Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA na Chomiku
(23.08.11, 08:41)Alferek link napisał(a): Korzystając z faktu, że też mam chomika (niestety jest on pusty) to sprawdziłem jego regulamin i jeśli ktoś stworzy klona to i tak punkty są nabijane temu co wgrał na serwer chomika,

(23.08.11, 17:21)bobobobo link napisał(a): [...] całkiem bez sensu, skoro jak pisał Alferek, punkty i tak przypadają właścicielowi oryginału.

Tak było na samym początku. Później to zmienili i teraz punkty dostaje chomik z którego pobrano plik oraz chomik, który wgrał plik na serwer.

(23.08.11, 17:21)bobobobo link napisał(a): I jeszcze jedną rzecz bym chciał wiedzieć (to bardzo ważne): czy jak jak ktoś ściąga pliki korzystając z darmowego transferu, to właściciel dostaje punkty?

Tak.
Ale chomik musi być aktywowany/potwierdzony linkiem z e-maila. Można ściągać pliki nieaktywowanym chomikiem, ale wtedy chomik właściciel pliku nie dostanie punktów.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
(23.08.11, 17:21)bobobobo link napisał(a): 1. czy punkty zarobione, a nie wydane w jednym miesiącu, przechodzą na następne.

2. Widać że zwiększenie tygodniowego transferu przez utworzenie nowych chomików może być problematyczne. Najpierw trzeba by wrzucić nowe kopie odcinków, potem zadbać o popularność, tak żeby chomik zarabiał na siebie. Być może jednak warto spróbować...

3. I jeszcze jedną rzecz bym chciał wiedzieć (to bardzo ważne): czy jak jak ktoś ściąga pliki korzystając z darmowego transferu, to właściciel dostaje punkty? A może punkty są tylko wtedy gdy sciągają ci co płacą za ściąganie?

1. tak, punkty się sumują u właściciela.
W wypadku ściągania pliku z "klona" to punkty dostają obaj i "właściciel" i "klon". Teoretycznie wtedy jest 2x większy zarobek. Nie wiem może naiwny jestem, ale gdyby te chomiki "klony" udostępniły darmowy transfer to myślę że nie wyczerpywał by się tak szybko... Ale to przeważnie "pijawki" wolą ściągać jakieś pliki na własne potrzeby...

2. tym nie musisz się martwić - chomik zarabia na siebie... (Jeśli to prawda z tym kalendarzem Majów, to chomik nie zdechnie do końca świata... A jeśli nie, to i tak zbierają się następne punkty i będzie można wykupić abonament na 2013) i jest bardzo popularny - 1143 znajomych...
Jedyny mankament jest taki że jeśli inny chomik zachomikuje odcinki, to darmowy transfer jest także wykorzystywany na tym chomiku. Skutkuje to bardzo szybkim wyczerpaniem darmowego transferu.
Twierdzę zatem, że im więcej klonów chomików, tym trudniej wykorzystać darmowy transfer pojedynczym osobom...
A nowych odcinków już raczej nie będzie (obym się mylił) i z tym trzeba się pogodzić...

3. Jeśli ktoś ściąga pliki to chomik zawsze zarabia punkty - niezależnie od rodzaju transferu który wykorzystuje.

--
Piotr
Odpowiedz
(23.08.11, 19:08)HarrisonBergeron link napisał(a): Tak.
Ale chomik musi być aktywowany/potwierdzony linkiem z e-maila. Można ściągać pliki nieaktywowanym chomikiem, ale wtedy chomik właściciel pliku nie dostanie punktów.

Oooo, tego nie wiedziałem... Ale to dlatego, że nigdy nie próbowałem ssać plików nieaktywnym chomikiem...
Mam chomika i transfer wykupuję sobie sms-em z jakiegoś mało używanego prepaida - to dobry sposób na zużycie środków na koncie których w inny sposób nie da się wykorzystać...

--
Piotr
Odpowiedz
Ale jak jest darmowy transfer to można sciągać nie posiadając własnego chomika, ja tak Sondę ściągałem. Czy wtedy właściciel dostaje punkty? Pewnie nie. Przypuszczam, że większość osób tak właśnie robi, jest to proste i wygodne, nie trzeba się rejestrować na niebudzącym zaufania portalu.

Zastanawiam się czy nie dałoby się obejść ograniczeń w ten sposób:
Założyć n chomików. Na każdego wrzucić 1/n odcinków Sondy (oczywiście na każdego inne 1/n). Resztę zachomikować pomiędzy nimi. Zrobić na wszystkich darmowy transfer 10 GB/tydzień. To może wymagać wykupienia konta Maniac na jakiś krótki czas, ale potem pownno się samonapędzać. Tylko jakie powinno być n? To zależy od popytu na Sondę, jeśli n będzie za duże w stosunku do popytu to chomiki zbankrutują.

No i nie wiadomo czy to będzie działać, trzeba najpierw przestudiować regulamin i być może wykonać parę eksperymentów.
Odpowiedz
(24.08.11, 05:07)bobobobo link napisał(a): [...]Ale jak jest darmowy transfer to można sciągać nie posiadając własnego chomika, ja tak Sondę ściągałem. Czy wtedy właściciel dostaje punkty? Pewnie nie. [...]

[...]Zastanawiam się czy nie dałoby się obejść ograniczeń w ten sposób:[...]

Zawsze w sobotę przybywa ok. 5 000 punktów, gdyby było jak piszesz to liczba punktów znacznie by się różniła a jest zawsze podobna...

Ty nic nie kombinuj! Jest dobrze tak jak jest! Jak zaczniesz kombinować to admini zablokują konta i będzie "po ptokach"...

--
Piotr
Odpowiedz
(24.08.11, 05:07)bobobobo link napisał(a): Ale jak jest darmowy transfer to można sciągać nie posiadając własnego chomika, ja tak Sondę ściągałem. Czy wtedy właściciel dostaje punkty? Pewnie nie.

Po słowach "ja tak Sondę ściągałem" zdałem sobie sprawę, że mamy inny darmowy transfer na myśli. Gdy mówiłem o nieaktywowanym chomiku miałem na myśli darmowe 50MB co tydzień. Nie można ściągać Sondy darmowym 50MB.
Jeśli korzystasz z darmowego transferu udostępnionego przez właściciela chomika, chomik ten otrzymuje punkty. Zerknij do FAQ.

Cytat:31. Za co otrzymuję punkty i do czego służą?

Punkty Chomika otrzymujesz wtedy, kiedy inna osoba ściąga jakiś plik z Twojego Chomika (punkty otrzymujesz nawet wtedy kiedy osoba ściąga na koszt Twojego transferu, nie posiadając własnego konta w Chomiku). Ze względu na to, że jako właściciel Chomika możesz bez żadnych ograniczeń ściągać własnoręcznie dodane do Chomika pliki, punkty nie są naliczane w przypadku kiedy sam ściągasz pliki z własnego Chomika.

Ponieważ w Chomiku możliwe jest kopiowanie zbiorów z jednego Chomika do drugiego (chomikowanie od innych) - właściciele Chomików, którzy pracowicie, własnoręcznie ładują pliki - są specjalnie wynagradzani. Za każdym razem, kiedy ktoś ściąga skopiowany przez kogoś plik - oni także otrzymują tyle samo punktów co Chomik, z którego plik jest aktualnie ściągany! (oczywiście punkty te otrzymuje zawsze osoba, która oryginalnie dodała do Chomika plik!) Ilość punktów jest zależna od rozmiaru pliku.
http://chomikuj.pl/FAQ.aspx
Harrison Bergeron
Odpowiedz
Co się zmieniło, że (pomimo deklaracji o darmowym transferze, oraz jeszcze obecności 3 GB takowego) nie mogę ściągnąć brakującego programu (Sonda - Klub filmowy-promienie urodzaju.mkv)?
Jeszcze kilka tygodni wcześniej mogłem go ściągnąć, ale odłożyłem sprawę "na później" a teraz już wymaga to płatności.
Odpowiedz
Robiłem modyfikacje, mogło to chwilowo skutkować niedostępnością plików lub dziwnymi komunikatami.
Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jak się dostać do zahasłowanych folderów, więc przypominam, hasło to echo. Smile

--
Piotr
Odpowiedz
Na początek witam wszystkich Smile
Zauważyłem, że przynajmniej jeden z forumowiczów nagrywa SONDę w oryginalnej jakości, czyli zgrywa strumień TS z DVB-T. Dlaczego więc są udostępniane tylko przerobione odcinki SONDY, o których jakości nie ma nawet co pisać, bo nie ma jej? Naprawdę macie tak małe wymagania, że zadowalacie się taką dziadowską jakością, jaką prezentują odcinki SONDY na chomiku? Dlaczego nie korzystacie z sieci torrent, żeby rozpowszechniać SONDę, tylko korzystacie z chomika, co jest wg. mnie poronionym pomysłem?
Odpowiedz
A czy ktoś ci broni...? To duży nakład pracy, zajmuje dużo czasu i transferu, a nikt nie ma go za wiele. Poza tym torenty nie są pewne, dzisiaj są, jutro może ich nie być, a chomik ma zagwarantowane "życie" (na chwilę obecną) tzn. abonament do końca lutego 2016, a więc 3 lata. Zagwarantujesz że torenty nie znikną z sieci przez ten czas?
A gwoli ścisłości to nie są odcinki przerobione, tylko wcześniej zgrane... Zgrywane są teraz te, co lecą na bieżąco w TVP Historia. Nie są to wszystkie odcinki, tylko niektóre, powtarzane w kółko. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i przejrzał forum, natrafiłbyś na dyskusje w tym temacie. Były już różne podejścia i ftp i serwer gmail, jak na razie chomik spisał się najlepiej... Smile

--
Piotr
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości