Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.12.2009 (6.12.2009) Delta IV / WGS-3
(06.12.09, 03:34)Maquis link napisał(a): Za 40 dni WGS-3 znajdzie się na docelowej orbicie.

Dopiero za 40 dni?  :o

P.S. Wiadomo już co z tymi nieszczęsnymi balonikami się stało?  Tongue

MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
(06.12.09, 11:23)Predator link napisał(a): P.S. Wiadomo już co z tymi nieszczęsnymi balonikami się stało?   Tongue

Obstawiałbym, że próbniki spadły do Oceanu, bo do wody z Florydy we wszystkie strony jest blisko, a jeśli taki balon wznosi się na kilkanaście kilometrów to raczej na pewno wyleciał poza półwysep.

Hmm.. 40 dni to raczej normalny okres dotarcia na orbitę docelową, przez ten czas zostaną przetestowane wszystkie systemu i pewnie za ten miesiąc, może dwa satelita zacznie swoją właściwą misję.

Ale jak już się czepiamy tego czasu, Maq - przez te kilkadziesiąt dni satelita będzie wciąż zdążał na swoją docelową orbitę, a później co - użyje silniczków w celu wyhamowania, czy może jego prędkość spadnie na tyle, że osiągnie tę synchroniczną orbitę?
Odpowiedz
Nie jestem pewny.

Ta konstrukcja podobno posiada silnik R-4D napędzany paliwem hipergolicznym (to co zwykle - N[sub]2[/sub]O[sub]4[/sub]/MMH) do manewrowania w większym zakresie (490N ciągu) oraz cztery silniki jonowe XIPS-25 (nie wiem tylko która to wersja, bo są różne) najprawdopodobniej do stabilizacji orbity (najcięższa wersja daje coś koło 160mN ciągu na silnik).
Odpowiedz
W międzyczasie ukazało się sprawozdanie z tego wydarzenia, w filmowym skrócie Wink

[flash=560,340]http://www.youtube.com/v/Q4xRo_n5Q-8&hl=pl_PL&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999[/flash]
"I nagle, jak gdyby z bardzo daleka, pojawiło się, z początku ciche, potem coraz głośniejsze i głośniejsze, to ,,biip-biip", które potwierdziło, że jest już na orbicie i działa."
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości