Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merkury 2010
Pogoda wreszcie się zlitowała Smile.
4 dni po maksymalnym zbliżeniu Merkury jest już wyraźnie ciemniejszy no i położony jest wyżej.
Zdjęcie powstało w niezbyt urokliwej scenerii krakowskiego blokowiska Big Grin.

Jak zwykle EOS 400D, Sigma 24-70mm DG HSM na 70mm, 6s na f/3.5, ISO 200 Wink

[Obrazek: 2102_08_04_10_8_17_02.jpeg]
WO ZenithStar 80 II ED + AstroTrac TT320X-AG Travel System Canon EOS 400D, Canon EOS 6D
Śliczności! I mi udało się poobserwować przez chwilę Merkurego pomiędzy drzewami. Smile
Merkury z najwyższego zachodniego położenia , ustrzelić go to nie leda sztuka , już pomijam fakt że mieszkam w lesie i musiałem wytaszczyć cały sprzęt na leśną drogę aby go wogule zobaczyć i nakręcić, ciekawostką jest to że kierowcy przejeżdżający co jakiś czas obok mnie baaaaaaaaaardzo zwalniali , chyba myśleli że to radar i Blu System  Big Grin

SCT8", Barlow 3x Tele Vue , DBK , CG5-GT,Registax.

[Obrazek: 1b789159524d92fc.jpg]
No taki widoczek juz robi wrazenie, zwłaszcza, ze elegancko widac faze planety. Mi w Poznaniu kilkakrotnie udalo sie ja odnalezc, ale ustrzelilem tylko 1 raz (pozniej sie zareczylem i po prostu nie bylo okazjiSmile

[Obrazek: full_2685.jpg]
Fotka bardzo fajna , ładnie widać dwie planetki .

Mój Merkury jest też z tej koniunkcji , ale Wenus potraktowałem tylko ćwiczebnie jednym avikiem , natomiast skupiłem sie na Merkurym , jak na razie to moja najlepsza fotka tego obiektu, czekam na jesię żeby złapać go rano , mam wówczas lepsze warunki.

Ps. gratulacje z zaręczyn  Smile , ja swoją dziewczynę poznałem jak miała 8 lat a ja 10 i  chodziliśmy ze sobą 10 lat a nastepnie pobraliśmy się i tak jest do dziś - nie żałuję  Big Grin .

Dziekuje za zyczonkaSmile
Jesli moglbym poprosic o Panskiego maila na pv - od dluzszego czasu ogladam Panskie zdjecia planet i sa na prawde zdumiewajace - ja sam chcialbym wlasnie zaczac tez avikowanie, stad bede mial kilka pytanSmile Pozdrawiam!
Jeśli będę mógł podzielić się z tobą czy kim kolwiek moją skromną wiedzą zapraszam astrokosmo@wp.pl

Merkury jeszcze raz , zrobiłem mu obwódkę aby wyraźniej ukazać fazę i wielkość planety , na jesieni mam zamiar pojechać z ogniskową 10m i złapać jakieś małe kraterki  :Smile

[Obrazek: 1083_28_05_10_12_04_39.jpeg]
Po co my tam sondy wysyłamy? Wystarczyłoby Ciebie posadzić do jakiegoś porządnego teleskopu, np.: 2 x 8m i mielibyśmy zdjęcia kamieni na Marsie Wink

Teraz już wiem do czego mam dążyć Smile

pozdrawiam.
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
No tak , moim marzeniem - takim realnym to newton 1m średnicy , tyle mi naprawdę by wystraczyło , ale pokazać coż przez mały teleskop to już trudniejsza sprawa , staram się od jakiegoś czasu udowodnić że takim 8" teleskopem da się robić na prawdę dobre fotki jesli jest kolimacja dobry seeing i kamerka , no oczywiście obróbka też choć często zamieszczam fotki prosto z pod Registaxa aby były jak najbardziej naturalne.

Dzięki za ciepłe słowa , informacja dla wszystkich , jeśli ktoś chciał by skorzystać z mojej ogromnej   wiedzy ;D  chętnie udzielę wszelkich porad pod warunkiem że będzie się do mnie zwracał po imieniu ( Janusz) w przeciwnym razie nie udzielam żadnych informacji  Wink , ludzie ja mam dopiero 47 klat , ktoś powie dużo , no może i dużo ale jak mam zamiar pociągnąć do dwustu to tak jak bym miał dopiero 20  ;D

Taką fotkę chciał bym ustrzelić moją 8" -lówką , z barlowem 5x , kto wie  :Smile

[Obrazek: 900a434e99831a94m.jpg]

Dziekuje za maila - skorzystam na pewno (ale chyba dopiero na wakacje). Wyciecie tla daje niesamowity efekt. Trzymam kciuki za sesje przy 10m - i - w zasadzie, nie moge sie juz doczekac jej efektowSmile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości