Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SWA UWA - jak rozebrać?
Witam!

Na wakacjach będąc na pewnym zlocie, doszło do pewnego wypadku. Mianowicie, okular upadł w piasek. Optykę, dało się wyczyścić bez żadnych szkód. Jednak piasek dostał się również w ruchome elementy wysuwanej muszli ocznej, która jest smarowana. Smar w połączeniu z piaskiem utworzył "papkę ścierną", przez to starte wiórki lądują wewnątrz zamkniętej konstrukcji okularu. Próbuję to jakoś rozebrać. Odkręciłem pierwszą soczewkę, która jest zamontowana w tulei oprawy okularu, ściągnąłem również gumę, muszli ocznej, która była osadzona na kleju. Jednak tutaj elementy rozbieralne według mnie się kończą.  :-\ Problem jest dość poważny, tych wiórków ciągle przybywa mimo iż staram się nie operować muszlą.

Chodzi o ten okular (nie dokładnie, bo to jest klon Sky-Watchera, jednak wygląda identycznie jak SW).
[Obrazek: Okular-BST-UWA-17.jpg]

Jeśli ktoś miał do czynienia z tym okularem, albo wie jak rozebrać to ustrojstwo to bardzo bym prosił o pomoc.

Pozdrawiam!
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Pamiętam ten zlot i ten moment...
Poważna sprawa bo szkoda tego okularu. Sad
Odpowiedz
No niestety... nieszczęścia chodzą po ludziach, nie po lesie. Tongue
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Nigdy nie miałem tego okularka w ręku,ale jak dało się złożyć,to musi dać się rozłożyć. ;D
EDIT-może jakieś dodatkowe fotki?,od stron obu soczewek.
Odpowiedz
Maciek jak obiecasz trochę tej babcinej nalewki to przyjadę i podłubiemy co przy tym UWA, chociaż możliwe że faktycznie to "nierozbieralny" okular i nic nie da się zrobić. Rozkręcałem kiedyś Erfla swana więc i może temu damy rade.
Odpowiedz
(04.12.10, 23:29)wanderer link napisał(a):Rozkręcałem kiedyś Erfla swana więc i może temu damy rade.
Chyba jednak nie.Erfl to przy tym małe piwo,ten okular to hybryda,coś jak LVW.Jeśli powyciąga się z niego soczewki,to okular nabawi się pylicy,nie da się tego usunąć domowym sposobem.Wszystkie paprochy będą ogniskować,czyli będą widoczne w okularze.
Odpowiedz
Właśnie z powodu pyłków rozbierałem tego Erfla, tak masz racje, paprochów trudno się pozbyć ale delikatne operowanie Lens Penem troche pomogło.
Odpowiedz
Tak jak mówię,a Erflami jest mniejszy problem.W tych okularach ten efekt jest o wiele bardziej widoczny.Trzeba rozebrać samą regulowaną muszlę oczną,nie wiem jak,ale na pewno jest jakiś sposób.Jeśli dało się złożyć,to i w odwrotną stronę też się da.Ale konstrukcja może wymagać wyjęcia soczewki ocznej,a wtedy będzie kłopot.
Odpowiedz
Ewentualnie niech Maciek wyśle okularek do serwisu, może Janusz by cos zaradził
Odpowiedz
A więc tak... Muszle oczną zdjąłem. Jednak aby mieć dostęp do rozebrania okularu prawdopodobnie, trzeba zdjąć gumę z korpusu okularu, co jest utrudnione wielką ilością kleju.  :-\
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości