Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
astroszkic.pl
Witam
Po moim zdaniem długim okresie prac technicznych i jeszcze dłuższym okresie przygotowań merytorycznych ,właśnie udało mi sie uruchomić domenę poświęconą naszej rodzimej astro-twórczości www.astroszkic.pl .
Na mój apel o przystąpienie do projektu odpowiedziało wielu szkicowników,astro fotografów a także kilku rysowników,malarzy i grafików.( Wymienię ich w póżniejszym okresie ) Zamierzonym celem tej domeny jest zgromadzenie w jednym miejscu tego czym chcemy się w naszym hobby pochwalić a naprawdę wierzcie mi jest się czym chwalić.
Doszedłem do takiego wniosku przeglądając i porównując do naszych zagraniczne astro-fora
Myślę że działa tutaj polskie przysłowie "Cudze chwalicie swojego nie znacie" dlatego zapraszam do odwiedzania strony.

pozdrawiam Piotr

Odpowiedz
Na otwarcie moim zdaniem znamienity triplet ;
W zakladce Astroszkic praca szkicownika reprezentującego najmłodsze pokolenie Macieja Mącidyma. W kategorii Astro-foto ze względu na dokonania uznawany za "Starego Mistrza" ( a prywatnie mój ulubiony astro-fotograf ) MaPa i jego dotąd nie publikowana M-5 i na koniec w Wizjach artystycznych pastela "Katarzynki" czyli Katarzyny Knapik poetki i malarki ze Śląska a prywatnie żony naszego astro-forumowego kolegi
Odpowiedz
Proszę wszystkich przeglądających o techniczne uwagi dotyczące działania domeny wiadomo co nowe to musi mieć okres próbny na rozruch,chociaż mam nadzieje że obędzie się bez większej wpadki. Big Grin
Pozdrawiam Piotr
ps.
O wszystkich zmianach na stronie oraz o nowościach będę informował na wszystkich większych Astro-forach.

Odpowiedz
Brawo! Mam nadzieję, że strona będzie rosła i coraz więcej szkiców sie na niej będzie pojawiać!

Życzę Wam powodzenia - a jeśli i mi kiedyś cudem uda się coś ciekawego naszkicować - to z pewnością będę walczyć o publikację na astroszkicu!

PS. Czy ten wątek warto przenieść do linkowni? jak sądzicie?
Odpowiedz
Druga odsłona
W astro-foto Jale + K.Gaudy i ich M-106,w zakladce wizji artystycznych znana wszystkim Apollo 11 ale już pod własnym nazwiskiem Kasia Kurdek i jej rysunek kredką Conte "YutY"  na pewno wszystkim z czymś się skojarzy.I na końcu szkic.Pierwotnie planowany był zupełnie inny ale dotarł do mnie świeżutki z wczoraj szkic Wenus i dlatego postanowilem ;
Maciek Mącidym po raz drugi.
pozdrawiam Piotr
Odpowiedz
Trzeci dzień działania domeny Astroszkic.pl . Zaczynają padac pierwsze pytania o sposób poruszania sie po galerii, choć mnie się wydaje to stosunkowo proste i intuicyjne.odczekam więc jeszcze chwile i odpowiem w jednym poście.
A na dzisiaj mamy;
Wimmer i jego wizja świata Wieloksiężycowego,następnie "Ojciec Założyciel" wcześnieszej wersji tej domeny i kolejny świeżutki szkic najpopularniejszej kulki aktualnego nieba .
Zaś w zakładce Foto,mniej znany od dwóch poprzedników Zdzisław Koltek czyli Alien 7101 i jego M-57.
Zapraszam Piotr

Odpowiedz
Na dzisiaj przygotowany jest prawdziwy rodzynek, zdjęcie z przed 13 lat autorstwa Janusza Wilanda "kometa Hale -Boppa"  a do towarzystwa M-31 Miłosza Guzowskiego oraz Kasia Kurdek jej "Układ sloneczny"
zapraszam Piotr
Odpowiedz
(31.05.10, 21:10)zwierzak_grubas link napisał(a): Na dzisiaj przygotowany jest prawdziwy rodzynek, zdjęcie z przed 13 lat autorstwa Janusza Wilanda "kometa Hale -Boppa"  a do towarzystwa M-31 Miłosza Guzowskiego oraz Kasia Kurdek jej "Układ sloneczny"
zapraszam Piotr

Dobry 'suszony winogron'! ;D

Życzę powodzenia w prowadzeniu stronki, na pewno takowej brakowało Smile
Odpowiedz
Kiedyś w dawnych czasach TP chcąc po raz setny powtórzyć ten sam film informowała że robi to na wskutek próśb kochanych telewidzów.My co prawda nie będziemy powtarzać tych samych szkiców ale na prośbę odwiedzających naszą stronkę wprowadziliśmy zmiany w opisach niektórych klawiszy funkcyjnych i tak;
Klawisz z pierwszej strony z napisem "Archiwum" przemianowany został na "Stary Astroszkic" bowiem zdaniem odwiedzających wprowadzał w błąd i szukano pod nim prac z poprzednich dni.
Na podstronach ;wizje,szkic i foto po lewej stronie znajduje się kalendarz z opisem "Archiwum wg.dat" (wcześniej opisany jako publikacje) i to na nim klikając na konkretną datę znajdziemy szukaną prace. Data pierwszej publikacji to 28 maj więc to pierwsza aktywna data.
Na koniec uwaga jeżeli ktoś ma jakieś zapytania ,wnioski itp.. proszę o umieszczanie ich nie na PW ale w głównym wątku.
Pozdrawiam Piotr

Odpowiedz
Witam
Dzisiaj przy okazji kolejnej odsłony po raz pierwszy pokazujemy prace miesiąca ktore bedą widoczne przez cały miesiąc w górnej części każdej z podstron tematycznych.
Od dnia dzisiejszego przez miesiąc na banerach bedą eksponowane prace Mapy-M5,Maćka M.-Wenus oraz Apollo 11-Uklad sloneczny. potem wybierzemy prace czerwca itd...
A wracając do rozpiski na dzień dzisiejszy to w meni mamy;
Szkic Wimmera -Wenus ,Projekt okładki na płyte z programem AstroJaWil autorstwa Kasi Kurdek oraz zdjęcie slońca w wykonaniu Pablita ,Tutaj mysle ze w najbliższym czasie zobaczymy więcej odslon bo jest na czym zawiesić oko
pozdrawiam Piotr
ps.
a może ktoś ma jakieś uwagi, zapraszam do dyskusji nad końcowym kształtem Astroszkic.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości