Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misja Balonu - Sprawy Organizacyjne
Powinien być to Nevt, chociaż o ile się orientuję, to Sławoj deklarował się z odcinaczem.
Dokładnie, jak napisał Kanrkusmaksimus, slawoj robi testowa wersje spadochronu i odcinacza, a ja w tej chwili skupiłem się na konstrukcji samej gondoli.

EDIT:

Po deklaracji Jakuba oraz Łukasza następuje zmiana.
Łukasz zajmuje się spadochronem, a odcinacz wraca do mnie...
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Mam propozycję która powinna usprawnić pracę nad projektem.
Co myślicie o wykorzystaniu do planowania zadań i kontrolowania ich statusów narzędzia do zarządzania projektami?
Mam na myśli system typu Trac/Mantis/Bugzilla. Nie wiem czy ktokolwiek z Was pracował z taką aplikacją.
Główna idea opiera się na przyporządkowywaniu zadań do poszczególnych osób. Zadania można komentować, określać ich status, dodawać pod-zadania, porządkować w kategorie.
Większość z takich systemów umożliwia tworzenie wiki projektu, wymianę dokumentamów, wysyła powiadomienia o uaktualnieniach zadań czy pozwala zaplanować czasowo przedsięwzięcie.
Założyłem publiczny testowy projekt w systemie który niedawno postawiłem na własny użytek (Redmine): http://redmine.rodziewicz.com.pl/project...us-minimal
Tutaj przykładowe zgłoszenie które przypisałem sobie: http://redmine.rodziewicz.com.pl/issues/13
Oczywiście nazwy aktywności i kategorii można dostosować do naszych potrzeb.

Wiąże się to niestety z przeniesieniem informacji o postępach prac z forum do systemu ale nie widzę problemu by co jakiś czas pisać raporty w odpowiednich wątkach.

Traktujcie to jako luźną propozycję osoby lubiącej porządek w projekcie Wink Co Wy na to?
Pomysł jest doprawdy zacny! Smile
Dotychczas starałem się wszystko organizować poprzez pisanie pewnych podsumowań co jakiś czas, gdzie była umieszczona lista tego co jest a czego jeszcze nie ma. Zakładałem, że skoro opieramy się w większości na gotowych instrumentach, to stopień komplikacji będzie mniejszy.

W sam raz jest to do a) nauki organizacji całości dla przyszłych misji (gdzie coś takiego  oraz b) dokończenia ostatnich spraw dla misji minimalnej.

Ja jestem jak najbardziej za! (Pomimo, że moja część jest już gotowa, to zawsze mogę obserwować postępy u innych).
(11.07.10, 22:44)kanarkusmaximus link napisał(a):Pomysł jest doprawdy zacny! Smile
Ja jestem jak najbardziej za! (Pomimo, że moja część jest już gotowa, to zawsze mogę obserwować postępy u innych).
wiki + mantis tak, sam mantis nie, samo wiki tak, czyli doloz moze jeszcze wiki.

Do zarzadzania tutaj trzeba by podejsc w miekki sposob i mysle ze oparte w zasadach dzialania wiki powinno wystarczyc. Sam mantis wprowadzi chaos bez odpowiedniego zarzadzania projektem, porownywalny do forumowego wolnopisarstwa. Mantis to w sumie nic innego jak forum + narzedzia do ustalania uprawnien, automatyzacji powiadomien itp. narzedzi typowych dla projektow. Forum juz mamy i ciesze sie iz tez ktos zauwazyl ze zaczyna juz nie wystarczac Smile
Ostatecznie mantis tez moglby byc traktowany jak wiki, ma jedna wade jednak. Ciezko edytowac w nim zapisana tresc, zupelne inne zalazenia sa w tym kierunku. Co w efekcie doprowadzi do braku przejrzystosci.
bye bye
Ceny helu :
http://www.polpoz.com.pl/oferta.html                        m^3          za m^3      pln
B 342111 GAZ DO BALONÓW/HELON 1,4 49,40 69,16
B 342121 GAZ DO BALONÓW/HELON 2,8 49,40 138,32
B 342128 GAZ DO BALONÓW/HELON 3,8 49,40 187,72
B 342141 GAZ DO BALONÓW/HELON 5,6 38,00 212,80
B 342151 GAZ DO BALONÓW/HELON 7,0 38,00 266,00
C 330111 HEL 4.0                                     1,4 69,55 97,37
C 330128 HEL 4.0                          3,8 69,55 264,29
B 330141 HEL 4.0                        5,6 53,50 299,60
D 330151 HEL 4.0                        7,0 53,50 374,50
B 330152 HEL 4.0                        9,1 53,50 486,85
Kuba
Ekipa pracująca przy tym projekcie przeniosła się na specjalnie przygotowaną stronę projektu gdzie możemy obserwować postęp prac. Zapraszam wszystkich do kibicowaniaWink
bez pytania swoją droga o ten projekt....
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości