Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Filmowe hity i kity według NASA" - artykuł w Rzepie
Admin edit:
-------------
W Rzeczpospolitej pojawil sie artykul nt najbardziej i najmniej realistycznych filmow SF w ocenie NASA.
Biorac pod uwage same kryteria oceny i to co na ekranach kin sie obecnie pojawia az dziw bierze ze lista tych najgorszych jest az tak krotka i wybiorcza.
Z drugiej strony skoro w skali czasu siegnieto az po takie klasyki jak "Metropolis" Fritza Langa (film z 1927) dziwic sie rowniez nalezy dlaczego
inne, pozniejsze (bardzo realistyczne ) klasyki zostaly pominiete. Jak dobrze przyjrzec sie datom widac ze brakuje calych dekady tworczosci SF...

Najgorsze filmy science fiction wg NASA:

1. „2012” (2009)

2. „Jądro Ziemi” (2003)

3. „Armageddon” (1998)

4. „Wulkan” (1997)

5. „Reakcja łańcuchowa” (1996)

6. „Szósty dzień” (2000)

Najbardziej realistyczne filmy wg NASA:

1. „Gattaca” (1997)

2. „Kontakt” (1997)

3. „Metropolis” (1927)

4. „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” (1951)

5. „Kobieta na Księżycu” (1929)

6. „Rzecz" (1951)

7. „Jurassic Park" (1993)

Szczegoly oceny i artykul w Rzeczpospolitej pod linkiem:

http://www.rp.pl/artykul/2,590726_Filmow...-NASA.html

PS.

Moze to troche nietrafiony pomysl ale czy nie powinnismy stworzyc takiej wlasnej listy na a4u ?
Odpowiedz
Ciekawe zestawienie. Wink Zgadzam się co do pozycji pierwszej najgorszego filmu s.f.

Ciekawe jest też to:
(09.01.11, 19:22)warpal link napisał(a): Najbardziej realistyczne filmy wg NASA:

...

4. „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” (1951)

5. „Kobieta na Księżycu” (1929)

....

Wynika z Tego, że prędzej Ziemia się zatrzyma, niż kobieta wyląduje na Księżycu.  ;D

Co do forumowego rankingu filmów... jestem za. Nawet można by ankietę założyć. Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Cięzko coś typować bo filmy robione są "pod publikę" wiec muszą naciagać fakty żeby się podobało i żeby fabuła miała sens.

Moje typ realne (czyli możliwe) :

1. Gattaca - oczywiscie ! selekcja genów dla bogatych i już mamy kilka ras lepszych i gorszych.Realne jak ch****a  i nie mam nic przeciwko doskonaleniu Człowieka w ten sposób , bo może poniższe punkty nie bedą spełnione...

2. Predator - Ziemia jest parkiem "Serengeti" a my jestesmy zwierzyna łowną. Filmowaną , ogladaną, tylko jedno odstępstwo od wesji filmowej - zabroniona jest ingerencja w życie drapieżników, czyli nas. No chyba że czasami "załoga" sobie popije i pobłyska światłami na niebie.
(ale jeszcze kiedyś ICH bazy bedą NASZE ;-)

3. Awatar - jak juz zdobędziemy technologię będzie jak z Indianami w Ameryce - czyli po trupach do ekspansji. Dlatego jest jak patrz p.2

4. Wojna Światów - jak juz inne drapiezniki nas znajdą będzie jak w punkcie 3. "Zjedz" albo bedziesz "zjedzony".

5. Obcy 8 Pasażer... - Jak już będziemy latali po całej Galaktyce możemy trafić na jakieś świństwo tego typu. Ale na pewno nie będzie tyle pary (z CO?) leciało zewsząd w korytarzach naszego statku, więc będziemy wiecej widzieć i utłuczemy drania.  

To tyle na szybko.  Nierealnych bzdur nie wymieniam bo szkoda czasu.

Andrzej

ETX 90, ToUCam; "Leade 10x50" Canon 450d . Tayam's 4 metors KONIN 52.217N, 18.267E http://www.picasaweb.google.com/sp3uca.astro http://www.picasaweb.google.com/sp3uca 664 044 035
Odpowiedz
sp3uca, wyjąłeś mi to normalnie z ust  Tongue
g-g: 9169842 _________________ Bresser Venus 76/700, lornetka 10/50, aparat Sony F-717 Ale to sie zmieni !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości