Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uran 2010
Jowisz z Uranem nad ranem
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
A tak to wyglądało z barlowem 2x , oczywiście koniunkcję nieco zawęziłem  Wink

[Obrazek: 1083_23_06_10_7_58_57.jpeg]
Posty zostały wydzielone. Witamy w nowym wątku - Uran w sezonie obserwacyjnym 2010/2011. Poproszę dobrą duszyczkę o napisanie kilku słów oraz wstawienie mapki dla tej planety w tym sezonie.

PS. Jeśli jest chętna duszyczka do założenia wątku "Neptun 2010", to prosiłbym bardzo nie być nieśmiałym! Smile W razie czego służę pomocą poprzez PW.
Szybkie podejście do Urana. DMK21, SCT 8" przy f/20, RGB oraz brak filtra (księżyce):

[Obrazek: uran.jpg]

[Obrazek: moon.jpg]

Seeing nie był za fajny, jak i DMK przy księżycach to więcej materiału by potrzebowała (jakieś 100x1 sec)
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
8" SCT z 2x Barlow, Meade DSI III Pro. 03.10.2010

Kanał czerwony - coś w nim widać
[Obrazek: uranus-red.jpg]

RGB (w GB za duża saturacja wyszła i ubiła detal)
[Obrazek: rgb.jpg]

Księżyce
[Obrazek: uran-moons-2015.jpg]
~150 x 5 sek (czerwony). Darki nie odjęte bo ubijały księżyce.
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Minionej nocy też sobie "użyłem" Urana ! Seeing był średni. Skręciłem barlow ultima celestrona / daje nieco więcej niż 2x, w/g Polarisa 2,15, w/g czeskich kolegów nawet troszkę więcej / z korektorem ogniska 1,6 od nasadki WO i użyłem naglera 13mm. Miałem powiększenie, w newtonie, 318x. Tarczka była już całkiem, całkiem, kolorek ewidentny. Wielkość tarczy porównywalna z 15" Marsem przy powiększeniu cca 80x

Ten korektor ogniska 1,6x świetnie współpracuje z okularami i z barlowem !

Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości