Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atlas Nieba AstroJaWil 9 mag wg Jakuba M.
Witam,
Ostatnio miałem trochę czasu i wygenerowałem programem AstroJaWil atlas nieba o zasięgu do 9mag, do deklinacji ~-40* S czyli niebo całkowicie widoczne z terenów Polski. W atlasie zostały zamieszczone wszystkie dostępne w programie Messiery, NGC, IC, asteryzmy, oraz gromady galaktyk. Gwiazdy posiadają znaczenia Bayera lub numery Flamsteed. Atlas składa się z 54 map, skorowidzu oraz dwóch plików w których są zapisane gwiazdozbiory oraz obiekty z katalogu Messiera wraz z jasnością, rozmiarem oraz nr mapy na którym są najlepiej widoczne.
dodaję kilka screenów
[Obrazek: skorowidz_hpparwh.jpg]
[Obrazek: n17a_hpparss.jpg]
[Obrazek: n33a_hpparqp.jpg]

Atlas można pobrać z tego linku
http://hostuje.net/file.php?id=fcb4f8f2484b38f9dbad1a7852971c84

Atlas nieba sprawdziłem osobiście w terenie.

Pozdrawiam Jakub Mirocha
Odpowiedz
Wieczorkiem ściągnę sobie atlas na prywatny komp. Ciekawa inicjatywa. Cieszę się, że AstroJaWil inspiruje nie tylko mnie do tworzenia takich atlasików.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Jakub,

Wczytałem sobie atlas. Bardzo ciekawa propozycja. Dzięki za inicjatywę.

Aby było jeszcze lepiej to powinieneś jeszcze poobcinać białe, niepotrzebne marginesy, aby mapka lepiej zmieścila się w drukarce A4. Zobacz mój załącznik.

Widzę także, że masz starą wersję programu. Na mapce nr 39 linie gwiazdozbioru Wężownika masz wg starego układu. Wczytaj sobie pełna wersję AJW 17.16 i uaktualnij do AJW 17.18.

Załączone pliki Miniatury

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Dziękuję za spostrzeżenie, mapkę nr 39 poprawie. Marginesami się jakoś nigdy nie przejmowałem ponieważ atlas drukowałem przez program Picassa a on sam je obcinał.
Dzisiaj także wrzuciłem atlas na moją stronę  (mapki są dostępne pojedynczo)  http://jakubm.prv.pl/atlas_nieba_9_mag_.html

Pozdrawiam Jakub M.
Odpowiedz
Super ten atlasik wygląda na Twojej stronie. Dodałbym tylko czytelny podpis (numer mapki) pod każdą z nich, bo człowiek jest leniwy i nie chce mu się liczyć Smile
Bardzo mi się podoba. Super pomysł i wykonanie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości