Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
14.12.2009 Delta II / WISE
#1
W tej części prezentujemy relację z przygotowań i samego startu rakiety Delta II z satelitą WISE na pokładzie. Główny wątek informujący o misji urządzenia znajdziesz tutaj: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=14023.0

***

I ważna informacja co do rozkładu jazdy - start przełożony o kolejne dwa dni. Obecna data startu to 9 grudnia. Powodem przełożenia jest start Delty IV z WGS, który opóźnił nam się teraz z planowanego na wczoraj startu...

W ten piątek w godzinach porannych (na Florydzie, u nas po południu) będzie miał miejsce transport ładunku tej misji (WISE) w celu integracji z jej rakietą - Delta II, potem także ustawienie do pozycji pionowej.
#2
Start przełożony o kolejne dwa dni - na 11-go grudnia.

Pierwsze prognozy pogody są raczej kiepskie, nad Florydą przez cały ten najbliższy tydzień ma przechodzić front w związku z czym obawę stanowią potencjalne opady czy gruba warstwa chmur nad stanowiskiem w czasie T-0.

Menadżerowie powinni w ciągu kilku najbliższych godzin wydać zgodę na zatankowanie drugiego stopnia rakiety.

http://www.nasa.gov/mission_pages/WISE/main/index.html
#3
(07.12.09, 02:23)Matias link napisał(a): Pierwsze prognozy pogody są raczej kiepskie, nad Florydą przez cały ten najbliższy tydzień ma przechodzić front w związku z czym obawę stanowią potencjalne opady czy gruba warstwa chmur nad stanowiskiem w czasie T-0.

WISE nie startuje z Florydy. Ma byc wystrzelony z bazy wojskowej Vandenberga w Lompoc w Kaliforni.
#4
Właśnie ogłoszono kolejne przesunięcie daty startu (o 1 dzień). Gdzina bez zmian -- start musi być o świcie, żeby płaszczyzna orbity satelity była prostopadła do kierunku na Słońce.
#5
Bah.. oczywiście - dzięki za sprostowanie!
#6
Start przełożony ponownie, brak na razie informacji na kiedy dokładnie. Chodzą plotki, że tym razem chodzi o problemy techniczne związane z układem manewrowania rakietą.
Oprócz tego pogoda kiepska na weekend..
#7
Niedawno podano, ze na poniedzialek, 14 grudnia.
http://www.nasa.gov/mission_pages/WISE/main/index.html

(11.12.09, 01:48)Matias link napisał(a): Start przełożony ponownie, brak na razie informacji na kiedy dokładnie. Chodzą plotki, że tym razem chodzi o problemy techniczne związane z układem manewrowania rakietą.
Oprócz tego pogoda kiepska na weekend..
#8
Tak jest, celujemy w poniedziałek. Pogoda jest na 80% okej.

W dniu dzisiejszym trwają prace nad wymianą tego elementu, który wykazywał anomalie.
#9
Wymieniono wadliwą część w systemie booster steering engine i przeprowadzono dodatkowe testy. Wszystko jest okej, nawet pogoda, która dzisiaj daje 80% szans na start.

Transmisja na NasaTv rozpocznie się już o 13:00 CET, zapewne dadzą sporo informacji o satelicie WISE i o tym słynnym kriostacie  Smile

Start w oknie od 15:09 - 15:23 CET
#10
Początek streamu-u za 15 minut.
W międzyczasie pojawiło się info, że jesteśmy NO GO ze względu na chmury. Prognoza też jest obniżona do 60% szans na poprawne warunki pogodowe.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości