Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorza - informacje aktualne (rok 2010)
Samowyzwalacz w aparacie jest zwykle w komplecie za free  Wink ;D
Z drugiej strony nie wiem, jak bardzo dynamiczne są aktualnie zorze u Was. Jeśli rusza się szybko, to możan przegapić jakiś fajny moment. Niektóre aparaty maja opcję kilku nastaw timera -10 s do robienia sobie autoportretu i "fotek strażackich" oraz krótkie 2 sekundowe właśnie na zabawy ze statywem.
Zorza fajna Wiolu, tylko ten płot-antybaran niepotrzebnie Ci się wdekował na pierwszy plan. No, ale to taki lokalny koloryt  Wink
Dla niezorientowanych: to jest płot na owce, farma islandzka potrafi mieć nawet rozmiary chyba małej gminy w PL i te ogrodzenia ciagną się dziesiątkami kilometrów. Przecinające je drogi samochodowe zaopatrzone są w tych miejscach w fosę pokrytą stalowa kratą, nie do sforsowania przez inwentarz.
Małe pytanko: Jak wizualnie intensywny był kolor tej zorzy? Widać tę zieleń było wyraźnie? Zastanawiam się [serio], czy z wyprawą do Szwecji czekać do 2012, czy ruszać już w przyszłym roku. Jak na złość planuję latem Islandię, ale tym razem nie mogę sobie pozwolić na wyjazd pod koniec sezonu, by móc liczyć na zorzę.
Aha, jeszcze jedno Wiolu: Do kiedy noce pozwalają na obserwacje zorzy wiosną na Wyspie? To też w kontekście tej szwedzkiej eskapady za rok-dwa...
Pozdrawiam
-J.
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
(02.02.10, 20:06)Jarek link napisał(a): Samowyzwalacz w aparacie jest zwykle w komplecie za free  Wink ;D

Tak, ale mi chodziło bardziej o wykorzystanie opcji BULB.

(02.02.10, 20:06)Jarek link napisał(a): Zorza fajna Wiolu, tylko ten płot-antybaran niepotrzebnie Ci się wdekował na pierwszy plan. No, ale to taki lokalny koloryt  Wink

No nie Jarek!!!  ;D Płot-antybaran (do antybarana jeszcze powrócę) był w planie na pierwszym planie Tongue

(02.02.10, 20:06)Jarek link napisał(a): Dla niezorientowanych: to jest płot na owce, farma islandzka potrafi mieć nawet rozmiary chyba małej gminy w PL i te ogrodzenia ciagną się dziesiątkami kilometrów. Przecinające je drogi samochodowe zaopatrzone są w tych miejscach w fosę pokrytą stalowa kratą, nie do sforsowania przez inwentarz.

Wszystko się zgadza, ale na mojej fotce znalazł się nie płot-antybaran tylko płot-antykoń  ;D Nie mniej popularny  Wink

(02.02.10, 20:06)Jarek link napisał(a): Małe pytanko: Jak wizualnie intensywny był kolor tej zorzy? Widać tę zieleń było wyraźnie? Zastanawiam się [serio], czy z wyprawą do Szwecji czekać do 2012, czy ruszać już w przyszłym roku. Jak na złość planuję latem Islandię, ale tym razem nie mogę sobie pozwolić na wyjazd pod koniec sezonu, by móc liczyć na zorzę.

Kolor na żywo był identyczny jak na zdjęciu. Hmm, wydaje mi się że spokojnie możesz ruszać w przyszłym roku do Szwecji. Tutaj w tym najgłębszym minimum działały się cuda...

(02.02.10, 20:06)Jarek link napisał(a): Aha, jeszcze jedno Wiolu: Do kiedy noce pozwalają na obserwacje zorzy wiosną na Wyspie? To też w kontekście tej szwedzkiej eskapady za rok-dwa...
Hmm, w tamtym roku ostatnią zorzę widziałam pod koniec kwietnia, ale była słabo widoczna. Myślę, że maks do połowy kwietnia (z naciskiem na maks)  Smile

Pozdrawiam!
P.S.: DAJ ZNAć JAK KUPISZ BILETY!
Wiola/Islandia 2010
aaaaaaaaaaaaaa i kolejna aaaaaaaaaaa zorza!! To Jarku a propos cudów  ;D ;D ;D
Coś nieprawdopodobnego!!! Zdjęcia sprzed 1 godz.!!!!!!

Załączone pliki Miniatury

Wiola/Islandia 2010
I kolejne:

Wiola/Islandia 2010
I ja na końcu  8)

Wiola/Islandia 2010
Wiola, to ostatnie zdjęcie mogłaś spróbować zrobić błysk + długi czas naświetlania, powinno być widać zorzę i lepiej Ciebie Smile

a poza tym zazdroszczę widoków.

Pozdrowienia.
# "Przez cierpienie do gwiazd..." # sprzęt: SW Synta 8" Dobson // NLV 6mm; SP 10mm; SP 25mm  //  Vixen Barlow 2x Deluxe  //   folia Baadera na słoneczko & Neodynium Moon&Skyglow  //   lornetka 8x40  //  para szklanych gałek (czyt. oczy)
O żesz - to są chyba największe, które sfociłaś, co?

Na fotkach wydaje się być ogromna! A wygląda pięknie! W kalendarzu astronomicznym na rok 2011 powinno się znaleźć przynajmniej jedno z tych zdjęć!  Smile
(03.02.10, 01:05)mlody188 link napisał(a): Wiola, to ostatnie zdjęcie mogłaś spróbować zrobić błysk + długi czas naświetlania, powinno być widać zorzę i lepiej Ciebie Smile

a poza tym zazdroszczę widoków.

Pozdrowienia.

Oo tak jeszcze nie próbowałam Smile

(03.02.10, 01:08)Matias link napisał(a): O żesz - to są chyba największe, które sfociłaś, co?

Na fotkach wydaje się być ogromna! A wygląda pięknie! W kalendarzu astronomicznym na rok 2011 powinno się znaleźć przynajmniej jedno z tych zdjęć!  Smile

Normalnie brakuje mi słów! TAAAK to jest trzecia tak wielka zorza, ale pierwsza tak wielka na fotce!!! Ranyy ależ się podnieciłam  ;D Jak ja teraz zasnę  :Smile

Wiola/Islandia 2010
(03.02.10, 01:16)wiola_z link napisał(a): Normalnie brakuje mi słów! TAAAK to jest trzecia tak wielka zorza, ale pierwsza tak wielka na fotce!!! Ranyy ależ się podnieciłam  ;D Jak ja teraz zasnę  :Smile

Czyli tak jak myślałem, no to tym bardziej gratuluję udanego 'połowu' - widzieć coś takiego na własne oczy to musi być coś, zwłaszcza dla nas (ludków którzy nie oglądają takich rzeczy na co dzień ;D).

Hmm w trakcie wspominania zorzy przy zasypianiu spróbuj liczyć pofałdowania w strukturach  Wink
(03.02.10, 01:26)Matias link napisał(a): Czyli tak jak myślałem, no to tym bardziej gratuluję udanego 'połowu' - widzieć coś takiego na własne oczy to musi być coś, zwłaszcza dla nas (ludków którzy nie oglądają takich rzeczy na co dzień ;D).

Hmm w trakcie wspominania zorzy przy zasypianiu spróbuj liczyć pofałdowania w strukturach  Wink

Ja proponuje grupowy wyjazd na Islandię w maksimum!

Heh Ty to masz Matias pomysły!  ;D
Wiola/Islandia 2010

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości