Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soczewka Barlow'a
Chciałbym zakupić soczewke barlow'a x2 którą będe używał z okularem Soligor zoom 8-24mm.Do wyboru mam Soligora i z Nowosybirska(Himpol).Czy miał ktoś okazje porównać te barlow'y,a może w tym przedziale cenowym wszystkie są tej samej klasy ??
Odpowiedz
barlow NPZ jest zaufany i mozesz go smiało łykac, mimo tego, że widoczne jest wyraźne zazólcenie. Nie przeszkadza to jednak w obserwacjach.<br>pozdr
Odpowiedz
Barlow soligora nie jest tak dobry jak zoom tej firmy. Tak wynika z moich doświadczeń.
Oskar
Odpowiedz
Zastanowił bym się jeszcze nad barlowem 2" z redukcją na 1 1/4" o ile zamierzasz używać kiedyś 2" okularów.
Odpowiedz
Na razie nie mam zamiaru zmieniać teleskopu   Sad ,niebawem planuje zakup lantana 5,2mm,ale do tego czasu chciałbym 'powerować' za pomocą taniego barlow'a ......ale wychodzi na to,że nie ma tanich,a dobrych<br><br>Pozdrawiam
Odpowiedz
Jeśli chodzi o barlow'y NPZ które są zażółcone,czy dobrze będą 'igrały' z zażółconą optyką TAL 100r ??
Odpowiedz
Ja używam takiego barlowa x2 NPZ, bo dostałem go w zestawie z moim 200K. Robię fotki Vestą z tym barlowem  - i zerknijcie na mojego Jowisza.<br><br>[Obrazek: jow_08.05.03_20h37m_s.jpg]<br><br>Różnie można o nim mówić - ale czy jest żółty? <br>Ja żółtego tam zbyt wiele nie widzę.<br>Pomijam rozkoszny kolorek pochodzący od Vesty...<br>
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
To jakieś fatum. Jak można mówić o zażółceniu barlowa NPZ o tak prostej budowie. To naprawde chwyt poniżej pasa.<br><br>Barlow'y NPZ są naprawde bardzo dobre a ich zażółcenia nie zauważyłem.<br><br>Mam dwa barlow'y NPZ 2x i 3x. Mam też ZOOM'a Soligora i TAL'a 100 RS.<br><br>Zdecydowanie przydatniejszy do tego zestawu będzie barlow 3x aby nie dublować powiększeń.<br><br>I tak bez barlowa powiększenie to 42-125x a z barlowem 3x 126-375.
[center]Tuba optyczna TAL 100 RS na montażu MEADE LXD 500. Lornetki: William Optics 7x50 ED, BPC 10x50, Kronos 26x70 na statywie &quot;Porucznika&quot;, CANON PS A 70 Włocławek 52[sup]o[/sup]35'N 19[sup]o[/sup]00'E        tel.+48 694 04 80 05 http://www.mosty-plock.pl/martel[/center]
Odpowiedz
Bielack i Martel : używacie rosyjskich teleskopów, z lekko zołtym kolorkiem. Ja mam amarykana Wink i widze duża roznice miedzy obrazem ze standardowym SPL 26mm a z Barlowem. Zażółcenia nie widać gdy patrzy się ot tak, widać to WYRAŹNIE JEDYNIE w porownaniu z innymi, nie rosyjskimi okularami. <br>pozdr
Odpowiedz
Kuba, rozumiem, że Martel może mieć "żółto" bo ma z przodu soczewę, która ponoć koloruje obraz na kanarkowy. Nie wiem - nigdy nie widziałem.<br>Ale ja nie mam żadnych soczewek - dwa lusterka - (prawie) tak samo jak u Ciebie w ETX`ie. To niby co powoduje to zażółcenie - ten PL 25? Jak patrzę przez ten okular, to mam wrażenie, że kolorki w ogóle gdzieś uciekły - blado jakoś tak...
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości