwa Marsy ;D
Odpowiedz
Tutaj trochę będe pił do Martela.
Uważam, że nie ma racji co do telewizji, która wogóle coś pokazała.
Jak będziemy wszystko i wszystkich krytykować, to pozostaniemy w elitarnym małym gronie Astro-Amatorów.
U mnie w domu zainteresowanie wzrosło z 50% (ja i córka) do 100% Ja, żona, córka i mała córka. Wszyscy chcieli rozwiazać zagadkę. Nawt zona zaczęła czytać moje książki. Tylko szkoda że taka prosta była. Wszyscy by zgadli tylko Pan miał problem. To jest właśnie czar Masmediów i nawet Hitler o tym Wiedział.
Ja wiem sporo o Astro ale ciągle za mało.
Trzeba docenić telewizję w tej akcji no i niestety pochwalam działania Uniwersałów, szkoda że tylko oni sie udzielaja z tym co mają.
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Wiesz Adam że się tobą zgadzam.
U mnie nagle pojawiła się bratanica i jej koleżanka , zadzwonił gość którego nie widziałem chyba ze dwa lata żeby mi pokazać Marsa.

Co by nie powiedzieć o TVP i Kopułce z żłótym teleskopem - urodziło się wtedy napewno kilka osób które chciały choćby cos zobaczyć , jeśli z tych kilku wpadnie część tutaj to złapią bakcyla i będzie znów nas więcej.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Powtórzę co napisałem w innym wątku

Kilka drobnych uwag:

a/ U umie się zakręcić gdzie trzeba ( jest tam nowy Dyr. Market. - kobieta) i efekty są widoczne
b/ Nawet jak nic wczoraj nie wyszło z obserwacji i Pan U mylił się czasem ( chyba to trema przed kamerą) to i tak efekt został osiągnięty
c/ Dlaczego A lub P nie robią szumu koło siebie - wolna droga i nikt nie broni. Dzisiaj trzeba umieć się sprzedać.
d/ U odbiera dziś telefony i zamówienia a u A głucho - nawet automat zgłoszeniowy nie włączony. Wygląda to na firmę typu ONE MEN SHOW.
e/ Niestety, gadanie kto lepszy nic nie daje. Ludzie z ulicy patrzą do gazet i TV, widzą U i kupują. Mimo niszowości naszej "branży" trzeba być widocznym. Przykład - zobaczymy przed Bożym Narodzeniem jak hipermarkety zapełniają się plastikowymi refraktorkami i mikroskopami i co z tego zostanie po trzech dniach. Ja to obserwuję co roku.
f/ sama reklama w PWN Vega nie wystarczy. Również istnienie na forum tym, czy innym nie spowoduje, że wolumen obrotu zwiększy się znacznie.
My, którzy tu zaglądamy wiemy czego chcemy, a jak nie wiemy to wymieniamy opinie - niestety ludzie z ulicy kupują bo zobaczyli U jako nagrodę w teleturniejach typu "Miliard..", "Krzyżówka Światowida", "Teleranek". Że potem są problemy to inna śpiewka - one są, ale sprzęt został sprzedany.
g/ Jak ktoś kiedyś na tym forum zauważył ( chyba Uczniak) ważny jest ten pierwszy kontakt - i tu do U nie ma podskoku. Ten sam pierwszy kontakt ( jak stwierdzili amerykanie) wielokrotnie decyduje o zdobyciu nowej pracy - czytaj nowego U.

No - a teraz czekam na zjebkę albo na bana
Odpowiedz
ŚWIęTE SŁOWA !!
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Adminie drogi - dziś jadę na kudłacze z Krakowa. Czy będziesz tam może?
Odpowiedz
Niestety nie bo jadę z dziećmi do lekarza ale robię wieczorm pokaz (chyba że się pogoda znów zepsuje) , zapraszałem na grila Przemka i Czarka ale coś nie dotrarli - więc przekaż że piwo się chłodzi a kiełbasa z serem już w lodówce czeka .

Jak by się wybierali dziś czy jutro do mnie to niech dadzą znać przynajmniej ze dwie godziny wcześniej bo ja jestem strasznie mobilny .
Odpowiedz
Ja nie krytykuje telewizji lecz wręcz przeciwnie doceniam za to że uświęciła swoim czasem antenowym to bądź co bądź wielkie wydarzenie. Jednak zawartość programu - żenada. Porównajcie programy Ś. P. SONDY. One też były dla mas. W końcu główne wydanie programu było po 22:45. To chyba pora dla dorosłych a ja czułem się jakbym oglądał KWANT.

Zgadzam się, że wzrosło zainteresowanie dzięki telewizji. Jednak moi sąsiedzi laicy, byli bardziej ciekawi Marsa w moim TAL'e niż w telewizji. Program oglądałem sam, a oni kręcili sprzęciorem na wszystkie możliwe sposoby.

Adamie ponawiam - program to po prostu wielka ŻENADA.
[center]Tuba optyczna TAL 100 RS na montażu MEADE LXD 500. Lornetki: William Optics 7x50 ED, BPC 10x50, Kronos 26x70 na statywie "Porucznika", CANON PS A 70 Włocławek 52[sup]o[/sup]35'N 19[sup]o[/sup]00'E        tel.+48 694 04 80 05 http://www.mosty-plock.pl/martel[/center]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości