Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogłoszenie działu.
Witam.
Jak zauważyliście,w dziale zaszły zmiany.Mają one na celu lepszą a właściwie większą przejrzystość działu,ma nadzieję że ułatwi to wszystkim,a w szczególności nowym Userom,wyszukiwanie odpowiednich tematów.Wątki nie związane z tematami działu,lub takie na które nie było odpowiedzi,a są stare,zostaną przeniesione lub usunięte.
Pozdrawiam,i życzę udanych obserwacji.
Odpowiedz
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje co do zmian, które zaszły - prosimy o uwagi - forum jest dla nas wszystkich Smile
Odpowiedz
(01.12.10, 23:52)vol7 link napisał(a): Jeśli ktoś ma jakieś propozycje co do zmian, które zaszły - prosimy o uwagi - forum jest dla nas wszystkich Smile
Oczywiście ja też się pod tym podpisuję,więc jeśli Macie uwagi lub propozycje,Piszcie śmiało. Smile
Odpowiedz
A i właśnie - jeśli nie jesteś pewien działu, w którym umieścić swój temat - umieść go w ogólnym topic'u... Przeniesiemy go za Ciebie Smile

(takie ułatwienie Smile )
Odpowiedz
Panowie,

Mam zamiar dodac wam jeszcze jedna osobe do pomocy w dziale DS.
Dam znac jak juz bede znal jakeis konkrety.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Ok. no to jest nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświeca nam cel Wink.

W sumie to mam od razu propozycję na ten dział. Zamiast tworzyć tematy o pojedynczych obiektach, lepiej zakładać tematy o danych gwiazdozbiorach, i w nich pisać o wszystkich obiektach znajdujących się w ich obrębie. Np. zakładamy temat "Herkules" i w nim piszemy o M13, M92, a potem o tych wszystkich NGC, IC, Cr, itd.
Myślę, ze byłoby to dobre rozwiązanie, bo wątek byłby przydatny zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Co o tym myślicie ?

I czy rozdrobnienie działu na gromady, galaktyki i mgławice jest naprawdę potrzebne ?
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/
Odpowiedz
(06.12.10, 15:33)Charon X link napisał(a): W sumie to mam od razu propozycję na ten dział. Zamiast tworzyć tematy o pojedynczych obiektach, lepiej zakładać tematy o danych gwiazdozbiorach, i w nich pisać o wszystkich obiektach znajdujących się w ich obrębie. Np. zakładamy temat "Herkules" i w nim piszemy o M13, M92, a potem o tych wszystkich NGC, IC, Cr, itd.
Myślę, ze byłoby to dobre rozwiązanie, bo wątek byłby przydatny zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Co o tym myślicie ?
Nie mój dział, ale uważam, że to jest bardzo dobry pomysł.
Potem powstanie z tego fajny przegląd gwiazdozbiorów.

pzdr
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Cześć.
To bardzo dobry pomysł,wprowadzając taki podział działu,mieliśmy nadzieję że takie rozwiązanie się sprawdzi i ułatwi wyszukiwanie/opisanie pojedynczych obiektów userom którzy bardzo często opisują np.M42,ale braliśmy też pod uwagę(jeszcze przed zmianami),że takie rozwiązanie może nie chwycić i będzie trzeba wprowadzić poprawki.Pomysł na opisywanie całych gwiazdozbiorów,jest świetny.
EDIT-Charonie,a gdyby zamiast trzech działów podrzędnych założyć jeden taki dział,Obiekty DS w Gwiazdozbiorach lub coś w tym stylu?.

Odpowiedz
Widzę, że Nasz pomysł (TOMa i mój) się nie sprawdził, myślę, że pomysł Charona jest lepszy...
Tylko czy zakładamy działy o wszystkich gwiazdozbiorach, czy gdy takowy będzie potrzebny ?
Odpowiedz
Pomysł z gwiazdozbiorami świetny. Wink Można by stworzyć coś w rodzaju interaktywnej bazy obiektów DSO i ich opisów. Na początek Mapki gwiazdozbioru z pozycjami DS do np 15mag. Do tego lista obiektów i "książkowy", podstawowy opis. Następnie każdy chętny user dodawałby opisy własnych wrażeń obserwacyjnych poszczególnych obiektów z danego gwiazdozbioru (co widział, czy widział, w jakim filtrze, teleskopie etc.). To taka luźna propozycja. Smile
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości