Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografowanie w Ha-Alpha - co i jak.
Prawdopodobnie nie uda Ci się ustawić pełnej tarczy równomiernie oświetlonej... Mi się nie udało... Tak już chyba jest.

SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
(22.12.10, 23:32)Pablito link napisał(a):Prawdopodobnie nie uda Ci się ustawić pełnej tarczy równomiernie oświetlonej... Mi się nie udało... Tak już chyba jest.

Mniej więcej można ustawić równomierne oświetlenie tarczy ale niestety nie widać zbyt dużo szczegółów
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
Tym razem ja użyłem skrótu myślowego - tarczy generalnie nie da się ustawić jednorodnie (tak jest też świetle białym czy widmie wapnia) bo Słońce w sumie to jest kulą Wink.
Bardziej chodzi mi o to aby od środka tarczy symetrycznie ta "niejednorodność" się rozkładała - wtedy można by złożyć całość np z 2 klatek. Póki co jest rozważnie czysto teoretyczne. Na zdjęciu poniżej - obszar najjaśniejszy powinien być moim zdaniem na środku tarczy bez względu na rodzaj kadru.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
I jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtuje od jakiegoś czasu - dodawanie koloru. Jakoś utarło się, że malujemy na żółto a w sumie to widzimy przecież na czerwono.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A ja tam wolę pomarańczowy Wink

Paweł, ale tam wyłuskałes tych filamentów! To moje ulubione detale na Słońcu Smile
A przy okazji przepaliłeś "bulgot" tarczy Wink
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
(28.12.10, 22:35)Pablito link napisał(a):A ja tam wolę pomarańczowy Wink

Paweł, ale tam wyłuskałes tych filamentów! To moje ulubione detale na Słońcu Smile
A przy okazji przepaliłeś "bulgot" tarczy Wink

OK, Będziem kolorować na pomarańczowo Wink

To były przykład przez rozjaśnienie jak się rozkłada światło i dlaczego tego nie lubię :/
Odpowiedz
No dobra, niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy dlaczego wczoraj nie miałem pogody a dzisiaj była... A takie foty bym miał...

05.01.2011 r.

[Obrazek: flycap280000wvs.th.jpg]

Mam kilka udanych avików, bedę sukcesywnie wrzucał kolejne fotki Wink

P.S. Papatki, mogę Ci podrzucić na maila parę tiffów lub fitsów? To co  wyciągnąłeś z fotki Warpala było niesamowite  :o
Odpowiedz
Jasne że tak, będzie mi bardzo miło Smile

Jak uda mi się coś więcej z tego wyciągnąć to wrzucę wraz z opisem.

michal(at)kaluzny.pl
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Co do focenia w 16-bitach z PointGreya - ta opcja w FireCapture dla tych kamerek włącza tryb 14-bitowy (czy 12) bo taki mają wbudowany. Najwyższy możliwy. Czy jest sens nagrywania w wyższym trybie? Zależy od matrycy i konstrukcji. Poszukaj testów/specyfikacji tego modelu. W dokumencie powinien być podany S/N max w bitach - tyle bitów maksymalnie jest w stanie efektywnie użyć. Basler Ace z ICX618 ma 7 bitów S/N max i tryb 14 bitowy niczego realnie nie zmienia dla niej (oprócz zalagowania komputera Wink). Wiele 8-bitowych klatek też da dobry efekt tak że wyostrzanie przez np. dekonwolucję nie wprowadzi szumu.
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Odpowiedz
I jeszcze zbliżenie na filamencik i plamkę z Barlowem x2

[Obrazek: flycap250000wvs.th.jpg]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości