Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perseidy 2010
W zasadzie w obserwacjach przeszkadza jeszcze trochę Księżyc i może to też jest powód ''słabszych wyników''.
Za kilka dni powinno być ciemne niebo i myśle, że sytuacja już się poprawi.
Oby pogoda dopisała na czas maksimum Smile   
Synta 8", Meade 5000 SWA 16mm, SP10mm, SP25mm, barlow vixena 2x,
Odpowiedz
niestety nie wpadłem na ten genialny pomysł żeby zapisać co i jak  :'(
hmmmmm...
Odpowiedz
Niczym trailer filmowy  ;D

[flash=640,385]http://www.youtube.com/v/01-X_oj_j4A[/flash]
Adam Hurcewicz Newton Uniwresał 150/900 lorneta 20x80 - uszkodzona :'( aparat cyfrowy Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m http://adamhurcewicz.wordpress.com
Odpowiedz
Panowie nie chcę studzić emocji od dobrych  8 lat próbuję obserwować Perseidy,i jak na razie tylko raz mi się powiodło,przyczyny niepowodzenia to przede wszystkim pogoda a i Księżyc.W tym roku Księżyc nie będzie przeszkadzał a pogoda zobaczymy.Trzeba wybrać naprawdę ciemne miejsce inaczej nie wiele się zliczy
Odpowiedz
Witam patrzy ktoś teraz na niebo jak ma  możliwosc ?
może ktoś widział    prawdo podobnie Bolid godzina 21:41 kierunek z południowo zachodniego na południe  leciał z 3-4 sek  wolno  ogólnie kolor  zielono niebieski
możliwe że to tylko  zwykły meteor 

czekam na odp
Synta 12", lornetka 20x50mm, , SP10, SP25mm, Moonfish 30mm 2", GG 8528368
Odpowiedz
Witam , Widziałem to zjawisko  ;D to raczej był bolid  ;D praktycznie co dziennie gdy tylko jest bezchmurne niebo wychodze na zewnątrz i wypatruje perseidów  Tongue ostatnio zdołałem zobaczyś 7 perseidów i 1 anty perseida /1h mieszkam poza miastem i mam idealne warunki do opserwacii Big Grin . Pozdrawjam  Wink
Odpowiedz
Widziałem to. Akurat byłem na papierosie na balkonie i opowiadałem o perseidach znajomym. Niebiesko - zielone światło, leciał około 4 sekund a następnie podzielił się na 3 mniejsze obiekty. Moja lokalizacja to Kamieniec, k/Gliwic woj. śląskie.
Odpowiedz

Witam

Widziałem tego bolida, zanotowałem tą samą godzinę obserwacji. Zjawisko zauważyłem kątem oka przez okno w trakcie oglądania telewizji. Ja zanotowałem kolor zielony zjawiska, przynajmniej taki wydał mi się pod koniec, gdyż nie widziałem przelotu od początku. Był to wolny przelot. Po wyjściu na zewnątrz oszacowałem, że bolid leciał mniej więcej tuż przy gwieździe mi węża i później wzdłuż granicy wężownika i skorpiona. Ciekaw jestem czy złapała go jakaś stacja bolidowa. Obserwacja była prowadzona z Przegędzy k/Rybnika (50.1170°N, 18.6330°E), woj. śląskie.

Pozdrawiam
Rafał Sikora

PS: To na pewno nie był perseid, dlatego myślę że te posty powinny być wydzielone do osobnego wątku...
Pozdrawiam Rafał
Odpowiedz
Dziękuje  za  potwierdzenie koledzy  oby więcej takich  obiektów na niebie 
Synta 12", lornetka 20x50mm, , SP10, SP25mm, Moonfish 30mm 2", GG 8528368
Odpowiedz
Zapowiada się ciekawa noc ;D jak narazie  bezchmurne niebo  Big Grin czekam na perseidy  8) może i dziś przelaci jakiś bolid  ;D Pozdro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości