Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkryłem kometę?
Dzisiaj też się się postaram obserwować ten obiekt.
Odpowiedz
Ja też spróbuje  ;D
A nie mogło by być to jakieś zabrudzenie na lustrze albo okularze?
Inne stworzenia wzrok spuszczają w ziemię, człowiek jedynie otrzymał postać wyniosłą, miał nakaz patrzeć w niebo, twarz zwracać ku gwiazdom. OWIDIUSZ "METAMORFOZY" http://astropol.blogspot.com/
Odpowiedz
(24.01.10, 11:09)byku link napisał(a): Ja też spróbuje  ;D
A nie mogło by być to jakieś zabrudzenie na lustrze albo okularze?
Raczej nie. Ja też ją widziałem, a to mało prawdopodobne, że obaj mamy zabrudzone lustra lub okulary.
Odpowiedz
(24.01.10, 03:56)Predator link napisał(a): I niech ktoś powie, że obserwacje przez okno to nie obserwacje.  :Smile

No to ja mówię - to nie są obserwacje! Temat wielokrotnie wałkowany.
Odpowiedz
No to pewnie coś tam jest chyba, że ro był jakiś obłok albo chmurka czy coś takiego  Tongue
Inne stworzenia wzrok spuszczają w ziemię, człowiek jedynie otrzymał postać wyniosłą, miał nakaz patrzeć w niebo, twarz zwracać ku gwiazdom. OWIDIUSZ "METAMORFOZY" http://astropol.blogspot.com/
Odpowiedz
(24.01.10, 11:11)rafaello1996 link napisał(a): Raczej nie. Ja też ją widziałem, a to mało prawdopodobne, że obaj mamy zabrudzone lustra lub okulary.

Ale możecie mieć podobne odblaski w domu - w końcu obiekt leżał na tej samej wysokości w waszych obu przypadkach. Przepraszając oczywiście za docinek, ale oboje chyba też dopiero co zaczynacie obserwacje astronomiczne, co oznacza, że są duże szanse zrobić błąd pomiaru albo dostrzec coś zupełnie innego. Ja tak w latach 90. "odkryłem" M11. ;D

Naprawdę - gorąco zalecam nie obserwować z domu, tylko wyjść na zewnątrz!
Odpowiedz
(24.01.10, 11:53)kanarkusmaximus link napisał(a): Ale możecie mieć podobne odblaski w domu - w końcu obiekt leżał na tej samej wysokości w waszych obu przypadkach. Przepraszając oczywiście za docinek, ale oboje chyba też dopiero co zaczynacie obserwacje astronomiczne, co oznacza, że są duże szanse zrobić błąd pomiaru albo dostrzec coś zupełnie innego. Ja tak w latach 90. "odkryłem" M11. ;D

Naprawdę - gorąco zalecam nie obserwować z domu, tylko wyjść na zewnątrz!
Ja obserwowałem z podwórka.
Odpowiedz
(24.01.10, 11:59)rafaello1996 link napisał(a): Ja obserwowałem z podwórka.

I widziałeś rozmyty obiekt czy gwiazdę? Przez co obserwowałeś?
Odpowiedz
No to tej nocy łapię się za lornetkę możenie będzie chmur....
Odpowiedz
(24.01.10, 03:46)Matias link napisał(a): Byłbyś chyba pierwszym człowiekiem, który odkrył cokolwiek patrząc przez okno z łóżka, hah  Tongue

Przed wojną dr Wilk odkrył jedną ze swoich 4-rech komet lornetką obserwując przez okno swojego domu  Wink

Predator, a odszukałeś C/2007 Q3 Siding Spring ??  To wcale nie tak daleko od jej pozycji, efemerydy często są rozbieżne z faktycznym położeniem komety (czasem znacznie).
Jak się uda to dziś zerknę w te okolice.
Pozdrawiam
Krzysztof
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości