Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeloty ISS i innych Satelitów przez Tarcze Słońca i Księzyca w 2011
Kilka dni później do Pragi specjalnie przyleciał Thierry Legault, by wyfocić odlot Atlantisa...

http://www.spaceweather.com/submissions/...067816.jpg

14.09. Słowak o nicku ivansmk z pomocą kolegi złapał przelot ISS... Coronadem PST.
Zebrał dużo pochwał na forum!

[Obrazek: 20110914_iss4x_cr_or.jpg]

Smile

O rzesz kura na ostro. Fota jest genialna jak dla mnie.
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
W sobote rano 24 wrzesnia szykuje sie fajne trafienie ISS w tarcze Ksiezyca. Moze komus spasuje linia przelotu i zrobi jakas udana foke Smile Oswietlenie tarczy nie bedzie wprawdzie duze ale trafienie stacji w "sierpik" naszego naturalnego satelity powinno byc rowniez efektowne. Nie mam sprzetu do foto ale wizualnie sprobuje sie na to przyczaic, wlasciwie to lornetka i statyw powinna wystarczyc. Powodzenia i dobrej pogody zycze, parametry przelotu kazdy musi sprawdzic dla swojego polozenia te podstawowe namiary widoczne w mapce.

[Obrazek: 2011-09-24_Transit_ISS-MOON-01.jpg]
[Obrazek: 2011-09-24_Transit_ISS-MOON-02.jpg]
[Obrazek: 2011-09-24_Transit_ISS-MOON-03.jpg]
KRZYSIEK .... !!!
No i pupa zimna jak to sie mowi, bylem tak padniety ze mnie nawet budzik rano nie obudzil na czas...  :'( co gorsze w tym wszysytkim to obudzilem sie o 05:50 jak polecialem do okna w kuchni i zobaczylem piekny rogal Ksiezyca i czysciutkie niebo no to dopiero sie wkurzlem ze przegapilem to trafienie.... wrrrr.... jeszcze do teraz mnie troche trzesie yhmmmmm... lepiej juz nic nie mowie bo jeszcze powiem cos brzydkiego eh....

Ktos widzial to trafienie stacji w Ksiezyc..., to by jeszcze moze bylo w stanie poprawic mi choc troche humor...?
KRZYSIEK .... !!!
Spokojnie, jeszcze się uda nie raz.

Dla mnie ten tranzyt trochę za daleko, więc nie poprawię Ci humoru.
Niestety na wczorajsze zaćmienie nadciągnęły chmury i nic nie zobaczyłem, więc w zamian postanowiłem zapolować na tranzyt ISS Smile
[Obrazek: mooniss800.jpg]

crop 1:1
[Obrazek: moonisscrop.jpg]
(11.12.11, 10:47)Acroluc link napisał(a):Niestety na wczorajsze zaćmienie nadciągnęły chmury i nic nie zobaczyłem, więc w zamian postanowiłem zapolować na tranzyt ISS Smile

Świetnie! Brawa!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości