Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chiny 2009 w Dworku Białoprądnickim w Krakowie - 13 stycznia 2010
#1
W najbliższą środę, 13 stycznia 2010 r. w Sali Złotej Dworku Białoprądnickiego w Krakowie (ul. Papiernicza 2 -  mapka) odbędzie się kolejne spotkanie związane z astronomią!  Big Grin  Tym razem będzie to wernisaż wystawy fotografii uczestników ekspedycji do Chin na całkowite zaćmienie Słońca w lipcu 2009 r., zorganizowanej przez Stowarzyszenie Obserwuj Zaćmienia przy współudziale Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny! W programie wernisażu:
  • krótka prezentacja o najdłuższym w XXI wieku całkowitym zaćmieniu Słońca oraz zakresie prowadzonych pomiarów (obserwacji meteorologicznych),
  • slajdowisko i opowieść o Chinach.

Temat może wydawać się nieco "oklepany" - było już sporo relacji z zaćmień, jednak uczestnicy tej wyprawy zaprezentują go z nieco innej perspektywy. Opowiedzą na przykład o swoich niezwykle ciekawych badaniach meteorologicznych podczas zaćmienia i wpływie tego rzadkiego zjawiska na atmosferę (wpływ pogody na obserwację zaćmień wszyscy znają Wink). Spotkanie nosi tytuł "Wesoły Budda przynosi szczęście" - kto to taki i czy przyniósł szczęście podróżnikom - dowiecie się podczas wernisażu.

Sama wystawa będzie czynna do 28 lutego. Organizatorami wernisażu i wystawy są Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" oraz Stowarzyszenie Obserwuj Zaćmienia.

Relacja z wyprawy jest też dostępna na stronie Stowarzyszenia Obserwuj Zaćmienia a także w najnowszym numerze magazynu "Dworzanin" - do pobrania w pdf. Oczywiście, zachęcam do zaopatrzenia się w egzemplarz papierowy - bezpłatny (np. w Dworku Białoprądnickim).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam!  Smile
MTO-11 SA @ EQ-2, Lichter 10x50, Bresser 10x50 (do wyboru), PCVC 840K LX and many, many more...
Odpowiedz
#2
Przedstawiam parę fotek z wernisażu. Spotkanie udane, publiczność dopisała.


W imieniu Dworku wita Pani Kierownik Działu Edukacji Smile:

[Obrazek: 2103_17_01_10_11_39_31.jpeg](fot. J. W.)


Prowadzący prezentację Tymon - uczestnik wyprawy:

[Obrazek: 2103_17_01_10_11_35_03.jpeg](fot. J. W.)


Oglądanie wystawy i toast za uczestników ekspedycji:

[Obrazek: 2103_17_01_10_11_41_44.jpeg]

Tym, którzy nie dotarli na wernisaż przypominam, że wystawę fotografii można oglądać w Dworku do końca lutego, a sprawozdanie z wyprawy można przeczytać na stronie Stowarzyszenia Obserwuj Zaćmienia a także w najnowszym numerze magazynu "Dworzanin".

Pozdrawiam!
MTO-11 SA @ EQ-2, Lichter 10x50, Bresser 10x50 (do wyboru), PCVC 840K LX and many, many more...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości