Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie chodzi tylko o sieć, chociaż tutaj przyjęło się najszerzej Smile Jak ktoś chce być zadkiem, to znaczy, ze się poczuwa Big Grin
Ogólnie Avatar oznacza wcielenie.

I jak Matias prawi; w hinduizmie avatar to ludzkie wcielenie boga.

Tytuł trafiony.
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
(28.12.09, 22:24)Matias link napisał(a): Ja bym próbował w IMAXie, o ile masz jakiegoś w zasięgu  Wink
Mam w Plazie. Porównam obrazki i zdam relację.
.Smile SW MAK127/1500, eq3 soligor , MT800 i takie tam..moze kiedys hEQ5
Odpowiedz
Ja byłem w Cinema City na wersjach 2d i 3d... Wersja 3d jest niesamowita, bardzo fajnie wyglądają efekty, pomijam fakt, że bez 3d, ten film sam w sobie prezentuje się niesamowicie!

Jestem zachwycony tą produkcją i już nie mogę się doczekać dwóch kolejnych aktów tej historii Smile
Odpowiedz
(29.12.09, 14:04)vol7 link napisał(a): Jestem zachwycony tą produkcją i już nie mogę się doczekać dwóch kolejnych aktów tej historii Smile

Masz na myśli następne części? Jakoś sobie tego nie wyobrażam, chociaż może to takie wrażenie teraz po filmie..
Odpowiedz
Także sobie tego nie wyobrażałem zaraz po filmie, jednak przeczytawszy wywiady z Camer'onem oraz anglojęzyczną wikipedię na temat filmu dochodzę do wniosku, że nie będzie to głupi pomysł...

Mimo, że ciężko jest pobić pierwowzór, wierzę w to, że Cameron może zrobić jeszcze lepszy film, chociaż jestem oczarowany tym filmem do granic! W końcu obejrzałem go na srebrnym ekranie 2 razy w ciągu 12 godzin ;p

Jeszcze w kolejce został tylko IMAX Big Grin mam zarezerwowane 2 bilety na 2.01.10 ktoś chętny? :]
Odpowiedz
(29.12.09, 19:41)vol7 link napisał(a): Mimo, że ciężko jest pobić pierwowzór, wierzę w to, że Cameron może zrobić jeszcze lepszy film...
W mojej opinii już raz mu to wyszło w przypadku Terminatorów 1 i 2 Smile

Cytat:Jeszcze w kolejce został tylko IMAX
Chętnie poczytam Twoje opinie na temat różnic: 3D digital vs. IMAX Tongue
Polski portal o tematyce astronautycznej: http://kosmonauta.net Zdjęcia z MER-ów: http://www.exploratorium.edu/mars/raw_data.html Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm
Odpowiedz
(29.12.09, 20:53)Air Q link napisał(a): Chętnie poczytam Twoje opinie na temat różnic: 3D digital vs. IMAX Tongue

Zależy który IMAX, bo słyszałem, że tylko ten w Łodzi (jedyny cyfrowy w Polsce) jest w stanie pokazać coś lepszego niż w wersji 3D Digital, reszta to analogi, gdzie odczytywanie napisów to męczarnia, a na dodatek obraz jest dziwacznie poprzycinany. Jednak zaznaczam, że to tylko zasłyszane opinie!  Smile

W innym przypadku uznałbym to za marnotrawstwo kasy i czasu, ale na ten film też się wybiorę w najbliższy weekend po raz drugi. Te efekty, których nigdy się nie wyciągnie w domu na pc czy kinie domowym są warte tej ceny Smile
Odpowiedz
Smile

Witam!

Po takich superlatywach, zdecydowanie się wybiorę na film..pewnie już po nowym roku..bo teraz zabraknie czasu...
Ale po przeczytanej recenzji...zaparło dech w piersiach...to co dopiero będzie po wyjściu z kina...Big Grin
Pozdrawiam!
"Gdyby Słońce i Księżyc zaczęłyby wątpić, natychmiast by zgasły..." gg: 7292614 Smile
Odpowiedz
Takie moje odczucia odnośnie filmu, które napisałem na potrzeby dyskusji na innym forum... Mam nadzieję, że wniesie też coś do dyskusji i tutaj:

Ja jestem zachwycony filmem... To co pokazał Cameron było niesamowite, dwa razy obejrzałem i dalej mi mało... Fabuła? Ludzie, jak inaczej opowiedzieć taką baśń? Taka miała być, dlatego jest piękna! Jest taka jaką być powinna, prawdziwa i wiadomo, że tak będzie szczęśliwie. Czekam tylko na wersję blueray i będę sobie oglądał co wieczór. Jestem wściekły na siebie, że nie potrafię oddać w rysunkach tego co Cameron na ekranie, moja wyobraźnia nigdy nie była tak mocno pobudzona jak po seansie tego filmu, oglądałem go z zapartych tchem (dodam, że pierwszy mój seans był w 2d)... Może nie jestem koneserem, jednakże sam film, baśń była warta obejrzenia wiele razy... Dalej jest... Nie mogę się już doczekać, by odkryć Pandorę w większym stopniu, poznać kulturę Na'vi głębiej, zobaczyć więcej wspaniałych stworzeń i jak mogą one ze sobą współdziałać...
Ścieżka dźwiękowa także jest znakomita, gdy słucham jej teraz (już kilkunastokrotnie przesłuchana) mam przed oczami sceny z filmu, tak jakbym tam był i widział te krajobrazy własnymi oczami. Piosenka tytułowa, także jest cudownie wykonana. Zapada w pamięć jak motyw z Tytanic'a (więc widać, że Cameron i do muzyki ma głowę). Sposób jej wykonania dokładnie odzwierciedla film, swoim tonem oddaje świat Pandory, jego równowagę i wszechobecną współintegralność całego księżyca (bo jest to de facto księżyc orbitujący wokół planety Polyphemus w systemie gwiazdy Alfa Centauri, czyli gwiazdy znajdującej się najbliżej Ziemi, poza Słońcem oczywiście)...
Film ewidentnie porusza wyobraźnię, serce i potrafi wpływać na człowieka. Głównie efektami specjalnymi i wizualnymi, jednak nie tylko o to w nim chodzi. Już nawet przesłanie polityczne (Irak i Afganistan i obecność w tych krajach Armii Stanów Zjednoczonych) nie jest aż tak wyraźna, jak przesłanie, że niszczymy obecnie Naszą Matkę Ziemię. Niestety Nasz świat nie żyje w tak idealnej równowadze, która panuje w świecie Neytiri, jednak jestem przekonany, że ludzie w swej naturze, zniszczyliby to co potrafiło życie na Pandorze - łączyć się z innymi. Nawet gdybyśmy mieli własne Tsahaylu, wykorzystalibyśmy je do własnych celów, niczym pasożyt, tak jak teraz wykorzystujemy naszą Ziemię.
Podsumowując. Film jest sugestywny, dający do myślenia. Nie jest on zrobiony po to by szokować wyrafinowaniem fabuły, tylko obrazami i pomysłowością twórcy, która zaskakuje na każdym kroku, mimo czasem powtórzonych pomysłów. Film zasługuje na każdą możliwą nagrodę, a twórca nawet na więcej, a jednocześnie żadnej nie powinien otrzymać, gdyż żadna z nich nie oddałaby wielkości jaką osiągnął ten film.
Odpowiedz
No nie przesadzasz troszkę?
.Smile SW MAK127/1500, eq3 soligor , MT800 i takie tam..moze kiedys hEQ5
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości