Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorza - informacje aktualne (rok 2010)
Chyba było małe buuummm.Ogłaszam alarm!! ;D

[Obrazek: pmapn.gif]

KP na poziomie 6 Wink

pozdrawiam
Newton Messier 203/1000 montaz MON-2 Canon 350D+kitowy obiektyw 18-55mm, Tamron 55-200mm
(02.05.10, 20:57)tomciol24 link napisał(a): KP na poziomie 6 Wink
Brawa dla Słoneczka Big Grin Ostatnio coś za spokojne było (jak na ten rok) Smile na szczęście mamy już też nowe plamki Big Grin
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
(02.05.10, 20:57)tomciol24 link napisał(a): Chyba było małe buuummm.Ogłaszam alarm!! ;D

Pole zahacza o nasz kraj - mamy jakieś szanse na zorze? Nie wiem co oznacza ten kolor, jakiś stopień intensywności (w czym wyrażony?).

Mam nadzieję, że Wiola nie śpi bo chyba znajduje się w epicentrum tego przedstawienia Smile
Raczej w Polsce nie było za wielkich szans tym razem na zorze, chociaż osoby z nas samego morza mogły by próbować coś fotografować w kierunku północnym, ciekawe czy coś by wyszło.

Jakby kolor pomarańczowy/czerwony zahaczał o północną Polskę to moglibyśmy starać się szukać zorzy Smile
KP 7 i w górę by Nas bardzo cieszyło i to najlepiej w nocy, ostatnio mieliśmy bardzo wysokie KP, zdaje mi się że powyżej 6, ale w ciągu dnia.

Dzisiaj mieliśmy kolejny wyrzut CME, ale prawdopodobnie nie zmierza ona w kierunku Ziemi.

edit:
tutaj co nie co jak obserwować:
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,10355.0.html
# "Przez cierpienie do gwiazd..." # sprzęt: SW Synta 8" Dobson // NLV 6mm; SP 10mm; SP 25mm  //  Vixen Barlow 2x Deluxe  //   folia Baadera na słoneczko & Neodynium Moon&Skyglow  //   lornetka 8x40  //  para szklanych gałek (czyt. oczy)
(03.05.10, 10:26)Matias link napisał(a): Mam nadzieję, że Wiola nie śpi bo chyba znajduje się w epicentrum tego przedstawienia Smile

Chmury widzę, chmury  Tongue
Wiola/Islandia 2010
Na SW pojawiło się zdjęcie z zorzą zrobione w Montanie - 44°26' N - 49° N
Wiola/Islandia 2010

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości