Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misja Balonu - gondola
(01.07.10, 10:42)symndz link napisał(a): no to chyba są równi i równiejsi na forum Sad pod wzgledem chocby celem powracania do kontrowersyjnych pomysłów a juz przedyskutowanych

Nie rozumiem do końca tej wypowiedzi. Powrót do pomysłów z przeszłości jest dobry, ale nie na każdym etapie prac. Inaczej prace przeciągną się w nieskończoność.
Z drugiej strony trzeba być też gotowym do tego,  że inni działający w projekcie wcale nie muszą być przychylni do pomysłu i być gotowym do wycofania się z niego. Jeśli prześledzisz wątki w tym dziale, to zobaczysz, że np mi się zdarzyło napisać sporo mniej i bardziej egzotycznych pomysłów, jednak byłem w stanie zaakceptować odrzucenie tego pomysłu przez resztę działających w projekcie. Na tym (między innymi) polega praca zespołowa.

Proponowałbym dla misji minimalnej dalej trzymać się zasady skrajnej prostoty a dopiero później pozwolić sobie na rozpasanie. Inaczej misja minimalna nie poleci nawet w 2020 roku. Tongue

Mam nadzieję, że ta kwestia jest teraz zrozumiała. Z pewnością nie ma tutaj 'równych' i 'równiejszych'.
Odpowiedz
Gondola na testach .
http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...ew;id=2646
Przed próbą spadochronu i odcinacza .
Kuba - grupa Warszawa
Odpowiedz
(01.07.10, 17:01)slawoj link napisał(a): Gondola na testach .
http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...ew;id=2646
Przed próbą spadochronu i odcinacza .
Kuba - grupa Warszawa

Nie rozumiem. Co to jest za gondola i do czego? Raczej nie jest to gondola do misji minimalnej.
Czy konsultowałeś kształt tej gondoli z Nevt'em, który jest odpowiedzialny za ten element misji?
Odpowiedz
(01.07.10, 17:01)slawoj link napisał(a): Kuba - grupa Warszawa

grupa Warszawa ??? Myślałem, że ekipa przy projekcie jest jedna...
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz
Przychodze z pomyslem opisanym tutaj http://astro4u.net/yabbse/index.php/topi...#msg250046 o ile bilans masowy pozwoli, to wlasnie idealnie by bylo gdyby rejestrator polecial juz w misji minimalnej.

A Ja, w ramach cegielko-skladek finansowych dam rade uniesc ten cięzar Smile
bye bye
Odpowiedz
Symndz, czy możesz zweryfikować masę z baterią? (Oraz odpowiedz na moje pytania w wątku, gdzie napisałeś o pomyśle). Będziemy wtedy wiedzieć, na ile realne są szanse by ten instrument dołączyć do misji minimalnej. Smile

Wydaje mi się, że jeśli będziemy mieć wystarczający zapas masy oraz miejsca w gondoli, to możemy bez problemu dołączyć. Smile
Odpowiedz
Nie widzę przeszkód w dołączeniu do misji minimalnej tego rejestratora.

Tak naprawdę limit 2kg na masę gondoli z wyposażeniem wynika z przepisów w USA. W Europie możemy spokojnie puszczać do 3kg, a balony które kupiliśmy woziły już nawet 2.8kg (jedna z misji Copernicusa). Kolejne misje będą raczej systematycznie odchudzane, odejdzie (chyba, że się mylę) eksperyment SECE, a pozostałe układy (lokalizator GPS-GSM, rejestrator GPS, rejestrator parametrów lotu) zostaną zintegrowane co znacznie obniży ich masę. Zakładam też, że docelowo zostaną odchudzone aparaty fotograficzne (wyprute z obudów). No i sama gondola będzie znacznie mniejsza, bo teraz jej rozmiary narzucają nam ogniwa słoneczne do SECE.

Pozdrawiam,

Leszek.
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz
Próba opadania .
Spadochron chwilowo czarny .
http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...ew;id=2647
http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...ew;id=2648
Szyje się biało czerwony , elipsoidalny , poliamid 100%,
1 metr średnica , 12 brytów ,  linki nylon plecione .
Kuba - Warszawa SP267
To nie jest gondola do misji "mini" i nie jest uzgodniona z Nevtem
Sorry .
Odpowiedz
(03.07.10, 06:29)slawoj link napisał(a): To nie jest gondola do misji "mini" i nie jest uzgodniona z Nevtem
Sorry .

To po kiego grzyba zaśmiecasz wątek poświęcony gondoli dla misji minimalnej?

Jeżeli powstała jakaś nowa inicjatywa, to pochwalcie się co robicie i w jakim celu. Załóżcie nowy wątek jej poświęcony i będziemy wam kibicować.

To jest złe miejsce na te "newsy" bo kompletnie mieszają ludziom w głowach - skąd osoba 1 raz czytająca wątek ma wiedzieć, że gondola która jest w nim prezentowana nie ma  z tym wątkiem nic wspólnego. To paranoja jakaś... .
Odpowiedz
Szanowny Panie !
Szyje spadochron , który niosąc 2kg  będzie opadać z prędkością 4.5 m/sek .
Ażeby go sprawdzić i określić sposób prowadzenia linek zrobiłem pudełko
ze styropianu podobne do gondoli .
Chętnie robiłbym w czasie wakacji próby z gondolą do misji "mini" ale brak .
Kuba
Prosiłbym o trochę grzeczności i wyrozumienia .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości