Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkryłem kometę?
[Obrazek: komo.jpg]

http://img269.imageshack.us/img269/5167/komo.jpg

Proszę... mapka z zaznaczonym obiektem na szaro

edit. troszkę przesadziłem z odległością... troszkę dalej powinien się znajdować od Seginusa
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Może syf na szybie?
Odpowiedz
haha... dobre Wink Niestety, a może na szczęście... Też na to wpadłem. To nie to... patrzyłem z różnych pozycji. Jak by to było coś na szybie to by się poruszało...
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Byłbyś chyba pierwszym człowiekiem, który odkrył cokolwiek patrząc przez okno z łóżka, hah  Tongue
Odpowiedz
Matias: "Wiadomości: 5700" pełna liczba Smile ładnie się prezentuje

Predator, poszperaj dobrze, sprawdź jeszcze raz czy dalej to "coś" tam jest.
Poszukaj w necie czy nie ma info na ten temat. Nie tylko polskie ale i zagraniczne serwisy.

a nuż coś trafiłeś Smile
# "Przez cierpienie do gwiazd..." # sprzęt: SW Synta 8" Dobson // NLV 6mm; SP 10mm; SP 25mm  //  Vixen Barlow 2x Deluxe  //   folia Baadera na słoneczko & Neodynium Moon&Skyglow  //   lornetka 8x40  //  para szklanych gałek (czyt. oczy)
Odpowiedz
A nie lepiej się ubrać i samemu sprawdzić na zewnątrz? Ponadto - to może być światło z dyskoteki. Tongue

Tekst o nieprawidłowościach na H-A przemilczę - dość kiepski jest, szczególnie gdy używa się kierunków rodzaju 'na prawo'...
Odpowiedz
I niech ktoś powie, że obserwacje przez okno to nie obserwacje.  :Smile

Kurcze... nie wiecie co ja tu już nerwów zjadłem... Dłużej nie wytrzymam...  Sad na 100% pewne jest to, że już dziś nie usnę.

H-A jest dobre ale do obserwacji satelitów. Wink

Natomiast już był niejeden przypadek gdzie, H-A pokazywał nie dość, że błędne położenie to jeszcze błędne jasności całkowicie nie zgodne z wszelkimi efemerydami. Była taka kometa, która nieosiągnęła nawet 13mag a według H-A powinna mieć 6 czy coś takiego.

Kanarku... no już nie przesadzaj z światłem z dyskoteki.  Tongue
Odpowiedz
Witam,

(24.01.10, 03:30)Predator link napisał(a): Dodam, że jestem chory i obserwowałem na klęczka z łóżka, przez okno. Po namierzeniu M5 i Pallas chciałem poszukać sobie właśnie C/2007 Q3... I zaczynając od wyzej wymienianej gwiazdki na niej skończyłem...
najpierw myślałem, że to jakaś gromadka kulista... Ale tam nic niema!

okno było otwarte czy zamknięte ?

25 lat temu doc. Bielicki też szukał "komety", której odkrycie zgłosił pewien obserwator z Łodzi, a miała być świetnie widoczna, bo była blisko Jowisza; ten obserwator podawał nawet ruch komety względem Jowisza...  :o :o
  Do dziś wspominamy "kometę F....." .

Hermes
Odpowiedz
Hermes... Wink

Przy otwartym oknie obserwować?

:Smile

A więc żeby nie było wyszedłem na pole na jakieś 5,6 min. (-17 na termometrze + zapalenie oskrzeli...  :Smile ) I ... dalej to widzę  :-\ Widziałem troszkę gorzej... ale oko nie zdążyło mi się zaadaptować.

Teraz jedyne co możecie mi zarzucić to chyba urojenia...
Odpowiedz
To bardzo ciekawe,dziś o 23.30 spróbuję na nią zapolować.Swoją drogą ciekawe co zobaczę,bo zapowiada się czyste niebo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości