Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjazd na Florydę - lato/jesień 2010
(01.03.10, 13:09)kanarkusmaximus link napisał(a): A na samym końcu trzeba pamiętać o jednym - o wizie. Tongue Lepiej załatwić ją wcześniej niż później...

No właśnie, moim zdaniem może to być pewien problem. Dobrze mieć już zarezerwowany lot i informacje na temat zakwaterowania. Oczywiście trzeba się porozumiewać w języku angielskim (choćby na spotkaniu z konsulem). Może jakoś grupowo można to załatwić? Smile W sumie taki wyjazd to fajna sprawa, nie powinno wyjść drożej niż normalne wakacje.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
(02.03.10, 01:50)Matias link napisał(a): Mardo - a zamierzasz kupić bilet wejściowy czy raczej leżaczek w hoteliku w Titusville? Tongue Fajnie, że będziemy mieli zwiad 3 miesiące przed naszym wyjazdem, liczę na dobre sprawozdanie z wycieczki Wink Tak baj de łej - będziesz tam wypożyczał auto pewnie?

Nic specjalnego raczej nie będę załatwiał. Dopłacam do opłaty konferencyjnej na specjalną wycieczkę dla inżynierów po KSC. A w  programie organizatorzy piszą:

"On Friday afternoon, May 14, there will be a special tour of the Kennedy Space Center – unless there is a Space Shuttle launch, in which case we will watch the launch. The tour is open to all attendees and guests. Buses depart from the hotel and return to the hotel after the tour. "

Więc jeśli data startu sienie przesunie (co raczej niestety jest mało prawdopodobne) to będę miał zapewnione oglądanie startu. Na wszelki wypadek zostaje jeszcze dwa dni, ale więcej nie mogę.
MICRO SPACE  www.u-space.eu
Odpowiedz
(02.03.10, 01:50)Matias link napisał(a): Słyszałem też, że nie wypożyczają tak prosto aut ludziom z przedziału wiekowego 19-20 - będę wdzięczny za każde info jakie zdobędziesz w tej sprawie.

Wypożyczalnię samochodów mamy nawet w tym hoteliku co podałem na niego namiary w pierwszym poście, także ze znalezieniem wypożyczalni nie będzie problemu Smile

Część info wysłałam Ci parę dni temu na priv, ale widzę że jest większe zainteresowanie tym temat, więc napiszę tu.
Rozmawiałam dzisiaj z siostrą a propos wypożyczenia samochodu, rzeczywiście może być problem z wypożyczeniem samochodu osobom w wieku 19-20 lat, jeszcze ma porozmawiać z narzeczonym i ewentualnie potwierdzić tę informację.

Jeszcze sprawa delfinów Smile
Wspomniałam o florida keys - tam jest delfinarium. Można również przejechać się dłuuuuugaśnym mostem łączącym małe wysepki, podobno przepiękne i niezwykłe miejsca, krajobrazy tam są. Jeden minus - jest to daleko...

Polecała również  park z aligatorami.

W Miami oczywiście Miami Beach.

Generalnie wszystkie główne atrakcje są wymieniane na stronach biur podróży, więc można co nieco żywcem zerżnąć  Wink[[[

Wiola/Islandia 2010
Odpowiedz
To w razie czego wujek Kanarkus będzie auto prowadzić. Smile Nie sądzę, aby był jakiś wielki problem w moim przypadku co do wypożyczenia samochodu. Tongue
Odpowiedz
(02.03.10, 07:39)qbanos link napisał(a): No właśnie, moim zdaniem może to być pewien problem. Dobrze mieć już zarezerwowany lot i informacje na temat zakwaterowania. Oczywiście trzeba się porozumiewać w języku angielskim (choćby na spotkaniu z konsulem). Może jakoś grupowo można to załatwić? Smile W sumie taki wyjazd to fajna sprawa, nie powinno wyjść drożej niż normalne wakacje.

W sensie zarezerwowany lot przed udaniem się do Ambasady czy Konsulatu? Bo jeśli o to Ci chodziło, no to nie będzie to takie proste jeśli ktoś z nas miałby załatwiać wizę np w marcu.
Co do spotkania z konsulem to nie trzeba umieć angielskiego, równie dobrze można porozumiewać się po polsku, chociaż używanie angielskiego zwiększa chyba nasz szanse na otrzymanie promesy wizowej.
Co do grupowego załatwienia sprawy to ciekawy pomysł, nie wiem jednak czy to możliwe do zrealizowania, hmm? Smile Wydawało mi się, że na rozmowę z konsulem każdy musi się umawiać indywidualnie...

Wyjazd pewnie, że fajna sprawa, a wakacje będą na pewno niezapomniane ;D

(02.03.10, 18:27)wiola_z link napisał(a): Rozmawiałam dzisiaj z siostrą a propos wypożyczenia samochodu, rzeczywiście może być problem z wypożyczeniem samochodu osobom w wieku 19-20 lat, jeszcze ma porozmawiać z narzeczonym i ewentualnie potwierdzić tę informację.

Dzięki za działanie w tej sprawie! Smile Kurczę, zmartwiły mnie te problemy z wypożyczeniem auta, osobiście słyszałem, że procedura wypożyczenia wymaga jakiejś bardziej zaawansowanej papierkologii Tongue W wolnej chwili napiszę maila do kogoś z tego hoteliku z Orlando (linka zapodałem w pierwszym poście) - zapytam czy będą z tym wypożyczeniem auta w moim przypadku jakieś problemy. Hotelik ten ma swoją wypożyczalnie - wydaje mi się, że byłoby wygodnie mieć auta z tego samego miejsca, gdzie bylibyśmy zakwaterowani.

(02.03.10, 19:14)kanarkusmaximus link napisał(a): To w razie czego wujek Kanarkus będzie auto prowadzić. Smile Nie sądzę, aby był jakiś wielki problem w moim przypadku co do wypożyczenia samochodu. Tongue

Ano, dlatego liczę na to, że uda nam się pojechać wszystkim na ten sam start Wink Z wypożyczeniem miałbym problemy, ale już prowadzić bym mógł, także nie tutaj problem Smile
Odpowiedz
Trochę nam mieszają szyki tam za Wielką Wodą - misja STS-134 może ulec sporej obsuwie czasowej, a nawet przesunięciu na 2011 rok. Więcej o szczegółach technicznych w arcie na kosmonaucie.

Hmm.. :Smile
Odpowiedz
taki wypad to marzenie  8)
dlatego będę obserwował ten wątek Wink
"If Earth (from space) is that beautiful, Heaven is gone be beautiful" - Terry Virts - STS 130 PLT
Odpowiedz
Wróbelki ćwierkają, że start nie dojdzie do skutku w planowanym terminie. Także z wycieczką (jeśli ktoś będzie chciał się podłączyć do grupy akurat na ten start) będzie trzeba poczekać kilka miesięcy więcej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości