Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
George Zamka w Centrum Nauki Kopernik Transmisja online!
#1
[Obrazek: 191113main_jsc2007e18128_small.jpg]

Odbywający w tym tygodniu wizytę w Polsce amerykański astronauta polskiego pochodzenia, pułkownik George Zamka w piątek, 18 marca spotka się w Centrum Nauki Kopernik z członkami Klubów Młodego Odkrywcy z całego kraju. Dzisiaj astronauta ma zostać odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Prezydent wręczy Zamce Order Zasługi RP. Odznaczenie zostało przyznane za zaangażowanie na rzecz edukacji polskiej młodzieży (astronauta podczas swoich dotychczasowych pobytów w Polsce spotkał się z kilkoma tysiącami młodych osób - w szkołach, ośrodkach kultury i innych placówkach) oraz promowanie Polski w świecie.

Podczas piątkowego spotkania z młodzieżą astronauta opowie o swoich kosmicznych przygodach, o życiu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz o swojej wizji przyszłych lotów kosmicznych. Dzięki internetowej transmisji zorganizowanej przez Centrum Nauki Kopernik i portal Interklasa spotkanie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych - jego przebieg będzie można śledzić na stronach http://www.kopernik.org.pl i http://www.interklasa.pl między godziną 12:00 i 13:40.

(info za portalem Astronomia.pl)

A teraz kilka słów mniej oficjalnie, od organizatora całej imprezy
Spotkanie przewidziane jest dla młodzieży szkolnej, głównie sp i gim więc tak więc to o czym z Zamką porozmawiam dla wielu z Was niespodzianką pewnie nie będzie. Niemniej zachęcam do oglądania transmisji - moje wczorajsze spotkanie z astronautą ku mojemu zaskoczeniu nauczyło mnie czegoś nowego, co jest dobrym powodem do tego aby i Was namawiać na oglądanie transmisji Smile

Zapraszam serdecznie,
Karol Wójcicki
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości