Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA na Chomiku
(15.02.13, 18:48)pinto link napisał(a): Na początek witam wszystkich Smile
Zauważyłem, że przynajmniej jeden z forumowiczów nagrywa SONDę w oryginalnej jakości, czyli zgrywa strumień TS z DVB-T. Dlaczego więc są udostępniane tylko przerobione odcinki SONDY, o których jakości nie ma nawet co pisać, bo nie ma jej? Naprawdę macie tak małe wymagania, że zadowalacie się taką dziadowską jakością, jaką prezentują odcinki SONDY na chomiku? Dlaczego nie korzystacie z sieci torrent, żeby rozpowszechniać SONDę, tylko korzystacie z chomika, co jest wg. mnie poronionym pomysłem?

Odcinki na Chomiku są w najwyższej możliwej jakości. W wyższej posiada tylko TVP w swoim archiwum. Swego czasu wszystkie odcinki, pracowicie zgrywane z taśm VHS, były dostępne na eMule, ale teraz już chyba nie są (nie wiem, nie korzystam).
Na Chomiku dostępne są zarówno tamte, jak i pochodzące wprost z archiwum, o dużo lepszym poziomie jakości (HQ). Do tego dochodzą wszystkie wyemitowane do tej pory na TVP Historia odcinki (784x576 - kodowane H264). To co Chomik prezentuje jako podgląd pliku (max. 10 minut) to faktycznie mocno skompresowany materiał i w ogóle nie odzwierciedla jakości pliku.
Odpowiedz
(16.02.13, 12:31)Radek68 link napisał(a): Odcinki na Chomiku są w najwyższej możliwej jakości. W wyższej posiada tylko TVP w swoim archiwum. (...)Do tego dochodzą wszystkie wyemitowane do tej pory na TVP Historia odcinki (784x576 - kodowane H264). (...)
KAŻDA ponowna kompresja stratna materiału filmowego pogarsza jego jakość, więc z definicji odcinki na chomiku nie mogą być w możliwie wysokiej jakości. Takową zapewnia tylko zachowanie oryginalnego strumienia zgranego z DVB-T, co nie jest problematyczne w dzisiejszych czasach, bo jeden taki odcinek zajmuje niecałe 700 MB po odrzuceniu niepotrzebnego drugiego strumienia audio.
Odpowiedz
(17.02.13, 01:15)pinto link napisał(a): KAŻDA ponowna kompresja stratna materiału filmowego pogarsza jego jakość, więc z definicji odcinki na chomiku nie mogą być w możliwie wysokiej jakości. Takową zapewnia tylko zachowanie oryginalnego strumienia zgranego z DVB-T, co nie jest problematyczne w dzisiejszych czasach, bo jeden taki odcinek zajmuje niecałe 700 MB po odrzuceniu niepotrzebnego drugiego strumienia audio.
Pogarsza, ale w przypadku wysokiego bitrate, nieznacznie, praktycznie niezauważalnie. Co nie na większego znaczenia dla SONDY, gdyż są to materiały z lat '70. i '80. ubiegłego wieku i nie są w HD... Wink Z resztą w SONDZIE ważniejsze jest to co mówią, czyli zawartość merytoryczna, a nie pierwotna czy wtórna jakość (która i tak jest w wielu przypadkach - uważam - rewelacyjna).
Odpowiedz
Nieznaczne pogorszenie ale pogorszenie, to dla jakościowych ekstremistów wystarczający argument Smile
Czy na tym forum będzie można zamieścić pliki torrent?
Odpowiedz
Na forum Astro nie zamieszcza się linków p2p i torent a tym bardziej samych plików... Pliki z chomika ściąga się na własny dysk a dopiero potem ogląda. Podgląd służy tylko do sprawdzenia zawartości, a nie oglądania. Może coś się zmieniło ale nie wydaje mi się żeby chomik w jakikolwiek sposób ingerował w zawartość (przekodowywał czy zmieniał bitrate).

--
Piotr
Odpowiedz
W takim razie linków do chomików też nie powinno się zamieszczać.
Odpowiedz
Też bezpośrednich linków do odcinków nikt nie zamieszcza. Jeśli jest, to tylko główny adres samego chomika. Poza tym czepiasz się, a sam wiesz o co chodzi... Przeczytaj wątek: http://astro4u.net/yabbse/index.php/topi...#msg200932

--
Piotr
Odpowiedz
Ok, kiedyś zamieszczę tutaj linka do strony z torrentami SONDY.
Odpowiedz
Gdyby jednak ktoś wolał ściągać odcinki SONDY bezpośrednio z chomika, to oprócz torrentów postanowiłem również udostępniać pliki filmowe.
http://chomikuj.pl/Pinto007/SONDA
Odpowiedz
Czy ktoś mógłby mi w prywatnej wiadomości podesłać dane do logowania się na chomika Sondy? Umieszczę na nim odcinek "Tęcza" w najlepszej jakości z możliwych. Moje słowa potwierdzi Radek68, który wie, że posiadam ten odcinek zgrany z kanału TV Police, oraz zatwierdzi (mam nadzieję) moją uczciwość.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości