Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil 17
Jest już instalator pełnej wersji programu AstroJaWil 17.46.
Polecam.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Dziekuje, wreszcie AstroJawil dziala poprawnie pod linuksowym WINE. Niepoprawnie wyswietlane sa plliterki, ale nie stanowi to dla mnie wiekszego problemu.
Kolory odwrocone w programie graficznym (mapke pozniej przegladam na telefonie na polu bitwy):
[Obrazek: 2qkuyd5_th.png]
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Kolorów mapek nie musisz odwracać. Wystarczy, że wybierzesz ustawienia mapy nr 6 - wtedy będziesz miał czerwone opisy i gwiazdki na czarnym tle lub ustawienia nr 6 - to są białe gwiazdki i kolorowe opisy na czarnym tle.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Przy okazji można uaktualnić z programu do wersji 17.47.

Na prośbę użytkownika Grzegorza zmodyfikowałem funkcję [Planuj] w "HORYZONCIE".
Odpowiedz
Dodatkowa możliwość w AJW na prośbę astro_boya z Astromaniaka.

Uaktualnijcie sobie program do wersji 17.48. W Mapach kwadratowych znajdziecie przycisk [Generuj 88 map].
U mnie przy ustawieniu katalogu 5,5 mag liczyło wszystko jedną minutę, a przy maks. 9,0 mag liczyło się 11 minut.
Nie w każdej mapie pasuje zasięg 9,0 mag, gdyż gwiazdozbiory są małe i zajmujące wiele miejsca na niebie.
Trzeba sobie wybrać jakieś optimum. Szczególnie polecam dobór "min. gw." i "max.gw", co jest odpowiedzialne za wielkości czarnych kółek jako gwiazd na mapie.

W aktualizacji jest dodatek nr 2 - z poprawionymi wszystkimi gwiazdozbiorami. Po ściągnieciu tego dodatku pojawi się on, czyli plik "wydr_konst.zip" w folderze o takiej samej nazwie i tam trzeba rozpakować wszystkie te pliki z tego ZIPa.

Prawdopodobnie jutro będzie pełna instalacyjna wersja 17.48 programu.

Zapraszam do aktualizacji
Odpowiedz
W sieci jest już pełna instalacyjna wersja 17.48 programu AstroJaWil.
Odpowiedz
Jest nowa wersja 17.49. Na razie tylko w postaci nakładki na 17.48.
Na prośbę jednego z użytkowników dodałem do Horyzontu funkcję GoTo.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Witam Panie Januszu. Bardzo dawno tu zaglądałem bo moja pasja w obserwacjach nieba mocno się zmniejszyła przez nawał innych obowiązków. Mam tylko takie pytanie - czy obecna wersja 17.50 jest już tą ostateczną i nie będzie już rozwijana? Właściwie to nie brakuje w niej już żadnych ewidentnych funkcji ale zauważyłem, że Pan zajmuje się innym programem w tej chwili. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie Pan czas na być może wydanie wersji 18.00? Smile Zawsze to coś nowego w obsłudze programu. Pozdrawiam!
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
(23.05.13, 04:29)Kornel T. link napisał(a):Witam Panie Januszu. Bardzo dawno tu zaglądałem bo moja pasja w obserwacjach nieba mocno się zmniejszyła przez nawał innych obowiązków. Mam tylko takie pytanie - czy obecna wersja 17.50 jest już tą ostateczną i nie będzie już rozwijana? Właściwie to nie brakuje w niej już żadnych ewidentnych funkcji ale zauważyłem, że Pan zajmuje się innym programem w tej chwili. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie Pan czas na być może wydanie wersji 18.00? Smile Zawsze to coś nowego w obsłudze programu. Pozdrawiam!

Kornel,
Nawet gdybym chciał to na razie nie mogę uaktualnić programu. Po awarii kompa musiałem wszystko od nowa instalować, a mój kompilator od AJW niestety nie chce chodzić. Nie potrafię wykonać pewnych operacji na kompilatorze, bo kolega, który mi w tym pomagał niestety zmarł Sad
Kupiłem sobie nowszy kompilator, ale on też z AJW nie współpracuje, ale Mam teraz duże możliwości z Nocnym Obserwatorem, którego nową wersję 3.08  demonstruję w Zwardoniu na zlocie Astro 15 czerwca. Tak więc teraz "ciągnę"  NO.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości