Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26.06.2010 - Start Ariane 5 z satelitami Arabsat-5A i COMS-1
CEO firmy Arianspace - Jean-Yves Le Gall potwierdził tylko scruba i wspomniał, że problem znowu pojawił się z ciśnieniem w głównym stopniu rakiety - nie wiadomo jednak czy sedno sprawy leży po stronie rakiety czy może jednak stanowiska startowego. Jest to zdaje się ten sam problem co wystąpił wczoraj, kiedy to nie mieli odpowiedniego ciśnienia w stopniu głównym przez jakieś problemy po stronie infrastruktury.

Hmm, no to nie wiem czy jutro będą próbować :Smile
Tymczasem przeglądając press kita tej misji natknąłem się na takie cuś :
Press Contact
Sandrine BIELECKI
Thales Alenia Space
Media Relations

Kolejna Polka? ;D
Odpowiedz
(24.06.10, 23:58)Matias link napisał(a): Sandrine BIELECKI

Kolejna Polka? ;D

Może jej pra-...-pradziadek lub pra-...-prababcia znali Mickiewicza we Francji? Wink

Edit - zmieniłem tytuł wątku - data startu w końcu nie jest znana!
Odpowiedz
O w mordkę!
Nie było mnie wczoraj na forum po południu, a tu takie rzeczy się działy :o Chyba bym padł nerwowo po tych scrubach na T -16 sek Tongue
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
No i mamy dzień przerwy. Kolejna próba startu Arianki odbędzie się jutro (sobota) o godzinie 23:41 CEST - zapewne okno startowe będzie miało taką samą rozpiętość co dwa poprzednie.
Odpowiedz
To ja zmieniłem tytuł wątku podając jutrzejszą datę. Smile
Odpowiedz
(25.06.10, 16:00)Matias link napisał(a): No i mamy dzień przerwy. Kolejna próba startu Arianki odbędzie się jutro (sobota) o godzinie 23:41 CEST - zapewne okno startowe będzie miało taką samą rozpiętość co dwa poprzednie.

Ściślej mówiąc, będzie miało taką długość, jak ostatnie wraz z siedmiominutowym przedłużeniem, tzn. 23:41-00:52 CEST.

Odliczanie do rozpoczęcia transmisji bieży sobie grzecznie Smile
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl
Odpowiedz
Zegarek zakończył odliczanie - mamy juz obraz.
Odpowiedz
Sokole Oko na stanowisku - 13 minut i jedziemy w dół!

Wszystkie systemy "green" Big Grin

Załączone pliki Miniatury

SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
Ostatnie 8 minut... Póki co wszystko na GO!
Pokazują nam rollout Arianki Wink
Odpowiedz
Uhh prawie bym zapomniał. Pomimo posiadania gości w domu, wykradłem się na start i liczę, że dzisiaj poleci ;D

7 minut!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości