Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lornetki z allegro - prosze o opinie
Potrzebuje waszej opini w sprawie dwóch lornetek. Wiem, że cenowo to nie rewelacja i dobra lorneta kosztuje dużo więcej ale co powiecie na te dwie ?

SUPER LORNETKA NIKULA 15-160x70 + WYSYŁKA GRATIS

LORNETKA NIKON 7x35 ACTION VII FUTERAL

Tomasz Grzmociński Kartuzy ,  54°19'12"N   18°25'58"E tel. 601-866-769
Odpowiedz
Krótko?

Pierwsza wg parametrów i nazwy jest badziewiem.
Druga ma za małe obiektywy (chyba, że chodzi o obserwacje topless-sąsiadki na pobliskim tarasie).

Swojej opinii nie argumentuję wobec powszechnej dostępności do napisanych już opinii (także i tu, na Forum) na temat "profesjonalnych" lornetek egzotycznych wyposażonych dodatkowo w porażający zoom.

Poszperaj na stronie optyczne.pl. To pomaga w poszukiwaniach i rozpoznaniu rynku. Z góry zachęcam: daruj sobie zoom w lornetce.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Potrzebuje czegoś taniego co posłuży mi w oriętacji wśród gwiazdozbiorów. To co mam z lat poprzednich już się nie nadaje Smile Poczytam , poszukam .
Odpowiedz
Chyba na sąsiednim forum jest wątek "Dlaczego zakup na allegro to strata pieniędzy" ; oczywiście nie musisz go znać, ale i na naszym forum jest mnóstwo dywagacji na ten temat; tylko czytać, czytać...

W tym konkretnym przypadku taką stratą byłaby ta pierwsza pozycja. Dlaczego ? Poczytaj coś o lornetkach.

Natomiast ta druga dla celów astro ma za małą aperturę. Popularne są  8x50, 10x50, 15x60 - coś z tego szeregu.

Niezłym wyborem, za małą kasę, jest zakup lornetki Bressera w Lidlu z okazji akcji świątecznej, organizowanej co roku. Tylko trzeba trochę wiedzy i sprytu, by odrazu wybrać dobrą, bo zdarzają się wadliwe / które zresztą i tak można zwrócić w ramach reklamacji - ale dodatkowy kłopot /

Na www.optyczne.pl możesz też co nieco postudiować

Pozdrawiam

Smile

ups: koledzy to wszystko już wcześniej napisali ...

Odpowiedz
Gwiazdozbiory to się omiata raczej gołym okiem. Jeżeli chodziło Ci o niezbyt głębokie wędrówki wewnątrz gwiazdozbiorów, to ta druga może być strzałem w dziesiątkę. Także z uwagi na poręczność - małe rozmiary i mały ciężar. Cena nie przekraczająca 300 zł jest w tym przypadku zachęcająca.

Na pewno wiele osób poradziłoby Ci coś uniwersalnego o paramatrach 7×50, czy 10×50, ale takie lornetki mają już mniejsze pola widzenia. Ten Nikon Z Allegro jeżeli ma rzczywiście 9°, to obejmie Ci np. pół Oriona, albo całą Koronę Północną.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
El Capitano masz racje . Nie chodzi mi o obserwacje głębszego nieba a jedynie zależy mi na dużym polu widzenia po to aby poruszać się po niebie troche lepiej niż własnym okiem. Pytałem o tego Nikona .... bo może bym ją sobie sprawił Tongue Myślę, że to mógłby być dobry wybór. Przeglądałem ofertę polecaną przez Zbigniewa. Lornetki tego producenta też są godne uwagi. Sam już nie wiem głowa mnie boli od tego czytania

---wyedytowano autoreklame
ADM
Odpowiedz
Tylko uważaj. Jak wklepiesz w Googlach nazwę tego Nikona (Nikon Action VII 7), to wyskakuje mnóstwo jego wersji z zoomem (http://www.ceneo.pl/235288). Nadruk na tej lornetce z Allegro na to nie wskazuje. No, ale to jest Allegro. Fotka nie zawsze dotyczy dokładnie tego samego egzemplarza, co wystawiony.
Odpowiedz
mam Nikona Action VII 7x35 i potwierdzam, że do astro się nadaje jak najbardziej. Muszę przyznać, że obecnie najchętniej z niego korzystam. Duże pole widzenia ma swój urok ... Poza tym to Nikon, a obrazy w lornetkach Nikona robią wrażenie. Obecna cena tej lornetki - ok. 215 zł - jest atrakcyjna

Jeśli stać cię jednak na wydatek ok. 240 zł, a lornetka ma być jedyną w kolekcji to bardziej polecałbym Nikona Action VII 8x40. Pole widzenia niewiele mniejsze a zasięg zauważalnie większy.

Nie rozumiem czemu koniecznie chcesz kupować na allegro.pl. Taniej i bezpieczniej można kupić w sklepie - np.:
http://www.sklepfotograficzny.pl/lornetk...n/lornetki
refraktor Soligor RT-1000 / 3.7" E, lornetki Nikon AEx 10x50, Soligor ANV 10x50, Prinz 10x50, Nikon AVII 7x35, Nikon Sportstar Ex 8x25
Odpowiedz
witam jako poczatkujacy chce sie zapytac czy warto do obserwacji astronomicznych zainteresowac sie UZYWANA lornetka BPC 10x 50 oto link:
http://allegro.pl/ruska-lornetka-sotem-b...86345.html
standardowa synta 8
Odpowiedz
Jeżeli TUTAJ nie kłamią, to chyba warto. Ja sam ostatnio oglądałem niebo przez niemiecką lornetkę 10x50 z lat 70 z optyką Zeissa, kupioną przez kolegę na pchlim targu za ok. 30 € - i jakość obrazów mnie powaliła. Chociaż sama lornetka z zewnątrz była bardzo zaniedbana (porysowana, poobijana, odłażący lakier), to optyka, kolimacja, mechaniki i uzyskana jakość obrazów była rewelacyjna.
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości