Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualnie na Słońcu - IV kw. 2010
Sprawdziłem w aparacie - zdjęcie robione o 12.14 CET. Jednak plamy na wizualu prezentują się lepiej niż na moich zdjęciach Wink
A tak u mnie prezentowało się dzisiejsze słońce  Smile to moja pierwsza fotka "Naszej Gwiazdy"  Big Grin 
Wizualnie plamki prezentowały się pięknie, dużo lepiej niż na zdjęciu, na którym brakuje ostrości  ;D

[Obrazek: 476b4b2a72ab5b68m.jpg]

PS. Projekcja okularowa z ręki, achromat 80mm, SP 26mm, canon ixus 75
Teleskop Meade DS-2080 AT LNT refraktor achromatyczny 80mm z systemem AutoStar.SP 26mm, 9.7mm, 6.4mm. Baader AstroSolar Sefety Film. Astrowojto.
Fajnie Panowie, Słońce zaczyna się nam rozkręcać.
Obok plam od wczoraj widać potężny filament - ponad 400 tys. km.
Miałem dziś dosłownie chwilę aby pierwszy raz coś zrobić w H alpha. Efekt mierny (z bardzo wielu przyczyn) ale tak dla potomności Wink

Załączone pliki Miniatury

WOW - a moja zabawka nie dotarła Smile
Warpal - zdjęciu mam wrażenie, że brakuje tylko jednego - odrobinę lepszej ostrości.
Napisz może coś więcej o tym czym i jak robiłeś zdjęcie.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
(05.12.10, 19:38)papatki link napisał(a): WOW - a moja zabawka nie dotarła Smile
Warpal - zdjęciu mam wrażenie, że brakuje tylko jednego - odrobinę lepszej ostrości.
Napisz może coś więcej o tym czym i jak robiłeś zdjęcie.

Pozdrawiam!
Spoko, spoko - dotrze (pogoda i tak do bani)

To jest 1 klatka (najlepsza, ha, ha), crop i resize do chyba 40 %. Canon EOS 7d, ISO 800, 1/80s.
Lunt LS60HA/DS50/B1200 Double Stack, niewychłodzony odpowiednio (miałem tylko w zasadzie pół godziny).
I poza tym kolejny raz się łapię na niezakładaniu okularów - a trzeba by Wink. No i jeszcze trzeba by poczytać manuala jak ustawiać filtry entanolowe.

A tak wyglądało to na fotkach SOHO (ETI 304)

[Obrazek: latesto.jpg]

Pięknie nam się Słonko gotuje. Wink

Warpalu - gratulacje fotki i wyczucia czasu. Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Dzięki!
Gdyby nie fotki SOHO to pewnie bym nie walczył dziś z przeciwnościami losu i 14 stopniowym mrozem Wink

A tu amatorskie, co pokazuje do czego trzeba dążyć (http://solardatabase.free.fr/vignette/up...042559.jpg):

Jednak dzielnie stawiłeś czoła zadaniu.  8)

Cholerka... czemu teleskopy słoneczne są takie drogie.  :Smile Z resztą filtry (inne niż mylarowe baadera) też.  :-[

P.S. WOW. ten filament na tej fotce wygląda jak dym wydostający się z wnętrza Słońca. Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
(05.12.10, 21:22)Predator link napisał(a): Jednak dzielnie stawiłeś czoła zadaniu.  8)

Cholerka... czemu teleskopy słoneczne są takie drogie.   :Smile Z resztą filtry (inne niż mylarowe baadera) też.  :-[

P.S. WOW. ten filament na tej fotce wygląda jak dym wydostający się z wnętrza Słońca. Wink
Smile

No właśnie....

I jeszcze dorzucę jak  ten filament się kończył poza tarczą (bez resize'u). Zdjęcia proszę nie rozpatrywać w kategoriach estetycznych Wink

Warpal - na maksimum Cię odwiedzę chyba.  ;D Chociaż chłopaki z ekipy bliżej gwiazd też mają lunta.... i bliżej znacznie jest.  ;D

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości