Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"W" - asteryzm
Hej.
Kolejny przyjemny asteryzm dla lornetek i małych powiększeń. "W" znajduje się w Gwiazdozbiorze Smoka i jest łatwy do odnalezienia ze względu na jasne biało-błękitne gwiazdy stanowiące kształt owej litery.
Szkic ołówkiem, szczegóły jak zwykle w ramkach

Załączone pliki Miniatury

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Całkiem ładny układzik. Sam wypatrzyłeś, czy gdzieś był opisany?
Poza tym powiększenia ponad 60x nie nazwałbym małym Tongue
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Nie napisałem, że obserwowałem w małym powiększeniu, ale że byłby fajny w małym powiększeniu  ;D
Tak czy siak, 60x to dla mnie małe powiększenie. Duże zaczyna się od 170x Smile
A nie wypatrzyłem. Montaż mi podpowiedział (jest w bazie GoTo) Smile
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
(20.08.10, 12:02)wimmer link napisał(a):Duże zaczyna się od 170x Smile
I w naszych warunkach często kończy się użyteczne Sad
Mógłbyś podać jakieś dokładniejsze namiary? Smok mały nie jest, a niestety GT nie posiadam (a może na szczęście? Tongue).
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Oto współrzędne  RA 18h35m , DEC +72°18'
Szukaj na linii od Vegi do Gwiazdy Polarnej w około 2/3 odległości. Asteryzm jest niedaleko gwiazdy x Draconis.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości