Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(04.06.2010) Falcon 9 - start pierwszej rakiety
Nie wcześniej, niż 4 czerwca... Mnie to cieszy, bo będę mógł spokojnie obejrzeć Smile Jak powiedział PAO SPaceX, winna była opóźniona Delta:

"Due to delays in the recent GPS satellite launch, Air Force range safety officials unfortunately did not have the resources to process our final documentation. SpaceX is now looking at no earlier than Friday, June 4th for its first test launch attempt."
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl
Odpowiedz
Wygląda na to ze 4 czerwca faktycznie możemy doczekać się wreszcie próby startuSmile
Odpowiedz
Super, mi chyba pasuje Smile
Odpowiedz
Mi nie bo będę bez netu. Może jak dobrze pójdzie to powiedzą o Sokole w TVP?  Tongue
Odpowiedz
(02.06.10, 06:37)ekoplaneta link napisał(a): Mi nie bo będę bez netu. Może jak dobrze pójdzie to powiedzą o Sokole w TVP?  Tongue

Mnie, jak pisałem wcześniej, pasuje (dzięki Elon, za dostosowanie się! Tongue). Ale TVP pokaże raczej wówczas, gdy pójdzie niedobrze...
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl
Odpowiedz
pojawił się update na stronie SpaceX: http://spacex.com/updates.php

SpaceX oczekuje na końcową aprobatę dokumentacji FTS która ma się zakończyć przed 4 czerwca. Dlatego też już pełna para przygotowują się do piątkowej próby wystrzelenia Falcona 9. Wczoraj przeprowadzono gruntowny test wszystkich systemów rakiety i wszystko było w normie. Podłączono także system FTS. Dzisiaj (jeżeli dobrze zrozumiałem) ma nastąpić rollout na wyrzutnie z hangaru oraz postawienie rakiety do pionu.

Okno startowe zaczyna się od 15 UTC (17 PL) w piątek i trwa przez 4 godziny. SpaceX zarezerwowało także awaryjnie sobotę z oknem startowym w tych samych godzinach. Szanse pogodowe wynoszą 60% na odpowiednie niebo. Webcast rozpocznie się 20 minut przed otwarciem okna startowego tutaj.

Celem lotu jest przede wszystkim zebranie maksymalnej ilości danych z lotu rakiety. Test będzie uznany za sukces nawet jeżeli Falcon 9 nie osiągnie orbity. Oczywiście jeżeli coś poszłoby nie tak na samej wyrzutni to będzie to uznane za całkowity brak sukcesu.

Data i czas startu jeszcze ciągle mogą się zmienić i należy obserwować zmiany na ich stronieSmile
Odpowiedz
Według tego źródła certyfikacja FTS została zakończona pomyślnieSmile teraz tylko żeby pogoda dopisała.
Odpowiedz
A ja chciałbym, żeby u nich padało do poniedziałku  ;D Jeśli tak będzie to mam szansę na obejrzenie startu in live w internecie w przyszłym tygodniu  :-\
Odpowiedz
Rakieta już jest podobno w pozycji pionowej. Na razie nie ma żadnych informacji że coś się może zmienić z terminem testu.
Odpowiedz
(02.06.10, 20:36)wini link napisał(a): Rakieta już jest podobno w pozycji pionowej. Na razie nie ma żadnych informacji że coś się może zmienić z terminem testu.

[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=18936.0;...0575;image]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości